Тадра Роман

СТАТТІ АВТОРА

Битва Давида і Голіафа, як війна Росії проти України

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

395 0

Чи існують позаземні розумні істоти? Думки богословів

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

844 0

Сповідь - гігієна для душі

Всі ми дбаємо про гігієну свого тіла задля чистоти та здоров’я. А якщо уявити, що було б, якби наші гріхи видавали неприємний запах, тобто смерділи, мабуть, м’яко кажучи, було б неприємним перебування одне біля одного.

Тоді Сповідь або Таїнство Покаяння було б тією лазнею, яка змиває всі гріхи і їхній сморід.

656 0

Чому святкуємо неділю, а не суботу?

Традиційно християни, окрім певних протестантських течій, Господнім днем вважають неділю.

1128 0

Давньоукраїнські вірування у творах київських літописців

До християнізації Русі про її первісні вірування практично нічого не відомо. Християнська культура дала поштовх до розвитку писемності і відповідно науки.

773 0

Специфіка християнства у Київській Русі

Яким чином ми отримали українське православ’я, яке не змінило своєї суті, але було збагачене певними язичницькими традиціями, які існують і досі?

 

915 0

Неділя для Господа, а не для роботи чи гаджета

У сучасному світі для накопичення матеріальних благ доводиться багато працювати. Багато людей замислюються, як проводити недільні або святкові дні, щоб не порушувати Декалог.

1324 0

Таїнство Хрещення та пов’язані з ним забобони

Така урочиста та важлива подія в християнській сім’ї як хрещення немовляти часто стає проблематичною для батьків, які підпадають під вплив багатьох забобонів, пов’язаних з хрещенням.

1574 0

Секти, що вбивали

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

1455 0

Вживання їжі з кров’ю: старозавітні заборони та новозавітнє переосмислення

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

1727 0

Чому не соромно бути рабом Божим?

Людська гідність особливо цінується останніми роками, тому вживаючи слово «раб» ми здебільшого мислимо про раба, який є власністю рабовласника, що повністю контролює його волю  та свободу.

2365 0

Жінки-мироносиці, як покровительки жіноцтва

У другу неділю після Великодня православні та греко-католики вшановують жінок-мироносиць. Чому ж така велика увага до тих жінок у Церкви? 

 

 

2788 0

Провідна неділя: особливості поминання померлих

Українцям завжди була притаманна риса - особливе шанування свого роду  та предків. Саме цю особливість ми бачимо у культурі, релігії, звичаях, традиціях.

2731 0

Києво-Печерська лавра: маніпуляції та істерія Московського патріархату

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

2721 0

Гріх жадібності, як першопричина екологічної проблеми людства

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

2937 0

Піст для спалювання гріхів, а не калорій

Кожен із нас знайомий зі словом «піст», але багато хто це поняття трактує по-своєму. Деякі ЗМІ взагалі подають піст, як своєрідну дієту.

2897 0

Чи потрібно відвідувати храм, коли «Бог у серці»?

За часів незалежності релігійна карта України значно розширилась і нагадує калейдоскоп із конфесії та традиційних чи нетрадиційних релігій. Залишились  в минулому ті часи, коли наші бабці ходили святити великодній кошик у сусіднє село за декілька кілометрів.

 

3039 0

Розділяй і володарюй: дискусії довкола Почаївського монастиря

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.

 

3468 0

Унікальність Різдва Христового в Україні

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

4132 0

Капелан – завдання: зберегти людське в нелюдських умовах

З початком військових дій на території України  ми все частіше чуємо слово "капелан" або військовий священник.

 

3737 0

Санта чи Мороз?

Постараємось зрозуміти чому, маючи традицію дарування подарунків в ніч на Св. Миколая, ми також приймаємо до себе в гості Діда Мороза та Санта Клауса.

 

4572 0

Знову про мову (церковно слов'янська з російським креном)

Скільки вивісок на храмах не міняй, чи не проводь псевдосиноди для замилювання очей, все одно, зайшовши до храму і почувши, якою мовою моляться духовенство і віряни, починаєш розуміти, в якій церкві дійсно знаходишся і якому народу Церква належить.

6565 0

Календарне питання або коли святкувати Різдво Христове?

Останнім часом з наближенням зими в українському суспільстві серед християн східного обряду підіймається «календарне питання», а саме - дата святкування Різдва Христового: традиційно (за юліанським календарем) – 7 січня, чи за григоріанським календарем – 25 грудня.

7646 0

Hallowe'en - святкування чужого

Зовсім скоро вітрини крамничок потроху будуть прикрашати стиглими гарбузами із зловісною усмішкою, де-не-де з’являться відьомські капелюшки з мітлами, і таким чином нам нагадають про прихід абсолютно чужого нашій культурі і народу свята - Гелловін.

5883 0

Татуювання: Біблійний погляд

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди ...
7439 1

Православний означає руський? – так не працює!

В інформаційному полі України та блогосфері, чи то серед звичайного народу можна натрапити на думку,  що  православний - тотожний російському. Тобто, якщо сповідуєш православ’я, то тобі автоматично приписують проросійські погляди.

 

5327 0

Яблуневий Спас кого спас?

Яблуневий чи Медовий Спас? Доволі, часто народні назви християнських свят відривають нас від суті та розуміння глибини свята. Яскравим прикладом цього є «Яблуневий Спас» та «Маковія», що це, про кого це?

5491 0

Монополія на «праведність»: думки вголос

Неодноразово доводилось зустрічатися з бабусями або жіночками в церкві, на невеликих парафіях різних конфесій, які знають все і навіть деколи більше за священника. А потім священники дивуються: «чому в храмі немає молоді?». А вони і не знали, що молодь не витримала прискіпливих зауважень «церковного менеджменту».

 

5058 0

На війні немає атеїстів

Духовні пошуки на війні не тільки не припиняються й навпаки загострюються. Перебування на війні загострює  почуття віри, розставляє акценти на важливому і другорядному, показує скороминучість земного буття і близькість смерті, наскільки речі, які нас оточують і до яких ми звикли і вважаємо незамінними насправді є другорядними і неважливими. На війні загострюється нюх до фальші та брехні, там немає атеїстів. В окопах всі моляться.

5883 0

Релігія і гроші: біблійне вчення про церковну десятину

Питання грошей і релігії завжди хвилювало людей, ймовірно в її більш вузькому розумінні «грошей і церкви», «скільки жертвувати на церкву», «скільки давати священнику?». Періодично по селах чи містах вибухають скандали, пов'язані із майном чи фінансами тієї, чи іншої парафії, але з часом все затихає до наступного скандалу. Чому віряни повинні утримувати священників і церкву? Виявляється це питання таке ж древнє, як і сам світ, у якому живемо.

8367 0

УПЦ (МП) - рупор Кремля

Московська церква в Україні, або як лукаво вони себе називають “Українською” іменуючись УПЦ, вже давно втратила риси Церкви, притаманні їй служіння Богу і людям та ведення людей до визволення душі.

 

6780 0

Одна баба казала: різновиди церковних забобонів

Неодноразово доводилось зустрічати у сумнівних вокзальних чтивах  типу “100 порад на кожен день” – поради  на кшталт  “ікону якого православного святого прикладати до хворого місця”, або ”прикмети та заборони в день свята”, далі йде перелік що можна і чого не можна робити.

 

7068 0

"Християнська етика", як заручниця у батьків школярів

Мабуть, немає для батьків страшнішого предмета в школі як християнська етика. Немає місця в дитячій голівці для понять “добра” і “зла”, для вивчення земного життя Ісуса Христа, як засновника християнства.

6294 0