Ярослав Івашин

СТАТТІ АВТОРА

Священники (старозавітні та новозавітні)

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

282 0

Правда про Дмітрія Донського

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1441 0

Правда про Олександра Невського (російські джерела)

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2196 0

Русь і Московія: дві історії

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

3040 0

Коротка історія російської державності і походження росіян

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

3141 0

Справа Руслана Коцаби (продовження)

Прокурор повідомив, що прокуратура подала клопотання про оголошення обвинуваченого у державній зраді Руслана Коцаби у міжнародний розшук і тримання його під вартою, оскільки підтвердження того, що Коцаба є політичним біженцем у США, немає, а суду передано лист щодо перетину Коцабою державного кордону.  

2025 0

Справа Руслана Коцаби

Івано-Франківський журналіст Руслан Коцаба «прославився» своїми сепаратистськими переконаннями і вчинками, коли після збройної агресії РФ на Донбасі називав війну громадянською, братовбивчою, їздив до донбаських сепаратистів і переконував громадськість, що там немає російських військ, а лише «місцеві хлопці, які хочуть жити окремо», що війну нібито розв'язали США, а не росія, називав АТО незаконним і т.п.

2535 0

ПЦУ і УПЦ: чи обидві вони українські?

Українськість двох церков "де-юре" і "де-факто". 

8289 0

Календарна реформа церкви 2023 року

Гострі дебати навколо календарної реформи церкви лунали у 2022 році у контексті святкування Різдва: 7 січня чи 25 грудня? Тому почнемо з цього.

2572 0

Бєлгород (РФ): рання українська історія

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

2820 0

Походження понять «РУСЬ» (Україна) та «МОСКОВІЯ» (Росія)

Як московити крали історію наших предків.

4817 0

Путін і «карта без України»

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

3203 0

Хрещення. Історія і спірні питання обряду

Слово «хрещення» (не плутати з хрестінням) грецькою мовою оригіналів Нового Завіту пишеться «Βάπτισμα» і звучить як «баптізма», що означає «занурення», тобто повне покриття тіла водою. 

4217 0

США і РФ : Договір СНО-ІІІ

СНО-ІІІ – Договір про скорочення наступальних озброєнь, який підписали РФ та США у 2010 році та спроба Росії його припинити.

3554 0

Російсько-українська війна. Хронологія кремлівської брехні

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

4327 0