Володими Павлів

журналіст, модератор Галицького дискусійного клубу «Митуса»

СТАТТІ АВТОРА

Реконструкція Європи. Століття експериментів

Сто років тому внаслідок закінчення Першої світової війни почалося небачене раніше переформатування Європи...

24628 0

Чи можливий в Україні “суспільний договір”?

 Більшість громадян України, здається, розуміє, що проблема із владою в нашій країні, котра особливо загострюється під час різноманітних виборів...

19292 0

Душелюбіє

 Роки беруть своє… З кожним роком я стаю все добрішим – починаю любити людей. Ну, не те, щоб любити, а – жаліти.

33910 0

Про занапащення «Viribus Unitis»

1 листопада 1918 року в порту міста Пула – головній базі австро-угорських військово-морських сил – два італійських інженера-терориста потопили військовий корабель «Viribus Unitis» і ще одне менше судно під назвою «Wien».

10241 0

Як я не став міліціонером

Немає нічого особливого в тому, що кожна людина з раннього дитинства хоче стати кимось.

5821 1

Елітарна українська молодь у Франціуску

Останнім часом мені щось часто доводиться блудити між епохами й імперіями. От і цього разу, повертаючись з південно-східної окраїни цісарства - з Карпат, я потрапив на залізничний двірець.

3198 0

Мартін Поллак про ерозію демократії

У цьому тексті немає й слова про Україну чи українців, але думаю, що багатьом з нас такий спосіб мислення здається “своїм”, багато хто з нас міг би підписатися під кожним твердженням виступу.

3148 0

ГЕТЬ З УКРАЇНИ

Люди в черзі стоять з таким смиренним і побожним виглядом, як до церкви: Боже, поможи звалити з цієї країни!

3063 0

УВАГА! ВЧОРА МЕНЕ ЗБИЛА МАРШРУТКА

Все нормально – я живий. Навіть, лежачи на засніженому асфальті, встиг згадати анекдот: «На щастя вдарився головою, отже нічого серйозного собі не пошкодив». Чесно кажучи, не дуже й хотілось вставати. Але...

2190 1

ЯК Я ПОКИНУВ РІДНИЙ ДІМ

Ось так, покинувши рідний дім, я віднайшов свій власний. Тепер під моїм вікном пахне акація. У моєму садку дозрівають смокви і маслини. Зі спальні перед сном я дивлюся на море, яке своєю незворушністю наповнює мене спокоєм. А до сну мене приколисує тиша.

2391 0

За що сидить Руслан Коцаба?

Відповідь: Тому, що місцевій гебні для відмивки репутації рекетирів, кришувальників злочинних бізнесів, хабарників і т.д., треба було імітувати якусь діяльність на захист держави. Тому що місцевому бидлу, хворому на диванний патріотизм, потрібна була жертва.

2498 8

Мародери і рагулі

Наше європейське галицьке місто вмирає. Значної шкоди йому завдають мародери, які його грабують, та ще більшої – рагулі, які його просто вбивають. 

2391 3

Жертви і байдужі

У нашому місті побільшало прохачів. Їх дуже багато. Їх надто багато. Просять жебраки, родичі потребуючих, волонтери – справжні і фальшиві. Просять на інвалідів і сиріт, на важкохворих і бездомних, а ще – на безпритульних собак. Небайдужі люди стоять перед непростим викликом – часто самі не знають, кому давати і скільки давати.

1865 1

Галичина і біженці

Цей рік приніс Україні і українцям драматичний досвід, з яким ми ще не стикалися за більш, як два десятиліття державної незалежності.

2102 0

Україна двох швидкостей

Українці південного сходу починають прискорено проходити ті процеси, які Західна Україна пройшла два десятиліття тому.

2263 1

Воїни плуга

Це ж не сенсація – перемог, тобто переможних воєн ні в України, ні в українців не було ніколи. Були переможні битви, які втім не впливали на загальний результат війни.

1824 0

Слава Граблям!

В інтернет потрапила карикатура, де під гаслом "Хто не скаче, той москаль!" пародійний українець з оселедцем і в шароварах підскакує на граблях. Якщо ми змарнуємо й цю нагоду на побудову нормальної країни, то в національному гербі сміливо можна буде поміняти тризуб на граблі.

2111 1

Євробандерівці

Євробандерівщина – поєднання непоєднуваних геополітичних виборів – це такий собі український кіндер-сюрприз для дорослих. Він, за аналогією морської свинки, ні не призначений для кіндерів, ні не є сюрпризом для дорослих. 

1809 1

Прогноз для Галичини на 2014 рік: бідність та "козачкування"

Важко робити прогнози в ситуації, яка динамічно розвивається.  Оскільки перемога однієї зі сторін в цьому конфлікті є мало правдоподібною, то вирішенням може бути тільки компроміс, котрий буде незадовільним для жодної зі сторін.

1853 2

Дух Євромайдану і «класова» боротьба

Події на нинішньому Майдані отримали вже чимало помилкових оцінок. І те, що там «стоїть вся Україна», і що там «народилася нова нація», і що там «твориться нова європейська історія».

1901 0

«Українські психози» галичан

«Українські психози» у галичан мають довгу традицію. Їх можна навіть згрупувати нині у три категорії: психози, пов’язані з українською історією, з періодом державної незалежності та з імовірним зближенням України з Європейським Союзом.

2141 11

Нова Галицька Спільнота

Нам, Галичанам, варто взяти ініціативу у свої руки. Ініціативу створення нової галицької спільноти, базованої на всьому тому прекрасному, що єднало стару, довоєнну спільноту – той «народ багатьох народів», про який писав Анджей Хцюк.

1813 1

Український патріотизм. Made in USSR

Сучасний український патріот мені особисто асоціюється з відставним радянським офіцером, університетським завгоспом періоду «здобуття державної незалежності».

2381 5

Сатанівська зустріч

Днями у Сатанові – живописному містечку на березі річки Збруч – зустрілися галичани і подоляни.

1738 0

Чи є у Галичини столиця?

Коли за часів Австро-Угорщини існувало Королівство Галичини і Лодомерії, а потім Галицька автономія, то їх столицею був Львів. Зараз, звичайно ж, столиці Галичини немає, оскільки й самої Галичини не існує.

2700 5

День Галичини!

Нам, Галичанам, потрібне свято нашої Батьківщини. День, який би мав сприяти консолідації галицького суспільства, зміцнювати в ньому почуття солідарності і взаємоповаги з шанобою до минулого і з любов’ю до майбутнього.

1989 1

Хамство і Київ

Ніщо нас, галичан, так не вражає в столиці України, як хамство.

1942 4

Хто не любить Галичан?

Звісно ж, простіше було б запитати, хто нас любить. Та все ж, понад двадцятилітні спостереження за цією тенденцією дають підстави визначити п’ять головних груп, які Галичан не люблять особливо.

2591 4

Підготувати Галичину

Ті, хто так не люблять розмов про «автономність» Галичини, мали б принаймні, визнати, що галичани і так реалізують свою окремішність у цілій низці сфер.

1892 1

Записатись Галичанами?

Новий 2013 рік буде уже третім роком, коли українська влада планує провести всеукраїнський перепис населення.

1886 3

Рух відродження Галичини

Щоб відразу було зрозуміло – цей текст є запрошенням для небайдужих увійти до складу ініціативної групи по створенню та легалізації такого Руху. А тепер кілька слів про його призначення.

2071 8

Про політично-наївних громадян

У кожній нормальній країні свідомі громадяни діляться на цинічних і наївних. Співвідношення між цими групами громадян формується відповідно до політичної культури, ментальності, традиції etc. В Україні ці пропорції максимально порушені...

1857 4

Звідки в Галичині беруться «Хруні»?

Перед черговими виборами постає одвічне питання – за кого ж цього разу проголосують галичани?
За яким принципом будуть вибирати?

1976 6

Колонія Галичина

Ми, галичани, востаннє були по-справжньому вільними, ще коли були Білими хорватами. Після того, як Рюриковичі поневолили наших предків, галицькі землі завжди були в статусі колонії.

1983 6

Виборча програма для галичан

Мешканці Галичини вже так звикли голосувати, орієнтуючись на симпатії до персони чи до ідеологічного спрямування політсили, що й не звертають уваги на таку річ, як виборча програма.

1841 2

Збудуймо пам’ятник Францу Йосифу І у Львові

Принаймні кілька народів нашого регіону Європи люблять хизуватися своєю «європейськістю» відносно всього, що на схід від їхніх кордонів. Але не всі хочуть пам’ятати про те, що в очах усього цивілізованого світу вони «європеїзувалися» в основному завдяки приналежності до імперії Габсбурґів. Ми Галичани – не виняток.

2012 8

Як створити нову галицьку еліту?

Коли дивишся на вулиці наших міст, то здається, що ми живемо у страшно елітній країні. Тобто такій елітній, що аж страшно.

1923 8

Про «маленького українця» і «великого патріота»

Вислів «маленький українець» до широкого обігу запровадив президент України Віктор Ющенко. Мабуть народ маленьких українців йому був потрібен, щоб відчути свою власну велич, щоб переконливіше вдавати з себе великого патріота.

1880 5

Чи можлива Партія Галичан?

Ми не спромоглися за 20 років незалежності сформувати поміж себе зорганізовану суспільно-політичну силу, яка б була здатною здійснювати відчутний вплив на центральну владу з метою захисту інтересів Галичан.

1868 5

Етичний кодекс Галичан

Пропозиція лікаря-психіатра Олеся Фільца створити Етичний кодекс галичан зробила мені полегшу. Адже тепер авторів проектів такого кодексу можна підозрювати у будь-чому, тільки не у божевіллі.

2171 4

«Відокремлення Галичини». Проект як стимул

Стара патріархальна суспільна структура Галичини, яка в певний спосіб була законсервована в радянські часи, сьогодні не витримує викликів часу і майже не функціонує. Перший показник цього – відсутність патріотичної галицької еліти.

1755 4

Націоналізм без націоналістів

Головною інтригою запланованих на наступний рік парламентських виборів в Україні стане те, чи ВО «Свобода» потрапить до Верховної Ради. Ця партія нині відіграє роль головного «націоналістичного пугала». Насправді в лавах «Свободи» практично немає націоналістів. Справжніх націоналістів.

1800 8

Галицька земля: хто купець – хто продавець?

Наступний рік може стати першим роком вільного продажу землі, про що щораз частіше говорять спеціалісти. Колись це має статися – скажуть прихильники вільного земельного ринку. Зараз Україна до цього не готова – кажуть противники...

1975 1

Чи може правдивий галичанин бути гомосексуалістом?

Питання, здавалось би, риторочне. Якщо представники нетрадиційних сексуальних орієнтацій були і є серед гідних представників великих народів, то чому їх не мало б бути серед правдивих галичан?

2124 10