Внутрішньо переміщені особи отримають житло: що потрібно знати

Українським переселенцям безплатно надаватимуть житло.
Для цього уряд починає формувати фонд житлових об’єктів — як наявних, так і тих, що тільки потрібно побудувати, передає Фіртка.
На одного переселенця має припадати щонайменше 6 кв. м житлового приміщення.
Отримувати житло люди будуть по черзі — першими в ній стануть найбільш незахищені категорії населення.
Відповідний порядок затвердив Кабінет міністрів України. У постанові прописано, що фонд формуватимуть кількома способами:
  • викуп уже збудованої житлової нерухомості (ним займатиметься місцева влада або уповноважені органи);
  • будівництво нового житла;
  • реконструкція будинків та гуртожитків, які зараз непридатні для проживання;
  • переобладнання нежитлових приміщень у житлові.
Внести нежитлові приміщення у фонд можна буде лише після того, як їх офіційно визнають житловими. Все житло з фонду заборонено приватизовувати, обмінювати, ділити, здавати в суборенду та використовувати для розміщення будь-кого, крім переселенців.

Хто і на яке житло зможе претендувати?


Для переселенців встановлять так звані норми житлової площі. На одну особу, згідно з ними, має припадати не менше ніж 6 кв. м.
В Україні є не менше ніж 6,5 мільйонів переселенців, тому знайти або побудувати доведеться до 39 мільйонів кв. метрів житла.
Квартира має надаватися всім переселенцям, які його потребують. Причому нікого не змусять переїжджати — селити зобов’язані за місцем фактичного перебування ВПО.
Втім, на отримання житла буде черга. Насамперед квадратні метри нададуть таким категоріям:
  • багатодітні сім’ї;
  • сім’ї з дітьми;
  • вагітні;
  • особи, які втратили працездатність;
  • особи пенсійного віку з-поміж тих, житло яких було зруйноване або непридатне для проживання в наслідок збройної російської агресії.

Нагадаємо, в ОП озвучили плани щодо будівництва житла для переселенців. Так, для забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом держава має надати близько 600 тисяч квартир.


Що було раніше?


21 лютого президент росії володимир путін заявив про визнання Росією незалежності окремих районів Донецької та Луганської областей. Згодом він оголосив про введення регулярних російських військ на ці окуповані території для «підтримки миру».

24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та Білоруссю.

Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат. 

До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.


Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Внутрішньо переміщені особи розповіли, чому для тимчасового перебування обрали Івано-Франківськ

Винен не лише путін. 84% українців вважають, що «прості росіяни» винні у війні

Відомо, скільки переселенців планують повернутись додому після війни — опитування

«Не мародерствуйте»: очільник Івано-Франківська засудив спекуляції з цінами на житло для переселенців


Коментарі ()

25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

666
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

935
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7420 14
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2407
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2313
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2544

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

395

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

741

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

838

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

541
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

241
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

418
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

520
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38008
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

393
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

534
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

690
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

239
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

344
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

282
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

974
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

614 1