Піші маршрути у Карпатах: куди піти новачкам

Надзвичайники радять не йти у високогір'я під час періодів погіршення погодних умов. 

Якщо ж погода дозволяє підкорювати гірські схили, то все одно спершу варто зважити усі «за» і «проти» та передовсім подбати про власну безпеку. Особливо, якщо ви — новачок.

Так, у мережі є предостатньо інформації про місцевість, місця для нічлігу, дистанцію, наявність води. Якщо зайти на сайти, де пропонують комерційні походи, то можна отримати детальний опис маршрутів та їхні рівні складності.

Найкраще у високогір'я ходити групами, в яких є інструктори та досвідчені туристи. Інші люди, які орієнтуються, як діяти у разі небезпеки, нерідко можуть врятувати ваше життя.

До слова, за 10 днів до походу радимо зареєструватися у гірській пошуково-рятувальній службі. Ця процедура безплатна. Реєстрація за посиланням

Ще одна важлива деталь, обравши маршрут, перед походом необхідно ознайомитися із точним прогнозом погоди. Врахуйте, що у горах темніє швидко, а тому раціонально розраховуйте час, щоб не заблукати.

Фіртка розповідає про декілька популярних маршрутів.


Гора Ягідна, 1 216 м

Дистанція та складність: 15 км, легкий.

Час проходження: залежно від погодних умов та фізичної підготовки, якщо взимку, то приблизно сім годин.

Локація: хребет Ліснівський, Покутсько-Буковинські Карпати.

На цій горі переважно лісова дорога без складних різких підйомів, Ягідна чудово підійде для новачків. Можливі варіанти спуску як до точки старту — до села Микуличин, або до Татарова.

Перевага цієї гори - можливість підкорювати її у будь-яку пору року. Крім того, якщо є бажання, маршрут можна подовжити, заночувавши на полонині Ліснів.

Як бонус, з Ягідної відкривається панорамний краєвид на Чорногірський хребет.


Гора Кукул, 1 539 м

Дистанція та складність: 20 км, легкий.

Час проходження: одноденний/дводенний.

Локація: хребет Кукул.

Кукул - гарний варіант для туристів, яких цікавить трохи складніший підйом з повільним набором висоти та панорамні краєвиди. Підійматись на хребет можна декількома маршрутами: найбільш популярні виходи — село Вороненко та село Ворохта. До хребта від них — приблизно 12 км в одну сторону.

Тут будуть і колиби, і джерело, і стіл, і лавки, і гойдалка, і місця для наметів. Крім того, з Кукула відкривається вид на Говерлу та Чорногору.


Гора Хом'як, 1 542 м

Дистанція та складність: 6 км, легкий.

Час проходження: п'ять годин.

Локація: Ґорґанські гори.

Гора Хом’як — чудовий варіант для новачків, адже має нескладний маршрут. Зійти на Хом’як можна п’ятьма різними стежками. По-перше, стежкою з сусідньої гори Синяк. Або ж від водоспаду Гук та КПП, що веде до нього. Ще два варіанти — стежки з траси села Поляниця та початку траси на Буковель перед Яблуницею.

За бажанням, з Хом’яка можна далі піти Ґорґанами через гору Синяк на Малий Ґорґан, гори Довбушанку та Ведмежик. 

До слова, з Хом’яка погожої днини видно Чорногірський хребет — найвищий в Україні. Також з Хом'яка можна спуститись до Женецького Гуку — красивого водоспаду.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Зустріч з дикими тваринами у Карпатах: як діяти та чому не варто панікувати

«Зсунулися в обрив»: як завдяки GPS-моніторингу шукають туристів у Карпатах

У Карпатах загинула туристка, ще двоє постраждали. Скільки коштує врятувати життя


27.03.2023 4101
Коментарі ()

25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

540
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

892
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7183 13
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2348
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2274
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2521

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

369

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

695

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

807

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

521
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

211
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

394
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

491
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

37973
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

370
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

503
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

665
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

213
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

254
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

944
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

582 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

636