"Жили без комунікацій, їжу ділили по порціях": історія біженки з Київщини, яка транзитом на Прикарпатті

Фіртка публікує історії людей, які особисто пережили жахіття війни та переїхали з місць, які постраждали від воєнних дій, на Івано-Франківщину або перебувають тут транзитом.

Олександра проживала у смт Макарів, що у Київській області, їй 21 рік. Ось як дівчина описує те, що випало на її долю.

 до останнього думала, що  в нашому місті нічого страшного не трапиться і що я впродовж усього часу війни зможу бути вдома.

Місто у нас не так близько до Києва, як Буча чи Ірпінь. Тому я була впевнена, що все буде "ок".

Але, на жаль, на третій день війни в Макарів зайшли російські танки. І в той момент вперше стало "дійсно" страшно.

Це відчуття страху не покидало аж до того моменту, поки я не виїхала з рідного міста", - розповідає Олександра.

Дівчина каже, що не хотіла покидати батьків, а вони своєю чергою, не хотіли покидати власний дім, бабусю і тварин. "Уперлися і все", - каже вона.

"Потім у нас зникло світло, зв’язок, опалення, вода. Ми були просто на відшибі. Гуманітарної допомоги не було ніякої.

Лише декілька разів місцеві підприємці роздавали товар з магазинів.

Їжа закінчувалася. Щодня доводилося ділити те, що залишалося, по порціях.

І все б нічого, аби над головою не літали міни, ракети, снаряди. Якщо щастило, то десь 2-3 години було тихо.

Більшість часу ми бігали з погреба в будинок і навпаки", -  ділиться Олександра.

Також, вона розповіла, що останньою краплею після чого прийняла рішення їхати з міста, став авіаудар по центру Макарова.

ув ранок, ще всі спали, прокинулись від потужного вибуху десь зовсім поруч. Трусило так, що я думала, це все… 

Потім ми побігли (реально побігли) у пункт, де збиралися біженці та просто без надії влізти в автобус, який людей вивозив у Житомир, все-таки влізли в нього.

Точніше, влізла я одна, батьки залишились", - каже Олександра.

Виїхали оперативно, людей в автобусі було дуже багато, були і стоячі. Спочатку не ясно було куди їдемо, аж через 1,5 години з’ясувалося, що їдемо у Рівне.

"Доїхали не дуже швидко, робили багато зупинок, також зупиняли на блок-постах. Доїхали в Березне, там мали нас поселити в гуртожиток місцевого ПТУ. 

Але мене оперативно забрали родичі подруги і на деякий час я залишилася з ними. Всі один одному допомагали, годували.

По дорозі я подружилася з одними людьми з військового містечка, коли ми прощалися, плакали. 

Надихає, що ми всі єднаємося! Сподіваємося, що дуже скоро повернемося додому", - ділиться дівчина.

Зараз Олександра з подругою їдуть до кордону з Польщею, а далі в Бидгощ.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни

Зі страхом чекала, що напад повториться, й тоді я вже точно помру, – історія жінки, яка поборола панічні атаки


09.03.2022 Іван Муканик 4324
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1582
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

794
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

931
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2012
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3516
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2412 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

752

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

658

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

632

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

651
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10292
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1141
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5209
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

954
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2751
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1140
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

343
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

664
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

572
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

621
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

977 2