Дуже лютий допис

Ранок. Перехрестя вулиці Короля Данила. Люди чемно чекають свого зеленого світла. Нарешті можна йти. Хто стояв першим до дороги, вже ступили на «зебру» і в цей момент вискакує позашляховик-«мерс». Він не їде. Його несе. Вірніше її несе. Бо за кермом - ляля, якій точно немає двадцяти. Ляля незадоволено нахмурена, бо ляля - господар життя.

Не вона звичайно. Можливо, що колись грошенят вкрав ще її дідо, може тато, може коханець. Байдуже!

Але не байдуже інше!

Цього разу Бог проявив свою милість і обійшлося без каліцтв та смертей. Хтось серед тих, хто переходив, виявився щасливим і врятував всіх інших. Проте, з преси ми знаємо, що так буває не завжди.

На іншому краю України, у Харкові, шістнадцятирічний мажор сів у джип мами та вбив людину та ще двох травмував. Два роки перед тим він у супермаркеті стріляв з травмату у дівчину, якої добивався, та її маму. Тоді покарання йому майже вдалося уникнути – обійшовся умовним. Повіривши у безкарність, він вбив людину. Співчуття тільки родині небіжчика. До сім’ї вбивці лише люта зневага.

Спробуємо змоделювати івано-франківський аналог харківської «мажорної» трагедії.

Не дай Бог, трапилося найстрашніше. Ляля тремтячими пальчиками незграбно, бо заважають величезні накладні нігті, набирає в Айфоні татуся. (Рідного або по ліжку.) Злітаються дорогі автівки, гудуть телефони у високих кабінетах, шелестять пачки доларів, єврів чи фунтів, а на люди - крокодилячі сльози «нещасної», якій так трагічно обірвалося кайфове життя.

За всім іншим, навіть якщо на дорозі лежатиме десяток трупів, ляля точно шкодувати не буде. Бо, якби вона була хоч трохи кращою, то вона б не мчала на червоне світло, обурливо зиркаючи на бидло, яке посміло переходити дорогу перед її сраним «мерсом». Який не виключено, що придбаний за хитро видурені гроші.

Якось сценарист, який зараз є громадянином Ізраїлю, людина з великим життєвим досвідом, розповів, що ніколи не звертається за грішми на свої проекти до «руских» - так там називають алія - репатріантів з совка.

Все дуже просто! Бізнесмени в усьому світі однакові. Вони не є гірші чи кращі від інших людей. Вони – інші. Як іншими є альпіністи чи екстремали. Бо без набору певних рис, притаманних цій соціальній групі, ніхто ніколи не здобуде великих статків. То аксіома!

Але є велика різниця між бізнесменами з совка та решти світу.

У світі людина, здобувши статки, повинна соціалізувати себе. Вона мусить довести оточуючим, що має смак у мистецтві, небайдужа до історії, культури, спорту, здоров'я оточуючих. І на це спеціально виділяється певна кількість зароблених коштів. Виділяють навіть тоді, коли не хочуть. Але так заведено – такі там правила гри. Навіть латиноамериканські наркобарони «світяться» перед оточуючими ревними будівничими церков та помагають бідноті.

Бізнесмени з совка - то інший психотип. Вони прекрасно знають, хто вони насправді. Почнемо з того, що вони прекрасно знають про джерела походження своїх статків. Знають, що їх гроші крадені ними або ще їх батьками чи дідами. У кращому випадку, вони ці гроші видерли за великі хабарі. Що майже те саме.

Вони прекрасно знають, що люди навколо них орієнтуються, хто вони, і не рвуться формувати свій імідж. Ну хіба для Заходу, де їх давно розкусили, і використовують, як дійних корів, у яких немає виходу.

А ще кожен посередній психолог розповість, що коли людина вкрала і її за скоєне не покарали, то у неї формується комплекс зверхності до оточуючих. То не висновки вашого покірного слуги. Все це ще років п’ятнадцять тому розповідав товариш з Одеси - відомий сценарист та гуморист.

Перепрошую за різкий тон тексту, але Ляля у мерсі зранку реально зірвала дах. Рве, що знову могли бути смерті. Але ця ляля - лише прототип тисяч випадково розбагатілих дебілів та дебілок, старих і молодих, які господарюють, бо знають, що не будуть покараними.

То вони всю весну та літо ігнорували вакцинацію, мотивуючи, що нею їх хочуть вбити. То вони вже десятки років ходять на вибори і наголосували до того, що народний депутат робить аварію, а поліція ніяк не може притягнути його до відповідальності. Бо він не просто типове бидло! Він - топове бидло! Він - бидло недоторкане!

В індусів є недоторкані корови, а українці можуть похизуватися недоторканими биками та бичками з комплексом зверхності через безкарність!

Найгірше у цій ситуації не ці лялі та не їх «спонсори». Найгірше, що ти можеш бути законослухняним громадянином, дотримуватися всіх правил, виховувати за всіма позитивними догмами дітей.

Але в якийсь момент ви чи ваша дитина може опинитися перед колесами автівки чи дулом пістолету обдовбаних мажора чи мажорки. І швидше всього, що того мажора чи мажорку потім «відмажуть».

А життя одне…

Даруйте за тон, але наболіло.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також інші блоги автора:

Не час помирати! (У Бонда знайшли серце і тут же його розбили.)

Щоби серед дітей не було боїв без правил

Зупиніть планету – я хочу поїсти цих сливок

У пошуках ідеального стейку. (Чи намахують нас у дорогих рестораціях?)

Першого вересня у нас починалося з Ролика


28.10.2021 Ущенко Олег 8881
Коментарі ()

10.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки поспілкувалася зі Святославом Балакою, головою Асоціації інтервенційних онкологів України, який приїхав в Івано-Франківськ із Харкова. 

859
04.08.2022
Тетяна Дармограй

Повномасштабне російське вторгнення майже повністю витіснило коронавірусну хворобу з інформаційного простору України. Проте, як констатують медики, українці продовжують хворіти та помирати через цю недугу.

1230
31.07.2022
Тіна Любчик

Про пережите внаслідок російського вторгнення журналістці Фіртки розповіла киянка, яка працює дитячою психологинею, Ксенія Дичко. У перші дні повномасштабної війни жінка переїхала із сім’єю до Івано-Франківська.

1497 2
28.07.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки розпитала у психологині, як війна впливає на стосунки, як зберегти шлюб в умовах постійного стресу чи тривалої розлуки та чому сьогодні особливо важлива підтримка та щира розмова.  

1637
26.07.2022
Мар'яна Цимбалюк

У перші дні війни в село одразу зайшли російські війська, які розгорнули штаб неподалік їхнього дому. Ворожі солдати  використовували місцевих, як живий щит для захисту. Життя нагадувало сценарій фільму жахів. Як родині вдалося живими втекти на Прикарпаття, читайте в інтерв’ю для Фіртки.

1765
17.07.2022
Тетяна Дармограй

В Україні вже 144-й день триває повномасштабна війна. Через російську агресію процес загальної мобілізації продовжили до 23 серпня.

5584

Коли люди стикаються із Національною Хокейною Лігою, вони, в першу чергу, дивляться крізь призму інших турнірів та видів спорту. Наприклад, футбол й Англійська Прем’єр Ліга, Чемпіонат Світу чи Європи, Ліга Чемпіонів та інші. 

375

Питання грошей і релігії завжди хвилювало людей, ймовірно в її більш вузькому розумінні «грошей і церкви», «скільки жертвувати на церкву», «скільки давати священнику?». Періодично по селах чи містах вибухають скандали, пов'язані із майном чи фінансами тієї, чи іншої парафії, але з часом все затихає до наступного скандалу. Чому віряни повинні утримувати священників і церкву? Виявляється це питання таке ж древнє, як і сам світ, у якому живемо.

1917

Духовні пошуки на війні не тільки не припиняються й навпаки загострюються. Перебування на війні загострює  почуття віри, розставляє акценти на важливому і другорядному, показує скороминучість земного буття і близькість смерті, наскільки речі, які нас оточують і до яких ми звикли і вважаємо незамінними насправді є другорядними і неважливими. На війні загострюється нюх до фальші та брехні, там немає атеїстів. В окопах всі моляться.

1688

Московська церква в Україні, або як лукаво вони себе називають “Українською” іменуючись УПЦ, вже давно втратила риси Церкви, притаманні їй служіння Богу і людям та ведення людей до визволення душі.  

2716
09.08.2022

Перш за все фахівець радить виключити із щоденного раціону жирну та смажену їжу.

237
30.07.2022

Літо – та пора року, коли потрібно їсти максимально корисні та насичені вітамінами продукти  

1007
27.07.2022

В літній період радять пити теплу воду, вона краще засвоюється організмом.  

1022
11.08.2022

Для вирішення та недопущення різноманітних конфліктних ситуацій та непорозумінь, в Івано-Франківську створять Раду церков.  

110
09.08.2022

Після православ’я найбільше респондентів із Заходу України ідентифікували себе як греко-католиків (26%), протестантів та атеїстів (4%) і. Інші релігії та конфесії називалися рідше.  

225
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

4475
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

6374
05.08.2022

Першого липня на п'ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням Міністерства культури та інформаційної політики України внесено елемент “Культура приготування українського б

416
11.08.2022

Рішення про подовження мобілізації ухвалює парламент.

106
09.08.2022

Президент Володимир Зеленський закликає країна Заходу заборонити в’їзд всім громадянам росії на тлі її агресії проти України.  

211
30.06.2022

В оточенні президента кажуть, що система, привчена озиратись на Банкову, продовжила чекати команд, а у Зеленського зараз немає ресурсу розв'язувати всі питання. Показовою стала криза з пальним, яку чиновникам не вдалося вирішити оперативно.  

2654
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими.  

3600