Буде тобі наука: добірка освітніх подкастів

Ілюстрація: Ніка Назаренко

Першого вересня в Україні розпочався новий навчальний рік, і попри війну учні та студенти повинні мати можливість здобути якісну освіту.

Та зараз складно уявити процес навчання без додаткових цікавих та корисних мультимедійних проєктів. Мабуть, тому тема освіти в подкастах є третьою за популярністю серед усіх категорій та нараховує понад 500 000 шоу в усьому світі за даними платформи podchaser.

В Україні також створюють все більше аудіопроєктів, які допомогають слухачам поглибити знання з цікавої сфери або почути поради та історії професіоналів своєї справи.

Суспільне Культура зібрало подкасти, які допоможуть учням, батькам, вчителям, студентам, викладачам та будь-кому, хто прагне саморозвитку, знайти для себе нові джерела для отримання знань.

Дофамін для освіти

Про тренди та зміни в освіті, а також про те, як допомогти дітям зрозуміти свої цілі, як їх досягати та як знайти мотивацію вчитися. Подкаст для батьків та вчителів, а також для всіх, кому цікава тема освіти, від громадської організації "Смарт освіта".

Валентність

Про пам'ять, освіту і пізнання. Ведуча Валентина Мержиєвська зі співрозмовниками розбирає одвічні теми виховання, підліткового віку, боротьби поколінь, історію освіти та багато іншого.

Теорія неймовірності

Подкаст від "Українського Радіо", який здатен закохати у науку. У які наукові міфи ми схильні вірити та чому? Чи діє на нас 25-ий кадр? Чи здатні електромобілі замінити весь транспорт? Розвінчання цих та інших стереотипів з автором найвідоміших українських технотрилерів Максом Кідруком.

Буде тобі наука

Обговорення проблемних питань науки, які кидають виклики сучасному суспільству, від наукового журналу "Куншт". Що таке емпатія? Як працюють заспокійливі ліки? Як сплять солдати на полі бою та в мирний час? Відповіді на ці та багато інших цікавих питань – у подкасті.

Український культ

Розмови з відомими експертками та експертами з української історії, літератури, мистецтва, філософії та кіно про видатних українських митців. Що робить українську культуру такою цікавою? Якими є наші зв’язки з європейською та світовою культурою? Проєкт від авторів Kult: Podcast та Суспільного.

Наша класика

Знакові твори української та зарубіжної літератури з фондів Радіо "Культура", озвучені українськими акторами театру та кіно. Більшість творів першого сезону подкасту включені до шкільної програми, що допоможе швидше підготуватися до уроків літератури або просто насолодитися культовими текстами.

Колумбова Географія

Ще один подкаст, який допоможе учням приготуватися до уроків та іспитів. Детальний розбір усіх тем від географічних відкриттів Колумба до сільського господарства країн Африки та Азії.

ФОП 3-ї групи

Подкаст, який не є суто освітнім, проте довгий час посідає перші позиції в цій категорії в Apple Podcasts. Ведучий Петро Заставний разом з гостями обговорює питання бізнесу, інвестицій, історії, релігій та інших цікавих тем для загального розвитку особистості.

Дій! Подкаст про бізнес

Бізнес-освіті не завжди приділяють достатньо уваги, але ця тема корисна для будь-кого незалежно від віку та сфери зайнятості. Головне питання, у якому намагається допомогти слухачам ведучий, – який бізнес почати? А відповідями стають захопливі історії від підприємців, які звикли діяти.

TED Talks Education

Подкаст для тих, хто добре володіє англійською або хоче поєднати практику мови з отримання нових знань. Якою буде освіта майбутнього? Як навчається наш мозок? Найкращі педагоги, дослідники та громадські лідери діляться своїми історіями та баченнями на сцені конференції TED. Також на платформах є багато інших подкастів серії Ted Talks, які можна знайти у пошуку.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

«Креативні індустрії — сучасна галузь, яка може затримати молодь в країні», — Віктор Вінтоняк про розвиток Івано-Франківської області

Вступна кампанія, формат занять та безпека: ректор ІФНМУ розповів, наскільки заклад готовий до початку навчального року (ФОТО)


03.09.2022 10508
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5209 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1841 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4052 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3176 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7971 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20302 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

284

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

824

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1917

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2396
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

193
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

702
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

483
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18388
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

985
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1220 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6106 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23398 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

299
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

997 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1187 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

503