Єшкілєв Володимир

Мандрівник-мисливець та культурний скептик.

Народився під час появи летючої тарілки у травні 65-го року. Інспірований інопланетянами дожив до теперішніх часів і став невідомо ким. Лікувався епізодично, мандрував світом і писав різне, включно з жорсткою еротикою. У 1998 році написав літературну енциклопедію сучасної літератури, де сказав правду про живих письменників і заробив їхню щиру ненависть. Автор 12-ти романів, вшанованих багатьма преміями і запльованими багатьма йолопами.

СТАТТІ АВТОРА

Про жлобів і коментаторів. Минулих і теперішніх

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

799 0

Гіпермодерн: Злопам'ятність та мстивість нині у тренді

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1195 0

Втома від Полігону

Напевно, усі знають, що у наш часте, що ми звикли називати “політикою”, має кілька рівнів. 

25927 0

Печать вічного спротиву і трансформація демократії

Кажуть, що людина, у своїй основі, від народження й до самої смерті залишається одночасно творінням, винаходом та інструментом створеної нею ж культури.

25612 0

Світанок нових каст

Моя любов до селян абстрактна. Я люблю їх за те, що жодне селянське повстання не призвело до створення держави, до створення апарату насилля.

26269 1

Найтемніша з темряв

Наше ставлення до поточних подій залежить від точки зору. Східні філософи казали про бачення з мишачої нори...

27408 0

Про корисність дрібної тиранії

Карлос Кастанеда свого часу зауважив важливість того соціального імпульсу, що йде від дрібних (а хтось скаже – “побутових”) тиранів.

25865 0

Одне сумне запитання

Ми живемо за часів швидких змін. Смисли легко – й, здається, безтурботно – переливаються у нові форми.

26631 1

Уривок з нового роману "Унія"

Під Хмельником розкинувся пишний ярмарок. Сотні здоровенних маж згрудилися на фарному майдані, загони повнилися худобою.

8553 0

Про сліпучий морок майбутнього

Щось останнім часом сталося з публічними оптимістами. Чи то їхній оптимізм кудись випарувався, чи то побачили вони зловісні відблиски на пляшках з віскі і пророчі написи на колорадських жуках.

4848 0

Про заповідник простоти

Там, де суспільство історично втратило свої вищі касти, квітне такий собі «культ простоти».

4317 0

Про «гібридну махновщину»

В політичних еліт звіряча вдача. Вітчизняна в тому плані відрізняється хіба що особливою підлістю. Владний звір лише здається неповоротким та вічно зайнятим переварюванням грошової маси. Його бюрократична повільність, коли він відчуває реальну тему або ж ...
3882 0

Про деградацію

Процеси суспільного занепаду зазвичай відбуваються в три етапи. Перший етап називають «стадією тривоги». На цьому етапі негативні явища лише окреслюються, їхні вогнища зачіпають другорядні громадські структури.

4170 1

Про війну і заробітки

З потеплінням приходить сезон фестивалів і презентацій. Простора аудиторія, сім або вісім десятків присутніх. Зустріч з студентами туристичного факультету Прикарпатського національного університету. Під завісу градус офіційності спадає і студенти запитую ...
3933 0

Про невідворотність

Кожного року весна упосліджує песимістів. Ті стогнуть «все пропало», а природа показує маловірам, що сили оновлення формують майбутнє поза людськими сумнівами та страхами.

3086 0

Про назви, які залишаються

В історії кожного краю була особлива «доба називання». Доба, коли навколишнє ще не зустрілося зі своїми назвами, коли всі різноманітні згущення матерії – гори...

4530 0

Що робити середнім світу сього?

Політологи в телевізорі – майже завжди заслані козачки. Сумлінно відпрацьовують хазяйське бабло, гонять замовлену пургу. Ті ж політологи на кухні, за чаркою доброго віскаря, зовсім інші. Розумні рефлексуючі пацани. Не проти помріяти про майбутнє, по ...
4067 0

Про глупі очікування

Так вже в нас повелося: те, до чого прагнеш, приходить тоді, коли вже перестає бути потрібним. Це стосується як окремих персон, так і суспільств.

3030 0

Про самобутність брехні

«Всі люди брешуть», - казав герой популярного американського серіалу. Це здається банальністю, якщо не замислитися.

5091 0

Про 50 відтинків конспірації

Багато хто з нас все ще думає, що його маленькі смішні таємниці нікому не відомі. Що ніхто не знає де що сховано.

3723 0

Про п’ятий гуртожиток

Я наштовхуюсь на цю споруду, як на стару скриню, забуту в кінці коридора. Гуртожиток Прикарпатського університету, збудований в 70-их роках в одному з найхаотичніших районів міста, який все ще називають БАМом.

4313 0

Про шляхту герба Сас

Колись тут жила шляхта. Потім її не стало. Й нинішня нешляхта робить так, щоби про шляхту забули.

8427 0

Про полоза та випадок з Калупаном

Якраз перед Миколаєм подзвонила знайома чиновниця, любителька ворожіння та битв екстрасенсів. Сказала, що бачила зловісний сон, просила розтлумачити.

4197 0

Про відсутність штабів

Безліч людей стурбована пошуками штабів. Вони дивилися кіно. Вони служили в армії. Вони воювали...

3618 0

Про майбутнє

Хтось вдивляється в піктограми на обкладинці свіжого The Economist Magazine, плутаючи Британію з Нептуном, хтось шаманить на біржовому курсі, а комусь зручніше пройтися ворожками.

3705 1

Про Вакарчука

Інтрига з брендом «Вакарчук-президент» нині практично випірнула з мутного закулісся на рівень «preliminary work» – підготовчих політтехнологічних операцій.

2662 2

Ідеальне село

Йдеш Вовчинцями й серце радіє. І от хтось вже думає, що назва цього допису – про Вовчинці. А ніфіґа. Автор не шукає легких шляхів у житті та прозорих метафор... 

5854 0

Про чужих

Якщо спробувати докопатися до основ звичайного мислення, то там знайдеться усього кілька опор­них принципів. Один з тих принципів – ділення всіх сущих на «своїх» та «чужих».

2545 0

Про інтелігенцію

Завжди дивувався реакції на слово «інтелігент». Начебто й немає у ньому нічого образливого або принизливого...

3010 0

Про порятунок світу

«Остогидла та пропаганда американської гегемонії, – каже французький режисер Люк Бессон, – Чому лише вони спасають світ?». 

2585 1

Про державу, любов і ненависть

Люди застрягли у 80-их, не бачать, що світ змінився. Держава вже не держава в розумінні ХХ ст., а корпорація. 

2605 2

Про розрив поколінь і «дітей потоку»

Ще років двадцять тому ніхто не передбачав, що гаплик вистрибне саме звідти. 

6752 0

Про гірську магію (Повертаючись з Тибету)

Кажуть, що кількість та якість магії не залежать від ландшафту. Що в долинах сильних ворожок не менше, аніж на верховині. Мандруючи глибинами Азії, починаєш у цьому сумніватися. 

2573 0

Про понти в костюмах

Знайомий доцент-гуманітарій бідкається: «Капець науці настає!». Ну, це він, зрозуміло, не про світову науку...

2407 5

Про Піночета і неминучість

Україна опинилася в ситуативній пастці. Між усіх варіантів майбутнього ми начаклували собі лише кілька «неминучостей» – гірких, як полин. Правлячий клас, до речі, вже давно спакував чемодани.

2344 1

Про січневі передчуття та окремі напрацювання

Більшість відчуває, що насувається розплата за чуже осатаніння... Кажуть, що якось то буде. Хоча думають не так. Думають лише про те, що в той день, коли все накриється мідним тазом, сусідові буде гірше...

2277 1

Дожити до Трампа

Він, нащадок «червоних мусульман», не любив тих, хто жив з додаткової вартості.Він не втомлювався пророчити про крах світового л ібералізму і дожив до Трампа. Світовий лібералізм позиціонував його як радикала та маргінала і також дожив до Трампа.

2303 2

Про китайця у Франківську і циганську Азію

Китаєць дивився у вікно купейного вагону. Годину тому він зайшов до поїзда в обласному центрі з ратушою, подібною до дзиґи, увінчаної монгольським капелюхом. Він дивився на зарослі бур’яном поля Західної України і згадував чжоуського князя Сянь-гуна, який перетворював на рабів тих, хто лінувався обробляти плодючі землі, та імператора Цао Пі, що наказав зварити у казані чиновника, який не прослідкував за посівами у довіреній йому провінції.

2310 1

Поле домовленостей та ступінь долбо-йолбо

Хтось зі спритних вже каже: «Овва!»

2252 1

Про війну, центр всесвіту та курвів

Я стою на землі давніх арійських царів, під високим небом Хорасану. Звідси скіфи прийшли на землі давньої України.

2267 2

Щоби встигнути нажитися на процесах занепаду

    Деякі наївні люди думають, що суспільні пружини стискаються самі. Що так їм, пружинам, хочеться. Що вони як сьогодні стиснуться, так потім і розпружуться. Типу, фіґня. Мовляв, всі скандали і кризи розвіються, як мара над старим цвинтарем. І ...
2255 1

Звичайне словоблуддя?

У нас, при відсутності компетентного експертного товариства, легко прокладати кабелі та дроти маніпулятивного контролю. Перетворювати специфічні поняття та гасла на інструменти задурювання, а населення – на колективного «песика Павлова», котрий мусить згідно гавкати в той момент, коли влада запалює перед ним чергову пропагандистську «лампочку».

2365 1

Дві «нації»

Обидві "нації" об’єднує підозра — вони підозрюють, що живуть на «Титаніку», який вже зустрівся з айсбергом. Вони також підозрюють, що рятувальні човни давно вкрадені і продані. 

2443 0

Уривок з нового роману

Щойно у видавництві «Фоліо» вийшов vsq новий роман «Ефект Ярковського. Те, котре – холод, те, яке – смерть». Його буде презентовано на Львівському «Форумі видавців» 12 вересня. Уривок з нового твору...

2280 0

Нестерпна легкість незайманок у борделі

Організовані загони «переконаних» значного успіху не досягли. Янукович втік, але «януковичі» нікуди не ділись і навіть зміцнились. Самі ж «активісти першого типу» або були косо-криво інтегровані в бек-граундні політичні проекти (як «Демальянс» і «Автомайдан» у партію Гриценко) і прогнозовано програли.

2317 3

Шлях Богомола (Уривок з роману)

Уривок з роману, де йдеться про ритуали посвячення жриць Великої Богині.

2132 0

Сіре без відтінків. Принагідні думки

Цьогорічне нашестя грибів невипадкове. Вже писав про нього, але воно й далі мене непокоїть. Гриби – істоти містичні, занесені в наш світ з глибин Всесвіту. Всі земні істоти люблять Сонце, а гриби від нього ховаються.

2087 1

Живучи в Укелані

Час від часу вертаюсь до підручників китайської мови. В китайській як у квантовій механіці – все невизначене і плинне. Все потребує прикладання зусиль інтерпретатора.

2161 5

Життя на грошах

На грошах живе безліч збудників небезпечних хвороб. Сибірка, воно ж антракс, тубік, скарлатина й щось там ще. Одночасно дослідники нагадали, що зараження людей "через гроші" практично не відбувається.

2255 1

Зупинити джазмена

Слухати джаз. Або ж джез. Медитувати. А потім до пізньої ночі сидіти з джазменами (джезменами?) в театральному захисті й говорити про музику, про музику, про музику й ще про щось. Про альпійські роги і способи провезення їх через українські митниці...

2263 0

Привокзальна Січ

Про це є в Біблії. Про Каїна, який Божим прокляттям був приречений на вічні скитання й, попри нетривкість зупинок, збудував за життя сімдесят міст. Привокзальна Січ – це щось з того.

4180 9

Нащадки Тедді

Технічна епоха мало впливає на таємничі енергії тотемів. Вони все ще з нами. Як стверджують соціологи, дві третини британців засинають з іграшковими ведмедиками у ліжку...

2096 0

Філософія правдивого шлангу

Останні дні перед Новим роком – час прибирань у квартирі та звільнення шаф і скринь від мотлоху. Воленс-ноленс, під час прибирання зрушуються архіви.

2292 3

Малі вогняні містерії

З вогнем трапилася та ж історія, що й з вовками. У давні часи вовки були грізними ворогами наших предків. А тепер ми граємося з білими і пухнастими кімнатними нащадками хижих «лісовіх баронів». Вогонь також за давніх часів лякав печерну людність.

2207 0

Подорожні записки. Долина Арарату (12 фото)

Є місця, де зручно відбуватись ключовим подіям історії. Вони, ці місця, наче навмисно створені для народження пророків і проголошення світових релігій, для грандіозних битв і доленосних зустрічей.

2315 1

Син антиквара. (Музей-квартира Параджанова в Єревані. Подорожні записки) (фото)

Великі особистості важкі у сприйнятті. Спогади про них зазвичай впираються в масштаб того, хто згадує. До відвідин музею-квартири в Єревані моє сприйняття Параджанова знаходилось під пресом цього парадоксу...

2145 0

Пошук війни

За мирних часів воїни сумують. Коли немає війни балом керують бариги. Жалюгідні лякливі ділки стають центровими, підгрібаючи під себе гроші, красиве життя і красивих жінок.

3968 12

Мрії кристалів

Нащадки останнього імператора сикхів заявили про свій намір повернути родині Кох-і-нор – легендарний діамант, що нині прикрашає корону британського принца-консорта Філіпа. Мандри каменів довші за людські – мінерали живуть сотні мільйонів, а деякі й мільярди років.

2196 3