Путін і «карта без України»

До путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України.

Це копія оригіналу, який виготовлений французськими картографами (можливо, на замовлення московитів) при королі Людовіку XIV в середині ХVII століття. А Зорькін приніс її, аби показати, що нібито насправді ніякої України не існує.  Між ними почався цікавий діалог:

зорькин: - У нас в конституционном суде нашлась копия карты ХVІІ века, составлена при Людовике XIV. Почему я привез ее, Владимир Владимирович, - там нет Украины.

путин: - Ну конечно.  

зорькин: - Да, нет Украины. Есть в двух местах край: край Речи Посполитой, Юг там к Франковску, и край Казакии.

путин: - Ну да.

зорькин: - И Большое царство российское.

путин: - Ну конечно.

зорькин: - Я все же рискну Вам показать, потому что было много спекуляций насчет того – где истоки, где как и что всё это образовалось.

путин: - Ну мы знаем, что эти земли входили в состав Речи Посполитой, а потом попросились в состав Московского царства, а уже потом после Октябрьской революции начали образовываться всякие квазигосударственные образования, а советская власть создала советскую Украину.

Вони разом почали розглядати мапу та приговорювати:

"Никакой Украины не было в истории человечества".

Саме смішне в цьому, що вони або обидва сліпі, або їх збило те, що та мапа дезорієнтована у площині Схід-Захід, і  Україна знаходиться східніше від Московії. 

Це ж треба так зганьбитися і показувати цю ганьбу на телебаченні, хоча більшість населення росії це не перевірятиме, тому можливо на це і було розраховано.

А сам президент рашки корчив розумний вигляд обличчя, неначе він неабиякий історик, і вся та маячня неначе є сама собою зрозумілою, мовляв, його це не здивувало.

І це при тому, що на самому тлі мапи назва "росія" відсутня, а вказані землі ("duchе", що в перекладі означає герцогство, тобто князівство: Володимирське, Суздальське, Московське, Новгородське, Рязанське, Ростовське і т.д.). 

А перевірити це не важко, бо ця карта є у вільному онлайн-доступі, і там чітко вказано: Vkraine ou Pays des Cosaques (Україна, або Країна козаків).

А оскільки це є у вільному доступі, то ніхто не скаже, що це фотошоп. Мапа розміщена у французській онлайн-бібліотеці Gallica і кожен може її побачити.

Подаю посилання:

https://gallica.bnf.fr/ark:/12148/btv1b53040274w/f1.item.zoom

(шукати трішки вище і лівіше від печатки бібліотеки, що зліва внизу.

Там вказані і міста: Київ, Вишгород, Вінниця, Чернівці, Корсунь, Миргород, Переяслав, Полтава та ін.). Між іншим, правіше показаний Крим, як територія кримських татар, а не Московії.

Нюрнберзький картограф Йоганн Баптист Гоман (1664-1724) у 1712 році також склав мапу “Україна або козацька земля з прилеглими провінціями Валахії, Молдавії і Малої Татарії”. (див. фотогалерею). В той час, і навіть раніше, вже були і інші мапи, де була позначена Україна, наприклад на мапі французського картографа  Гійома Левассера де Боплана (1600-1673). Але для кремлівських невігласів це значення не має.  

https://businessviews.com.ua/ru/studies/id/specproekt-ko-dnju-nezavisimosti-sovremennaja-ukraina-na-drevnih-kartah-775/

Отож, Україна була, є, і буде, а українці є нащадками слов’янських племен стародавньої Київської держави, на відміну від предків росіян – угро-фінських племен, які пізніше були приєднані до Київської Русі, а потім привласнили собі нашу історію і частково назву «росія», що є похідною від батьківщини наших предків – Русі.

А недоумкуватому президенту РФ, щоб він нарешті заспокоївся, вочевидь треба подарувати глобус росії без інших країн світу. 

 

Фотогалерея


29.05.2023 Ярослав Івашин 3999
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

4058
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1466 3
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

3605 2
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

2806
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7444 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

19637 29

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

472

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1479

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

1997

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

1865
15.07.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

14120
09.07.2024

Прикарпаття лідирує в Україні з урожайності озимого ячменю з показником 67,5 ц/га.  

252
06.07.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

2068
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

917 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

5773
07.07.2024

В Івано-Франківську освятили престол в оновленому храмі релігійної громади Матері Божої Неустанної Помочі, що на вулиці Івасюка.  

4409 1
03.07.2024

Як церква визначає роль чоловіка та жінки у шлюбі та як ці ролі можуть змінюватися з часом, пояснив священник. 

1050 3
15.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23082 1
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

140
14.07.2024

Серед тих, хто бачить скоріше єдність або хоча б в рівній мірі елементи єдності та роз’єднаності, переважна більшість (67-68%) хочуть бачити критику влади конструктивною або щоб її взагалі не було.  

575 1
09.07.2024

У селі Черніїв, що на Прикарпатті, демонтували пам'ятник радянському солдату.  

1069
04.07.2024

Наскільки ефективною є робота міської ради та які пріоритети у діяльності депутатів, розповів секретар Івано-Франківської міської ради.

1114 5