Політика редакції

Агенція новин Фіртка

Наша компанія спеціалізується на новинному контенті та публікує матеріали соціального, аналітичного, розважального характеру Івано-Франківської області.

Фіртка —  видання, що спеціалізується на новинному контенті та створює публікації. Наша сильна сторона — досвід, ми працюємо на медіаринку вже 10 років. Тут свіжі, актуальні та найправдивіші новини для вас.

Місія — діяти в інтересах суспільства, шляхом надання неупередженого, якісного та відмінного інформаційного контенту та послуг.

Візія — інформувати, навчати, розважати та надихати своїх користувачів ідеями, контентом та послугами. Створюючи середовище в якому ідеї та талант повинні процвітати на користь держави України. Нам важливо, як ми подаємо інформацію та розуміємо її роль та вплив на суспільство.

Соціальне спрямування

Редакція АН Фіртка долучається до всіх проєктів соціального спрямування.

Редакція постійно знаходиться в пошуку соціальних проєктів, яким будемо допомагати інформаційно. Допомога інформаційно передбачає одна публікація в місяць на соціально-економічну тематику.

Реклама/Послуги

Інформація щодо послуг та реклами погоджується редактором, будь-які зміни та доповнення вітаються у письмовій формі.

 Наші цінності:

  • Творчі — Ми посуваємо межі
  • Підприємливі — Ми пристрасні та віддані успіху
  • Гнучкі — Ми винахідливі та реагуємо на ваші потреби
  • Повстанці — Ми хоробрі претенденти на статус-кво
  • Незалежні — Ми тверді в наших цінностях та прагнемо бути справедливими
  • Ефективні — Ми співпрацюємо та допомагаємо вигравати один одному

 Редакційні принципи

 Точність

Це означає що весь матеріал повинен бути заснований на надійних фактах та підтвердженнях. Ми не повинні спотворювати чи іншим чином підривати довіру аудиторії до нашого контенту. В разі виникнення серйозних доказів помилок ми повинні виправити все чітко і швидко.

Точність —  це не просто пошук фактів. Для висвітлення того чи іншого питання потрібно розглядати думки та факти й обов’язково зважувати, щоб зрозуміти точність  подачі інформації.

 Неупередженість

Ми прагнемо досягти неупередженості у нашому інформаційному контенті. Пошук балансу між протилежними лініями думок, врахування широкого діапазону поглядів.

Застосовуючи належну неупередженість до новин, ми надаємо цінність подій, думок та основних аргументів. Ми завжди повинні ретельно перевіряти аргументи, ставити питання, консенсус та утримувати фокус послідовність і належної неупередженості подачі інформації.

 Оперативність подачі інформації

Журналісти повинні подавати будь-яку інформацію не відкладаючи її «на потім» у найближчому випуску новин. При цьому подавати інформацію слід максимально повно і в найбільш якісному (з досяжних) вигляді. Оперативно подаючи інформацію, до якої ви ще не встигли знайти та перевірити всі факти чи дібрати всі необхідні думки, слід просто позначати те, чого на цей момент бракує. І повідомляти аудиторії про ваші подальші зусилля, спрямовані на пошук цих фактів та думок.

 Баланс думок і точок зору

Стандарт балансу думок вимагає від нас представляти в нашому матеріалі думку всіх, без винятку, сторін конфлікту. Лише тоді аудиторія отримує повну картину і має досить інформації для власних висновків. Коли ми говоримо про основний повсякденний інформаційний жанр – репортаж – досить буде озвучувати позиції сторін конфлікту. Коли «копаємо глибше» – проводимо журналістське розслідування – обов’язковою стає аргументація цих позицій. І незалежна експертна оцінка. Маємо на увазі, що експерт – це людина, яка є цілком компетентною в темі, але не є стороною конфлікту (учасником подій).

 Достовірність

Достовірність інформації означає якісний фактчек (від анг. - ‘’fact’’ - факт, ‘’check’’- перевіряти) кожного факту в компетентних щодо цього факту джерелах. Журналіст повинен завжди перевіряти будь-який факт у кількох компетентних джерелах. А для цього, розбираючись у черговій темі, він повинен чітко визначати компетентність тих чи інших посадовців або експертів. І остання вимога стандарту достовірності – журналіст повинен щоразу чітко повідомляти своїй аудиторії, звідки він взяв у матеріал той чи інший факт або думку.

 Відокремлення фактів від коментарів та оцінок

Журналіст не коментуючи й не оцінюючи ніяк, подає своїй аудиторії, по-перше, факти. По-друге, думки учасників події. По-третє, думки експертів. Кожний факт має компетентне джерело. Кожна думка має конкретного автора. Про джерела фактів і авторів думок журналіст повідомляє аудиторії. В цій ситуації автоматично факти є відокремленими від висновків та оцінок. Аудиторія повинна чітко розуміти, що певна оцінка чи висновок не є «істиною в останній інстанції», це – лише суб’єктивна думка автора матеріалу.

Повнота представлення фактів та інформації по проблемі

Будь-яка тема потребує максимально повного набору фактів і думок. Тому завдання журналіста все це знайти в компетентних джерелах.

 Соціальні мережі

Ми використовуємо соціальні мережі як спосіб пошуку історій та інформації, нам потрібно забезпечити, щоб наші результати залишалися належними точними. Ми намагаємось дбати про те, щоб, використовуючи соціальні медіа самостійно, не ризикувати підривати неупередженість агенції новин Фіртка. Там, де ми використовуємо контент із соціальних мереж, ми враховуємо конфіденційність.

 Контент

Новини та публікації у перший день висвітлюються на основній сторінці видання.  На наступний день після публікації, матеріали  переносять у тематичні рубрики. Також всі матеріали поділяються на новини, публікації та блоги.

Блоги - це матеріали на різні теми написані не журналістами Фіртки. Блоги надсилають у редакцію автори, котрі пишуть матеріали на певні теми, у яких  спеціалізуються.

Редакція залишає за собою право редагувати матеріали, котрі надсилають автори у рубрику “блоги”, та корегувати їх згідно з правилами української мови. Редакція також залишає за собою право не публікувати матеріал, якщо той не відповідає журналістським стандартам та порушує редакційну політику, ображає чиюсь гідність, або мотивує до насилля.

Публікації - це матеріали, котрі вважаються журналістськими та відповідають всім журналістським стандартам.

Вони написані журналістами та фрілансерами Фіртки. Публікації мають в собі:

  • розгорнуті репортажі із подій;
  • аналітичні статті;
  • інтерв'ю;
  • редакційні матеріали;
  • підбірки, поради для читачів;
  • спеціальні проекти із лідерами думок;
  • серії матеріалів на одну тему;
  • фоторепортажі.

Новини - короткі журналістські матеріали, що інформують про події. котрі відбулися нещодавно.

Новина повинна мати відповіді на запитання “Що?”, “Де?”, “Коли?”, розширена новина повинна мати відповідь на питання “І що?”, тобто що це дає читачу. Кожна новина повинна містити джерело інформації. В жодному разі не публікувати новину із власних приватних джерел, навіть якщо журналіст посилається на публікацію іншого журналіста, де джерело вказане, як “власне приватне джерело”. В такому випадку потрібне підтвердження інформації з офіційного джерела.

Новини охоплюють події, що відбулися нещодавно та стосуються тем:

  • екології;
  • культури;
  • політики;
  • соціальної сфери;
  • науки;
  • моди;
  • гендеру;
  • криміналу;
  • здоров”я населення;
  • туристичної сфери.

Також, новини та публікації перекладаються з іноземних мов та публікуються на сайті із посиланням на джерело.

 Правила публікації новин, коментарів та блогозаписів:

  1. Сайт публікує лише інформацію, яка прямо чи опосередковано стосується мешканців Івано-Франківська, області та України.
  2. Сайт не публікує інформацію з анонімних джерел. Тому при надсиланні інформації слід вказувати справжні дані.
  3. Новини, коментарі та блогозаписи на Фіртці розміщуються українською мовою. Публікація іншими мовами допускається у крайніх випадках (необхідність термінового оприлюднення, збереження унікального авторського стилю чи великий об'єм тексту іноземною мовою). В таких випадках заголовок пишеться українською мовою, а в дужках вказується «мовою оригіналу».
  4. Не допускаються цитати та оціночні судження, які можуть стати причиною образи гідності, честі, релігійних та родинних почуттів.
  5. Редакція може вносити граматичні та стилістичні правки, не спотворюючи змісту.
  6. Відповідальність за зміст і дотримання авторського права щодо повідомлень, розміщених користувачами у коментарях на сайті та соціальних мережах несуть користувачі.
  7. Якщо на сайті публікуються афіші подій, що відбудуться у майбутньому, тоді вона повинна містити обов’язкові елементи:
    • назва заходу:
    • назву і коротку інформацію про організатора;
    • тематику (які конкретні питання порушуватимуться);
    • дату і місце проведення.

 

25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

666
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

935
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7416 14
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2407
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2313
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2544

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

395

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

740

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

838

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

541
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

241
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

418
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

520
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38008
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

393
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

534
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

690
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

239
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

343
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

282
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

974
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

614 1