Справа Руслана Коцаби (продовження)

У статті «Справа Руслана Коцаби» https://firtka.if.ua/blog/view/sprava-ruslana-kotsabi висвітлена діяльність цього сепаратиста станом до 31.08.23 р., коли у Коломийському міськрайонному суді мала розглядатись його справа.

В цей день прокурор Олексій Безрукий повідомив, що прокуратура подала клопотання про оголошення обвинуваченого у державній зраді Руслана Коцаби у міжнародний розшук і тримання його під вартою, оскільки підтвердження того, що Коцаба є політичним біженцем у США, немає, а суду передано лист щодо перетину Коцабою державного кордону.  

Адвокат Світлана Новицька у свою чергу зазначила, що департамент США визнав його журналістом, якого переслідують за політичними мотивами, але жодних доказів суду не було надано. 

В результаті суддя Олександр Калинюк повідомив, що  клопотання про оголошення Коцаби у міжнародний розшук розглядатимуть на наступному засіданні, яке відбудеться 9 жовтня 2023 року.

Він також оголосив клопотання попередньої адвокатки Коцаби, колаборантки Тетяни Монтян, яка попросила посприяти щодо її участі у наступному судовому засіданні.  Оскільки російським ЗМІ вона заявляла, що повернеться в Україну хіба що верхи на російському танку, то очевидно мова йшла про її участь у судовому процесі в режимі онлайн-конференції, бо сама вона нібито перебуває зараз у Донецьку.

Але в такому випадку цікавим моментом буде її статус, враховуючи те, що вона є підозрюваною за чотирма статтями (повалення конституційного ладу і захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність України, колабораційна діяльність).

А поки що Коцаба твердить, що її електронний ключ для під’єднання до системи «Закон» скасовано, на що суддя Олександр Калинюк сказав:

"Ні голова, ні колегія суддів жодних перешкод щодо участі у відеоконференції Монтян не чинили й не чинять. Не знаю, яким чином ми можемо їй технічно посприяти".

А теперішня адвокатка Коцаби Світлана Новицька попросила, щоб розгляд справи її клієнта транслювали онлайн.

Прокурор Сергій Безрукий щодо проведення засідання у режимі онлайн не заперечив.  https://www.youtube.com/watch?v=TI2lIfcOP-c

Отож, чекаємо продовження.

P.S. Коцаба ніколи не був пацифістом і прикривається зараз цим тому, аби уникнути відповідальності. Він завжди був переконаним прихильником бойової нарізної летальної зброї (Цитата: "Тільки точний постріл в чоло нарізною зброєю зупинить хуліганів"): (https://www.youtube.com/watch?v=_VbRwguSpYE).

Доки не продався кремлю, він  підтримував революцію гідності (яку зараз на угоду путлєру паплюжить) і брав безпосередню участь у протестах на майдані. 

Коли він отримав у сепаратистів акредитацію і приїхав як журналіст до Луганська, то, називаючи сепаратистів "ополченцями", цей псевдопацифіст закликав обидві сторони влучніше стріляти один в одного, аби не страждало цивільне населення (https://www.youtube.com/watch?v=n3OsltLxRSQ). Вже тоді він займався маніпуляціями на користь росії. Говорячи про те, що бомба потрапила в будівлю луганської держадміністрації (тобто в колаборантів), репортаж він спеціально веде не з місця події, чи ракурсу, де би цю будівлю було видно, а з дитячого майданчика, якого знайшов у тому районі, і який за його словами нібито і є "місцем, скропленим українською кров'ю". Недарма він був єдиним українським журналістом, якого акредитували в себе проросійські бандити, що фільтрували усі його репортажі. 

«Журналіст має право і обов’язок допомагати державі вигравати війну», — говорив він улітку 2014 року під час дискусії про журналістські стандарти (https://www.youtube.com/watch?v=pbYe6l8-sQM&t=232s), а зараз, шляхом надуманого пацифізму і перешкоджання мобілізації в інтересах кремля, діє навпаки. 

Таких прикладів коцабського так званого "пацифізму" багато. Усі вони свідчать про те, що Коцаба - кремлівський блазень, маніпулятор, продажний брехун, лукавий пристосуванець і лицемір, що практикує подвійні стандарти .


04.09.2023 Ярослав Івашин 2335
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3527
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11999 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2352
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2221
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3193
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5215

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

987

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1465

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1990

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1701
24.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

257
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

2081
24.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

273
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9177
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1012
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

1086
21.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20885
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

251
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

734
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

1228 7
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

1099 1