Тридцять кілометрів пішки з собакою та молодшим братом: як українці тікають від обстрілу своїх домівок

фото ілюстративне

Фіртка продовжує публікувати реальні історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

Сьогодні розповімо про родину, яка через вторгнення російських окупантів була вимушена виїхати в Польщу. 

Анастасія (ім’я змінено в цілях безпеки) на третій день війни разом із мамою, молодшим братом та собакою прийняли рішення виїжджати за кордон. Дівчина розповідає, якою ціною їм вдалося перетнути кордон у пункті пропуску "Медика" у Польщі.

«Ситуація склалася так, що у нас не було змоги добратись навіть до кордону. Ми знайшли в  телеграмі три бесіди з пошуком перевізників чи попутників, але було страшно, бо вже знали про випадки, коли  обманюють.

Нам вдалося знайти хлопчину, який довіз нас майже до кордону. Далі не зміг, його не пропустили б», - каже дівчина.

О 18:13 вчотирьох вони вийшли з машини за 31 км від кордону та продовжили шлях пішки. Настя пригадує, по дорозі було багато точок з допомогою для вимушених переселенців, тут пропонували гарячий чай, каву, їжу.

«Ми йшли не зупиняючись. Досі не знаю, як дитина змогла пройти 31 км пішки без зупинок і передишок. Від втоми німіли ноги та дико починали пекти.

Брата «відключало» по дорозі від перевтоми, але він тримався та йшов далі. Біля кордону було дуже багато людей, де-не-де горіли вогні, люди грілися, їли»,  - пригадує Настя.

фото ілюстративне

Підійшовши ближче до кордону, сім’я стала у чергу.

«Нам сказали, що українці по одну сторону, іноземці – по іншу. Але під’їхав бус, який підвозив людей впритул до кордону. Водій сказав сідати якомога тісніше, дітей брати на коліна».

читайте також:"На Лівому березі - спокійніше": історія дівчини з Прикарпаття про ситуацію у столиці

Настя розповідає, водій висадив пасажирів приблизно за кілометр до самого пропуску та поїхав по інших жінок з дітьми.

В натовпі братові Насті стало вкрай погано, він втратив свідомість. Дівчина почала просити про допомогу, але ніхто з людей не відгукнувся.

«Виходу не було, довелося самостійно привести його до тями. Як тільки братові стало трошки краще, ми продовжили йти.

Людей було дуже багато, позаду нас було чути крики та істерики дітей. У всіх здавали нерви від напруги та втоми», - каже дівчина.

фото ілюстративне

Але погано по дорозі до кордону стало не лише брату Насті. На узбіччі дороги лежав чоловік, якого прикордонники намагалися привести до тями.  Пізніше, пригадує дівчина, його просто відсунули у бік та прикрили - що було далі з ним – невідомо.

«Такого пекла я ще не бачила:  крики, бійки, дитячі плачі, холодно, тіло ломить. Дітей було дуже багато, їх давили. Прикордонники потрохи пускали людей через кордон -  спочатку жінок з дітьми.

Паралельно випускали тих, хто повертався в Україну. Коли ми стояли уже майже біля входу на пропуск, збоку нас прикордонниця в кульках знайшла дитину яка спала…», - пригадує Настя.

Опісля перетину кордону на сім'ю чекав пункт з волонтерами та чаєм, а трохи згодом людей від кордону забирав автобус.

«В результаті ми пройшли 43 км пішки за добу. Ноги в крові були та мозолях.

Дякувати Богу, що маємо знайомих в Польщі і проблем з поселенням не виникло. Від цього пекла відходили два дні», - резюмує дівчина. 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Україні Путін мститься всьому світу

"Жили без комунікацій, їжу ділили по порціях": історія біженки з Київщини, яка транзитом на Прикарпатті

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни

Зі страхом чекала, що напад повториться, й тоді я вже точно помру, – історія жінки, яка поборола панічні атаки

«Рускій корабль, іді нах*й», або чому ми приречені на перемогу?


11.03.2022 Ілона Шевченко 3309
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

2355
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1402
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1060
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2080
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3573
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1352

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1706

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

510

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1148

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1316
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

456
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24261
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

509
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

461
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

631
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1518
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

683
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5788
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

616
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1562 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

624
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

534