Цілком таємно: як створити сервіс зберігання речей, увійти у список найуспішніших підприємців у виданні "Форбс" та вийти на всеукраїнський рівень

Мар'ян Максимчук працював прокурором в Калуші. В якийсь  момент залишив посаду та з родиною переїхав до Києва. Там, він створив компанію сервісу зберігання речей "TetrisBox". У  29 років увійшов у список «Forbes» найуспішніших українців до 30 років. Нещодавно його компанія отримала відзнаку Міжнародного конкурсу «Вибір року 2021». А ще вийшла на всеукраїнський рівень.

Фіртка розпиталася у Мар'яна, які секрети зберігаються у  боксах "TetrisBox" та як на цьому заробляють в Європі та США?


Минуло більше як рік, як ви увійшли в список найуспішніших українців до 30  років за версією видання  «Forbes», як за цей час  змінився ваш бізнес, як ідуть справи у «Tetrisbox»  зараз?

Ми вийшли на всеукраїнський рівень. Цього року ми масштабувалися і добудували ще  1 тис кв. метрів в Києві. Відкрили склад у Львові, площею  1 тис кв. метрів. Зараз нас цікавлять міста-мільйонники: Одеса, Дніпро, Харків. В Івано-Франківську поки не плануємо відкривати бізнес.

Цього року ми отримали нагороду Міжнародного фестивалю-конкурсу «Вибір року 2021» та стали компанією №1 в Україні у своєму сегменті по площі та темпах розвитку.


Публікація у «Forbes» якось посприяла вашому бізнесу?

Публікація можливо не прямо, але дотично допомогла нам. 

Збільшила довіру до нас: клієнти і партнери впевнені, що з нами можна працювати. Не знаю, чи це з цим пов'язано, та це якось додає впевненості при переговорах, чи в підписанні договорів.

Зараз нашим сервісом користуються досить відомі  вітчизняні компанії, магазини одягу і мабуть, в цьому також є заслуга «Forbes». 


Які компанії - це рітейли чи маркетплейси «Розетка» ?

«Розетка» поки що ще ні. В них є свої склади. Ми зберігаємо ті речі,  які виставлені на продаж  на «Розетці». Скажу, що це частково офісні речі, виставкове обладнання відомих в Україні компаній.


Склади «Розетки» чи різних  поштових операторів - ваші конкуренти чи ви працюєте в зовсім різних сегментах?

Це не наші конкуренти. Вони відносять себе до логістики, ми швидше належимо до нерухомості і оренди.


Як ковід і «work from home» вплинув на ваш бізнес?

В період ковіду, коли закривалося багато кафе, то в нас зберігалися ресторанні меблі та обладнання.

Потребу в додатковому просторі ковід "підсвітив" і показав, що можна обійтися меншим простором. Багато компаній оптимізуються і відмовляються від великих складів, обирають менші формати десь поблизу своїх офісів.


Справді, ковід створив попит на складську нерухомість, настільки високий дефіцит складів у Києві?

Ковід підсилив попит на склади нашого формату.


З потребами бізнесу зрозуміло, але чому сервіс зберігання речей популярний серед людей. Досі речі зберігали або в родичів в селі, або гаражах чи в підвалі...

Ці способи актуальні в Західній Україні, бо зазвичай є якісь родичі в селі. Ці питання так і вирішують.

У Києві такого немає, не часто родичі живуть в селах. Немає так багато тих комор. У квартирах вільні місця стараються використати під раціональні потреби, а не забивати речами на зразок лиж, велосипедів, дитячих колясок тощо.


Яка вартість оренди боксів?  Яка загальна кількість клієнтів скористалася вашими послугами чи є серед них постійні? 

Загалом за 5 років ми надали послугу для 2500 клієнтів. Зараз на постійній основі в нас обслуговується 1500 клієнтів.

Коли стартували, то вартість оренди боксу була 330 грн за квадратний метр за місяць.

Зараз ціна залежить від локації та виду боксу і коливається в межах 380- 450 гривень. Мінімальний термін зберігання один день, а максимальний - один рік.

Є клієнти, що орендують 200 -300 кв.метрів. Сьогодні маємо клієнтів, що з нами від початку заснування компанії. 


Крім сноубордів та колясок, які найдивніші речі клієнтів доводилося зберігати?

Холодильник із замороженими лобстерами (сміється). Якось вимкнули світло і запах був на увесь склад. До речі, довго не могли потім з ним розібратися.

На складах зберігають габаритні речі, наприклад один клієнт протягом  року зберігає 6-метровий корабель. Можливо, це якась яхта виставкова. Одним словом, що тільки не хочуть зберігати. Навіть запитують, чи можна ночувати на складі. Звісно, що ми у такій послузі відмовляємо.

Також не зберігаємо легкозаймисті та вибухові речовини, боєприпаси й зброю та все, що заборонено законом. Крім цього, в боксах не можна зберігатися рослини, тварин, харчі й все, що виділяє запах і може витекти у сусідній блок. 


Свої речі зберігаєте?

Спочатку був,  як «чоботар без чобіт» - не міг собі виділити бокс, бо хотів все здавати в оренду. Потім все ж виділив приміщення для себе (сміється). 


Як взагалі виникла ідея  переїхати з Калуша і створити бізнес зі зберігання речей  в Києві?

Ідея виникла у 2016 році, коли я переїхав з Калуша до Києва. На власному досвіді побачив, що багато речей немає де розмістити. Проаналізував іноземний досвід, як за кордоном підходять до розв'язання проблеми та вирішив такий сервіс запровадити в Україні.

Хоча на ринку вже було декілька конкурентів, я вирішив стартувати. Знайшов партнерів, залучив інвестиції. Ми орендували перший склад  у 2016 році. Створили бокси та почали здавати їх в оренду. Другий склад орендували у 2017 році, потім ще один у 2019. Ще через рік відкрили відділення  у Львові.

Я пам'ятаю перша клієнтка орендувала бокс для зберігання холодильника для квітів. Чимало клієнтів здавали побутові речі, меблі, техніку, бо робили ремонти вдома.


З таким високим попитом вам не потрібно було докладати якісь надзусилля в плані маркетингу?

Ой ні. Це зараз ми не робимо надзусилля. А на початку вони були. Перші сім-десять місяців були найважчими. Потрібно було якось вижити – гроші закінчувалися,  кожен місяць сплачували оренду за склади – велике приміщення і відповідно висока вартість оренди.

В якийсь момент відбувся прорив бізнесу. Я не знаю, яким чином чи це просто якесь везіння, але якби цього не сталося, то, мабуть, бізнесу не було.

Ми почали рухатися далі й все було ок. Зараз наші зусилля спрямовані на розширення бізнесу.


Який  потенціал ринку оренди площі для зберігання речей в Україні  та світі?

Ми хочемо освоїти 20 тис кв. метрів - це наша задача на наступні п'ять років.

Наприклад, ринок Росії в десять разів більший від нашого, росіяни випереджають нас на 10-15 років. Нью-йоркські селфстореджі пропонують 0.23 кв метра на кожного жителя міста. Національний стандарт в США це 0.005 кв метра стореджів на кожну людину.

В нас у Києві зараз цей показник складає приблизно 0.005 кв. метра на кожного жителя столиці, а по Україні - менше 0.001 кв метра на кожного мешканця.

Однак слід враховувати, що у США цьому бізнесу вже 60 років, в Європі - близько 40, у нас він на стадії становлення. Ми придивляємося до європейських операторів, знайомимося, вивчаємо їхній досвід. 


Який ваш рецепт успіху?

Я за освітою юрист, працював на посаді прокурора в районній прокуратурі  Калуша. Згодом зрозумів, що це не моє і не мій напрямок.

В Калуші мені ставало все менше простору - захотілось більшого. Вирішив змінити все: і професію, і місто.

Я переконаний, що успіху досягають ті, хто діє. Якщо є мрія, то до неї слід рухатися крок за кроком. Це посилює віру в себе і впевненість у собі. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Супермаркети Lidl готується зайти на ринок України

Кіно теж може захищати Вітчизну

Туристичний БУМ: яким містам на Прикарпатті українці та іноземці надають перевагу для відпочинку 


28.10.2021 Мар'яна Цимбалюк 11362 7
Коментарі (7)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2425
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19533
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1747
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1220 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2268
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3874

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

139

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2010

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

697

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1310
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

380
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

907
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24402
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

638
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

611
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

747
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1641
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8052
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

490
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

781
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2056 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

738