Відганяємо "нечитуна": книжкова добірка від Фіртки

Часом так буває, що на нас нападають «нечитуни». В такий час головне не панікувати, розслабитись, відпочити, а тоді… глянути на свою книжкову полицю або ще краще — замовити собі щось цікавеньке в українських видавців. І заспокоїтись. 

Тож сьогодні Фіртка разом з її книжковим оглядачем Остапом Микитюком зібрали для вас добірку, яка допоможе відігнати прокляття "нечитуна" після свят. А ще, сьогоднішні книги — світові бестселери, які обов’язково повинен прочитати кожен!


Відкриє добірку новинка видавництва «Фабула» — «Телеграф Авеню» Майкла Шебона. По-перше, це культовий роман Майкла Шебона. По-друге, автор закручує сюжет не гірше Квентіна Тарантіно. По-третє, тут багато джазу та інших кльових штук з американських 70-х.

Отож, ми опиняємось на межі Окленду і Берклі. Саме тут в колишній будівлі аптеки по вулиці Телеграф-Авеню двоє друзяк Арчі та Нет, афроамериканець та єврей, тримають свій власний магазинчик вінтажного вінілу «Brokeland Records». Та у житті хлопців настають темні часи, при тому обступаючи їх з усіх фронтів: їхня дружба переживає серйозну кризу, їхні дружини та батьки втрапляють у халепи, а незабаром неподалік вінілового магазину відкриють великий торговий й центр… тобто «Brokeland Records» доживає свої останні дні.

Майкл Шебон дуже атмосферно передає особисту драму героїв, вправно поєднуючи її з джазом, кунг-фу й атмосферою 70-х. І робить це просто заворожуюче.


Наступною в топі весняних вподобань стала книга «Пастка 22» Джозефа Хеллера. Це без сумніву культова книжка, яку багато літературних критиків і читачів по усьому світу, поставлять у свій особистий топ-100 улюблених книжок, та ще й десь поряд з «Бойнею номер 5» Курта Воннегута і «Пригодами бравого солдата Швейка» Ярослава Гашека. 

У центрі сюжету американський солдат Джон Йосаріан, який з допомогою свого небажання служити у війську і купи абсурдних ситуацій згодом дослужиться до звання капітана. Події роману розгортаються на вигаданому острові Піаноза під час Другої світової війни. Джон з друзями несуть службу в у ВПС США. Їхня справа — здійснювати щоденні вильоти й бомбардувати німців.

У кожного з них є квота вильотів, виконавши яку, як їм пообіцяли, вони зможуть повернутись додому. Та щойно ця квота наближається до фінішу, як полковник підвищує її. Це демотивує Йосаріана так, що він починає божеволіти. Але визнаючи це, він потрапляє під військову директиву «пастка-22» — якщо ти визнаєш своє божевілля, значить ти не божевільний, бо мислиш конструктивно й визнаєш це. На такому абсурді побудований весь роман. І це заворожує!


Третю й останню сходинку сьогоднішньої добірки зайняв, мабуть, один з найсонячніших і найп’янкіших романів Ернеста Гемінґвея, від якого я отримав неймовірне естетичне й моральне задоволення — «Фієста. І сонце сходить». Цікавий факт, що це один з найбільш видаваних романів дядечка Гема — він безперервно перевидається з часу дебюту у 1926 році.

Історія знайомить нас з платонічною любов’ю та інтригами між американським журналістом Джеком Бернсом та красунею Брет Ешлі. По закінченню Першої світової, з якої повернувся Джек, їхні шляхи знову й знову перетинаються в Парижі. Цього разу доля зіштовхує їх на Монпарнасі.

Джек і Брет опиняються в любовному трикутнику, згодом ця дивна історія переростає у ще дивнішу подорож до Памплони, де будуть відбуватись бої биків. Там Джек познайомить Брет з молодим матадором,  Педро Ромеро, який стане черговою кулею в серце Брет Ешлі. Це дещо дивна, але надзвичайно колоритна історія, написана у фірмовому стилі великого автора!


Читайте також:

В’ячеслав Стельмах: Допитливість та спрага до знань — найважливіші риси, які повинен мати кожен перекладач

Ксенія Фукс: Діагностований психіатричний розлад - це не вирок, а особливості

Дитяча весняна добірка: книжковий огляд від Фіртки

Письменниця Віра Валлє: Мій карантин проходить захоплююче й насичено

50 відтінків української літератури: книжковий огляд від Фіртки

Час робити висновки й не бути овочами: книжковий огляд від Фіртки


13.05.2021 Остап Микитюк 5828
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1148
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2843
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

997
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1064
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1067 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3154 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

927

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

798

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2363
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15084
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

303
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123