У Карпатах загинула туристка, ще двоє постраждали. Скільки коштує врятувати життя

У суботу, 15 січня, під час сходження на Говерлу загинула 57-річна жінка, ще двоє туристів травмувались.

Зокрема, на синьому маршруті при сходженні на Говерлу троє людей зсунулися в обрив, передає Фіртка.

Так, внаслідок падіння 57-жінка загинула, а 32-річна жінка та 34-річний чоловік травмувалися. Усі постраждалі — мешканці Одеської області. Мандрівки знали про погіршення погоди, але знехтували рекомендаціями рятувальників.

Хід проведення пошуково-рятувальних робіт ускладнили складні погодні умови та сильний поривчастий вітер. О 14:40 годині  рятувальники доправили потерпілого чоловіка до бази Заросляк і передали медикам, а о 15:50 годині транспортували потерпілу жінку.

За словами рятувальників, найпоширенішою причиною, чому туристи губляться у горах в основному є переоцінка своїх можливостей та недооцінювання складності маршруту чи рельєфу місцевості.

Крім того, туристи нехтують консультацією з рятувальниками та їхнім інформуванням чи реєстрацією своєї групи, де вказані особи можуть дізнатися про стан маршруту, необхідний перелік одягу та спорядження й отримати інші рекомендації надзвичайників.

Водночас вирахувати вартість однієї пошуково-рятувальної операції ДСНС дуже складно. Вона залежить від різних обставин: кількості залучених підрозділів, кількості рятувальників, відстані до місця проведення робіт та терміну проведення робіт. Орієнтовно одна пошуково-рятувальна операція коштує до 20 000 гривень.

Зауважимо, що у країнах з відповідним законодавством гроші, витрачені на пошуково-рятувальну операцію застрахованого туриста, компенсує страхова. Якщо мандрівник не застрахувався — платитиме за порятунок сам.

В Україні, якщо турист проігнорує попередження про погіршення погодних умов чи не дотримуватиметься правил безпеки, його врятують безкоштовно. 

Також надзвичайники нагадують про необхідність дотримання правил безпеки під час відпочинку у гірській місцевості. Зокрема, вирушаючи у туристичний похід, дотримуйтесь наступних порад: 

  • не йдіть в гори взимку, коли є висока лавинна небезпека та погані погодні умови;
  • обов'язково інформуйте своїх близьких і знайомих про проходження вашого маршруту й очікуваний час повернення з походу;
  • уникайте походів поодинці, мінімальна рекомендована кількість учасників туристичної групи складає не менше ніж три особи;
  • переконайтеся, що ваше екіпірування відповідає вимогам походу: візьміть з собою достатню кількість їжі та води (зігрівальні напої – чай, кава), а також необхідний теплий одяг та взуття, медикаменти;
  • поцікавтеся умовами місцевості та прогнозом погоди;
  • обов'язково візьміть з собою перевірені туристичні карти.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:


Коментарі ()

01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

673
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3275 11
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3802
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4184
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5319
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4746

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

524

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1095

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1591

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2366
02.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

179
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

52120
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

465
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

740
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

703
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5328
16.11.2023

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

20275
01.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13205
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

321
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1153
15.11.2023

Власне виробництво зброї в Україні є пріоритетом.  

2738