Житло для переселенців: що відомо про будівництво багатоповерхівок в Івано-Франківській громаді (ВІДЕО)

Дев'ять з половиною мільйонів євро від міжнародної організації НЕФКО залучить Івано-Франківська міська рада для будівництва житла для переселенців.

Таке рішення 10 березня ухвалили депутати на засіданні сесії.

Згідно з ним міськрада планує спорудити 4-поверхові будинки для людей з інших регіонів, розповіла Суспільному перша заступниця міського голови Вікторія Сусаніна, передає Фіртка.

За її словами, міськрада планує будувати житло для переселенців на території промислової зони поблизу сіл Хриплин та Микитинці, а також заводу "Пресмаш".

"Щоб зараз зайти в це будівництво, ми вже взяли технічні умови, опрацювали всі варіанти. Ще раз наголошую на тому, що це якраз дасть потужний розвиток тій промисловій зоні, яка зараз перебуває в занепаді", — каже Вікторія Сусаніна.

Утім, директор заводу "Пресмаш" Богдан Пукіш виступив проти будівництва на цій території.

"Завод розташований на межі, де міська рада хоче зводити будинки. Там — цинкування, термічна та пресова дільниці.

Ми зараз встановлюємо там преси, які матимуть коливання по ґрунту десь в радіусі 350-400 м", — говорить Богдан Пукіш.

Не погоджується зі спорудженням цих 4-поверхових будинків і староста села Хриплин Роман Соколик.

"Будівництво житлових багатоповерхівок істотно вплине на господарську діяльність підприємств, що там розташовані.

Більшість видів діяльності, особливо виробничих, уже не дозволятиметься через близькість до житлової забудови, і це зруйнує саму Хриплинську промислову зону, бо відкриє можливість іншим будівельним організаціям також зводити будинки на цих земельних ділянках", — пояснює Роман Соколик.

Староста села Микитинці Ірина Паращук запропонувала депутатам Івано-Франківської міськради обговорити будівництво на цій території під час зустрічі з місцевими жителями.

"Враховуючи думку громади села та соціальну напругу, яка виникла, я прошу зняти з розгляду зміну цільового призначення земельної ділянки на вулиці Юності, поруч з будинком № 70, для будівництва тимчасового житла для ВПО в межах проєкту "Підтримка ЄС", — каже Ірина Паращук.

За словами заступника міського голови Віталія Федоріва, в Івано-Франківській громаді проживає 12 тисяч переселенців і щонайменше п'ять тисяч потребують житла.

"Якщо взяти статистично, що проживають три-чотири людини, то приблизно тисяча квартир — це потреба мінімум в такому житлі", — говорить Віталій Федорів.

Після обговорення питання депутати міської ради ухвалили рішення про залучення гранту від НЕФКО, однак територію, де будуватимуть житло для переселенців, поки не затвердили. Це питання розглядатимуть на наступних засіданнях сесії.

Нагадаємо, 7 березня на пресконференції "Громади Прикарпаття – надійний тил для військових" міський голова Руслан Марцінків повідомив, що в Івано-Франківській територіальній громадівиділили приблизно 80 соток землі на будівництво соціального житла для внутрішньо переміщених людей. На них планують збудувати 12 п'ятиповерхівок для переселенців.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Внутрішньо переміщені особи отримають житло: що потрібно знати

Відомо, скільки переселенців планують повернутись додому після війни — опитування

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Внутрішньо переміщені особи розповіли, чому для тимчасового перебування обрали Івано-Франківськ


Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5214 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1843 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4054 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3178 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7974 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20304 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

285

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

825

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1920

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2398
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

196
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

704
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

486
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18393
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

986
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1222 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6107 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23402 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

301
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

998 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1195 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

504