Туристичний БУМ: яким містам на Прикарпатті українці та іноземці надають перевагу для відпочинку

У 2020 році Прикарпаття відвідало 1.8 млн туристів і екскурсантів, що на 10% менше, ніж у 2019 році. Падіння потоків пов'язане з пандемією COVID-19. Проте за підсумками 2020 року Івано-Франківська область зайняла друге місце в Україні за кількістю внутрішніх туристів та кількістю іноземних туристів, яких обслуговували туроператори та турагенти.

У рамках співпраці управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської облдержадміністрації і телекомунікаційного оператора «Київстар» щороку здійснюється моніторинг мобільності груп абонентів до Івано-Франківської області.

У 2020 р. наш регіон відвідали 3.4 млн абонентів з 23 областей України, з них - 2.1 млн короткотермінових відвідувачів, які перебували на Прикарпатті від 2 до 7 днів та 1.3 млн одноденних відвідувачів.

Найбільше короткотермінових відвідувачів минулого року приїздили із Львівської, Тернопільської, Чернівецької, Київської областей. До першої десятки регіонів з найбільшою чисельністю відвідувачів Прикарпаття увійшли також Закарпатська, Хмельницька, Вінницька, Рівненська, Одеська, Дніпропетровська області.

 У 2020 році основними дестинаціями короткотермінових відвідувачів стали Яремчанщина, м. Івано-Франківськ, Косівський та Верховинський райони.

«Інформація про туристичні потоки у 2021 році відсутня, однак, за нашими прогнозами, кількість екскурсантів і туристів, що відвідали Прикарпаття, однозначно перевищить показники 2020 року.

Індикатором росту потоків є показник туристичного збору - за 9 місяців 2021 року надходження становлять 7.1 млн грн, або 127% річного показника 2020 року. - повідомила виконуюча обов’язків начальника  Управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій Івано-Франківської обласної державної адміністрації Галина Макота. 

Стосовно «регіонів-експортерів» екскурсантів і туристів, то географія гостьового потоку відвідувачів не зміниться. Нашими гостями найчастіше є мешканці сусідніх областей, а також Києва, Одеси, Вінниці, Хмельницького, Дніпра».

Окрім того, у відділі туризму прогнозують невелике зростання кількості туристів з Волині у зв'язку із запуском «Прикарпатського експреса» - нового потяга сполученням Ківерці (через Луцьк і Львів) - Івано-Франківськ (Коломия).

Стосовно іноземців, то особливістю літнього туристичного сезону 2021 в Україні, зокрема на Прикарпатті, є зростання кількості туристів із країн Перської затоки. Причини: ліберальні візові формальності та карантинні обмеження, пов'язані з COVID-19, для іноземців, закриті європейські ринки, розширення авіасполучення з Києвом та Львовом, клімат, природні рекреаційні ресурси Карпатського регіону, порівняно невисокі ціни (для арабських туристів) на послуги розміщення і харчування.

З травня до липня 2021 року Україну, за даними Державної прикордонної служби, відвідали 35 193 туристи з Бахрейну, Катару, Кувейту, ОАЕ, Оману та Саудівської Аравії.

«Арабські туристи з країн Перської затоки, особливо з Королівства Саудівська Аравія - це особливий тип споживачів: вимогливий до високих стандартів якості послуг проживання, харчування, дозвілля. Ажіотажний попит мали дестинації з розвинутою відпочинковою інфраструктурою - Київ, Львів, курорт «Буковель» на Прикарпатті - локації, де гості надавали перевагу проживанню у три- чотири- і п'ятизіркових готелях», - додає Макота.

Арабські туристи (громадяни Королівства Саудівська Аравія, Королівства Бахрейн, Держави Кувейт, Султанату Оман) заможні, відтак вони звикли до комфорту, який також пов'язаний із їхнім менталітетом і релігійними переконаннями, йде мова про гастрономічну та гігієнічну специфіку, пов'язану з дотриманням мусульманських традицій.

Готельєри та ресторатори на «Буковелі», окремі бізнеси в Яремче, Ворохті та інші досить швидко адаптувались під новий сегмент споживачів - у закладах харчуванням з'явилось оновлене меню зі стравами халяльної кухні, арабською мовою почали дублювати цінники, вказівники, оголошення про послуги дозвілля, підприємці адаптували окремі екскурсії, активні тури.

«Втім, як засвідчила практика, відпочинку іноземців, особливих радикальних гастрономічних змін не довелось робити, локальна кухня сподобалась іноземцям, єдине, що гостей завбачливо інформували про страви зі свинини.

Релігія іноземців все ж далась взнаки, оскільки не всі підприємці змогли у розпал літнього сезону трансформувати інфраструктуру, дотримуватись певних санітарних нормативів.

У Карпатах, наприклад, нема достатньої кількості великих сімейних номерів (відтак араби часто винаймали котеджі). Проте названі незручності неможливо виправити за такий короткий проміжок часу.

До того ж важливу роль під час обслуговування іноземців відіграє мова. Не всі араби знають англійську, при цьому не всі наші гіди теж її знають, відтак влітку відчувалась ця проблема», - підсумували у відділі туризму.

Загалом літній туристичний сезон був досить успішним для прикарпатських підприємців. Темпи бронювання житла на Новий рік дають підстави прогнозувати не менш успішний зимовий туристичний сезон. Корективи можуть внести масштаби захворюваності на коронавірус і запровадження додаткових обмежень для закладів індустрії гостинності.


Читайте також:

Куди піти чи поїхати: гід найкращими подіями подовжених святкових вихідних


Коментарі ()

06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

890
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

910
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1264
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1150
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1543
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

3192

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

962

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1023

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1914

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1923
05.12.2024

Зима – це час, коли наш організм потребує тепла, енергії та поживних речовин, щоб впоратися з холодом.   

266
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

659
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

673
06.12.2024

Про День Святого Миколая, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

397
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7694
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3865
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1281
04.12.2024

Українську писанку внесли до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.  

161
05.12.2024

Верховна Рада четвертого грудня ухвалила в цілому законопроєкт про підвищення акцизу на тютюнові вироби.  

2731
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

573
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

741