Путін і «карта без України»

До путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України.

Це копія оригіналу, який виготовлений французськими картографами (можливо, на замовлення московитів) при королі Людовіку XIV в середині ХVII століття. А Зорькін приніс її, аби показати, що нібито насправді ніякої України не існує.  Між ними почався цікавий діалог:

зорькин: - У нас в конституционном суде нашлась копия карты ХVІІ века, составлена при Людовике XIV. Почему я привез ее, Владимир Владимирович, - там нет Украины.

путин: - Ну конечно.  

зорькин: - Да, нет Украины. Есть в двух местах край: край Речи Посполитой, Юг там к Франковску, и край Казакии.

путин: - Ну да.

зорькин: - И Большое царство российское.

путин: - Ну конечно.

зорькин: - Я все же рискну Вам показать, потому что было много спекуляций насчет того – где истоки, где как и что всё это образовалось.

путин: - Ну мы знаем, что эти земли входили в состав Речи Посполитой, а потом попросились в состав Московского царства, а уже потом после Октябрьской революции начали образовываться всякие квазигосударственные образования, а советская власть создала советскую Украину.

Вони разом почали розглядати мапу та приговорювати:

"Никакой Украины не было в истории человечества".

Саме смішне в цьому, що вони або обидва сліпі, або їх збило те, що та мапа дезорієнтована у площині Схід-Захід, і  Україна знаходиться східніше від Московії. 

Це ж треба так зганьбитися і показувати цю ганьбу на телебаченні, хоча більшість населення росії це не перевірятиме, тому можливо на це і було розраховано.

А сам президент рашки корчив розумний вигляд обличчя, неначе він неабиякий історик, і вся та маячня неначе є сама собою зрозумілою, мовляв, його це не здивувало.

І це при тому, що на самому тлі мапи назва "росія" відсутня, а вказані землі ("duchе", що в перекладі означає герцогство, тобто князівство: Володимирське, Суздальське, Московське, Новгородське, Рязанське, Ростовське і т.д.). 

А перевірити це не важко, бо ця карта є у вільному онлайн-доступі, і там чітко вказано: Vkraine ou Pays des Cosaques (Україна, або Країна козаків).

А оскільки це є у вільному доступі, то ніхто не скаже, що це фотошоп. Мапа розміщена у французській онлайн-бібліотеці Gallica і кожен може її побачити.

Подаю посилання:

https://gallica.bnf.fr/ark:/12148/btv1b53040274w/f1.item.zoom

(шукати трішки вище і лівіше від печатки бібліотеки, що зліва внизу.

Там вказані і міста: Київ, Вишгород, Вінниця, Чернівці, Корсунь, Миргород, Переяслав, Полтава та ін.). Між іншим, правіше показаний Крим, як територія кримських татар, а не Московії.

Нюрнберзький картограф Йоганн Баптист Гоман (1664-1724) у 1712 році також склав мапу “Україна або козацька земля з прилеглими провінціями Валахії, Молдавії і Малої Татарії”. (див. фотогалерею). В той час, і навіть раніше, вже були і інші мапи, де була позначена Україна, наприклад на мапі французського картографа  Гійома Левассера де Боплана (1600-1673). Але для кремлівських невігласів це значення не має.  

https://businessviews.com.ua/ru/studies/id/specproekt-ko-dnju-nezavisimosti-sovremennaja-ukraina-na-drevnih-kartah-775/

Отож, Україна була, є, і буде, а українці є нащадками слов’янських племен стародавньої Київської держави, на відміну від предків росіян – угро-фінських племен, які пізніше були приєднані до Київської Русі, а потім привласнили собі нашу історію і частково назву «росія», що є похідною від батьківщини наших предків – Русі.

А недоумкуватому президенту РФ, щоб він нарешті заспокоївся, вочевидь треба подарувати глобус росії без інших країн світу. 

 

Фотогалерея


29.05.2023 Ярослав Івашин 2171
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

539
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

892
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7175 13
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2348
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2274
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2521

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

369

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

695

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

807

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

521
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

211
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

394
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

491
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

37973
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

370
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

503
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

665
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

213
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

254
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

944
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

582 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

636