Без кіркорова

Ніколи не забуду «новогодніє мюзикли», які завжди грали в кожному домі перед Новим роком. Суміш українських та російських акторів, співаків та селебриті, а в головній ролі — басков або кіркоров (їх же також можна писати з маленької, як і слово «путін», правда?).

Так от, ці мюзикли завжди були російською мовою, навіть якби грали і на сотні українських національних каналів.

Пам’ятаю «Кадєти», де так красиво та яскраво показують нам життя російського майбутнього солдата. Скільки ж там романтики, слів про «родіну» та честь юнаків. Коли я дивилась на красивого блакитноокого кадета Макарова, я і не дуже то думала про ту пропаганду.

Все дитинство — російські серіали, мультики (навіть якщо і американські, все одно перекладені на російську). Журнали Bratz та інші також написані чужою мовою, але ми її розуміли — то ж які можуть бути проблеми?Я виросла в україномовному Івано-Франківську, вся моя сім’я, родина та друзі в житті спілкувались виключно українською. І зараз я ставлю собі питання — як так могло вийти, що російську я знаю, наче рідну? Чому так довго нас взагалі не «напрягало», що весь час ми чуємо супровід іншої мови?

Ми слідкували за життям російських зірок, а всі наші, київські, мріяли поїхали в москву, адже тільки там можна було стати по-справжньому відомим. Наші Потап, Каменських, Полякова завжди співали російською, і раз на кілька років записували щось українською для годиться. Чи можна їх в цьому звинувачувати? Адже ми ж їх також слухали, а є запит — є пропозиція.

Тренд «Made in UA» почав активно розвивався тільки після Майдану. На радіо і телебаченні були введені КВЕДи про обмеження російського продукту. Ми мусили допустити до влади дурнуватих Януковича і Азарова, щоб нарешті зрозуміти — саме час.Незалежна Україна існує вже скільки часу, проте це було тільки на папері. Донедавна росію ми сприймали, як своїх, завжди були під їхнім впливом, тенденціями. Ми були провінцією, дивились на великого брата і думали, що так має бути.

Зараз я помічаю, що українці та українки втрачають той комплекс «малороса». Ми почали слухали українських виконавців, дивитись українські фільми, читати українських авторів.

Ми перестали слухати російську «попсу», а натомість дуже полюбили наших Альону Альону, Jerry Heil та Kalush. Ми почали одягатись в одяг українських брендів, бо їх, виявляється, стало дуже багато. Коли Сара Джесіка Паркер з‘явилась в нашому «Daily Sleeper», я відчула гордість.

Зокрема, ці тенденції не змогли б не вплинути і на культуру подорожей. Ми побачили, якою красивою є наша країна. Тут є все, що можна знайти в тій же ж Європі: море, гори, містичні озера, давні замки та фортеці, красиву архітектуру, острови. Збільшилась кількість блогерів, які почали знімати відео про подорожі Україною.

Ми почали боротися з нашим провінціалізмом, почали вчити історію та пишатися нею. Найважливіше — це показувати наше, українське, не перегинаючи палку і не опускаючись до рівня шароварів та оселедця. Ще до війни існувало дуже багато українських брендів, які показують нашу автентичність та культуру. І це виглядає дорого, красиво, особливо, асоціюється з нами.

Війна все перевернула дуже різко. Від спокійного розуміння цього «made in UA», зараз ми кричимо про це. І так має бути, бо зараз нас чує увесь світ. Головне — це НЕ звикати до війни, а після її завершення все пам’ятати!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також інші блоги Фіртки:

«Рускій корабль, іді нах*й», або чому ми приречені на перемогу?

Хата р(Р)ізника

Швидкий огляд преси США

Без грошей ніяк: фінансова спроможність обласних центрів

Я не знаю про що цей допис…

Нова українська школа: дефініції, метафори, вчителі, діти, батьки

Як змінювались канони краси за останні 100 років

Вартість Tesla дуже завищена 

Війна Росії проти цивілізованого світу має бути зупинена 


03.06.2022 Луцик Наталія 5696
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

966
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

543
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

906
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1953
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3470
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2368 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

733

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

636

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

608

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

621
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10270
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1114
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5171
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

920
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2724
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1123
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

313
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

637
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

548
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

607
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

956 2