Відганяємо "нечитуна": книжкова добірка від Фіртки

Часом так буває, що на нас нападають «нечитуни». В такий час головне не панікувати, розслабитись, відпочити, а тоді… глянути на свою книжкову полицю або ще краще — замовити собі щось цікавеньке в українських видавців. І заспокоїтись. 

Тож сьогодні Фіртка разом з її книжковим оглядачем Остапом Микитюком зібрали для вас добірку, яка допоможе відігнати прокляття "нечитуна" після свят. А ще, сьогоднішні книги — світові бестселери, які обов’язково повинен прочитати кожен!


Відкриє добірку новинка видавництва «Фабула» — «Телеграф Авеню» Майкла Шебона. По-перше, це культовий роман Майкла Шебона. По-друге, автор закручує сюжет не гірше Квентіна Тарантіно. По-третє, тут багато джазу та інших кльових штук з американських 70-х.

Отож, ми опиняємось на межі Окленду і Берклі. Саме тут в колишній будівлі аптеки по вулиці Телеграф-Авеню двоє друзяк Арчі та Нет, афроамериканець та єврей, тримають свій власний магазинчик вінтажного вінілу «Brokeland Records». Та у житті хлопців настають темні часи, при тому обступаючи їх з усіх фронтів: їхня дружба переживає серйозну кризу, їхні дружини та батьки втрапляють у халепи, а незабаром неподалік вінілового магазину відкриють великий торговий й центр… тобто «Brokeland Records» доживає свої останні дні.

Майкл Шебон дуже атмосферно передає особисту драму героїв, вправно поєднуючи її з джазом, кунг-фу й атмосферою 70-х. І робить це просто заворожуюче.


Наступною в топі весняних вподобань стала книга «Пастка 22» Джозефа Хеллера. Це без сумніву культова книжка, яку багато літературних критиків і читачів по усьому світу, поставлять у свій особистий топ-100 улюблених книжок, та ще й десь поряд з «Бойнею номер 5» Курта Воннегута і «Пригодами бравого солдата Швейка» Ярослава Гашека. 

У центрі сюжету американський солдат Джон Йосаріан, який з допомогою свого небажання служити у війську і купи абсурдних ситуацій згодом дослужиться до звання капітана. Події роману розгортаються на вигаданому острові Піаноза під час Другої світової війни. Джон з друзями несуть службу в у ВПС США. Їхня справа — здійснювати щоденні вильоти й бомбардувати німців.

У кожного з них є квота вильотів, виконавши яку, як їм пообіцяли, вони зможуть повернутись додому. Та щойно ця квота наближається до фінішу, як полковник підвищує її. Це демотивує Йосаріана так, що він починає божеволіти. Але визнаючи це, він потрапляє під військову директиву «пастка-22» — якщо ти визнаєш своє божевілля, значить ти не божевільний, бо мислиш конструктивно й визнаєш це. На такому абсурді побудований весь роман. І це заворожує!


Третю й останню сходинку сьогоднішньої добірки зайняв, мабуть, один з найсонячніших і найп’янкіших романів Ернеста Гемінґвея, від якого я отримав неймовірне естетичне й моральне задоволення — «Фієста. І сонце сходить». Цікавий факт, що це один з найбільш видаваних романів дядечка Гема — він безперервно перевидається з часу дебюту у 1926 році.

Історія знайомить нас з платонічною любов’ю та інтригами між американським журналістом Джеком Бернсом та красунею Брет Ешлі. По закінченню Першої світової, з якої повернувся Джек, їхні шляхи знову й знову перетинаються в Парижі. Цього разу доля зіштовхує їх на Монпарнасі.

Джек і Брет опиняються в любовному трикутнику, згодом ця дивна історія переростає у ще дивнішу подорож до Памплони, де будуть відбуватись бої биків. Там Джек познайомить Брет з молодим матадором,  Педро Ромеро, який стане черговою кулею в серце Брет Ешлі. Це дещо дивна, але надзвичайно колоритна історія, написана у фірмовому стилі великого автора!


Читайте також:

В’ячеслав Стельмах: Допитливість та спрага до знань — найважливіші риси, які повинен мати кожен перекладач

Ксенія Фукс: Діагностований психіатричний розлад - це не вирок, а особливості

Дитяча весняна добірка: книжковий огляд від Фіртки

Письменниця Віра Валлє: Мій карантин проходить захоплююче й насичено

50 відтінків української літератури: книжковий огляд від Фіртки

Час робити висновки й не бути овочами: книжковий огляд від Фіртки


13.05.2021 Остап Микитюк 5772
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

10786 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1316
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

675
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5817
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1584
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1441

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

516

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1328

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1157

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1059
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

406
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

497
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1437
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

480
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

746
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5792
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

515
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

372
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

691 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1137
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

994