Золота сотня і Бахматюк

Недавно журнал «Корреспондент» опублікував чергову версію  власного рейтингу найбагатших українців. Рейтинг знову підтвердив дедалі більш очевидне зростання прірви у доходах обраного прошарку людей, ми звикли іменувати їх олігархами, і простих смертних, які живуть у державі. 

 

За даними видання якщо минулого, 2010 року, сумарні статки ста найбагатших українців дорівнювали 66,5 млрд. $, то сьогодні вони склали 83 млрд.$. Цікава тенденція - олігархи, за деякими винятками (Гайдук, Тарута, основні спонсори БЮТ, крім тих які перейшли до ПР) не лише успішно пройшли кризу, але й почали скуповувати нові підприємства і навіть активно інвестувати в іноземні економіки. До речі, рейтинг показує прогресуюче зрощення приватного капіталу і влади в країні, адже кожен четвертий учасник Топ-100 є регіоналом. Всі ж рекорди побив Дмитро Фірташ,  бізнес-імперія якого за рік зросла на 540%(!!!) , а це навіть більше (вдумайтесь), ніж найдинамічніше зростання статків в світі, яке «Forbes» відзначив  в одного з засновників «Facebook» американця Марка Цукерберга. Цим самим Фірташ наче насміхається над законами віртуальної економіки, які панують у нинішньому світі.  Пересічні ж українці, хоч криза вже начебто минула, не збагатилися, бо потерпають від галопуючої інфляції, корупції, зростання вартості комунальних тарифів та й взагалі – від постійного здорожчання життя.А більш заможньому українцю, який заробляє, наприклад візьмімо, 2000 $  в місяць щоб потрапити в схожий рейтин довелося б відкладати гроші мало не півтисячоліття.

 

Цікаво, що з-поміж сотні виділився наш Олег Бахматюк. Будучи неодноразовим фігурантом різних рейтингів багатіїв (наприклад торік журнал «Forbes» оцінив його статки в мільярд доларів) , прикарпатець все ж жодного разу не піднімався так високо! Зі статками в 2,2 млрд $ Бахматюк зайняв почесне 8 місце (!) після згаданого Дмитра Фірташа, залишивши  позаду себе, наприклад, президента фінгрупи DCH і власника ФК «Металіст»Олександра Ярославського, одного з «любих друзів» колишнього президента , власника автокорпорації «Богдан», кондитерської фабрики "ROSHEN"  та «5 каналу» Петра Порошенка і металургійних князьків Сергія Таруту та Віталія Гайдука. 

 

Це статки зароблені не в металургії, хімії, чи банківському секторі, а в агробізнесі, де обертаються значно менші гроші. Та навіть у агро сфері Бахматюк обійшов по заробітку директора найбільшої зернотрейдерської компаній в Україні Олексія Вадатурського.  Як свідчать  Інтернет – джерела, за минулий рік Олег Бахматюк розширив свій бізнес, купивши  50% американської компанії «Towsends», а в березні цього року став власником ще двох українських агрохолдингів з широкою спеціалізацією від виробництва цукру до вирощування свиней. У недавніх інтерв׳ю він неодноразово заявляв, що основну ставку  на ближчу перспективу робитиме на вирощуванні цукру та кукурудзи. В результаті підконтрольна Бахматюку компанія «Ukrlandfarming» стала потужним власником сьльськогосподарських земель в країні та другим за потужностями виробником цукру. Таким чином завдяки новим придбанням, Бахматюк прагнутиме вийти за межі вузькоспеціалізованої ніші з постачання яєць і стати одним із провідних виробників сільськогосподарської продукції в Україні. Але сподіватись на дешеві м'ясо і цукор прикарпатцям, середня зарплата яких, до слова, за офіційними даними на 20% нижча, ніж за тим же показником по Україні, все ж не варто, бо левова частка продукції з великою ймовірністю йтиме на експорт, а ми живемо в умовах ринкових відносин.

 

Гроші зароблені багатими людьми, оліархами на практиці не працюють на державу, бо виводяться за кордон через офшори, або інвестуються  в економіку іноземних держав. Займатись благодійністю в своїй країні, чи створенням нових дотаційних (читай лакейських)  робочих місць–  щоб не було принаймі соромно дивитись людям у вічі, ну і зрештою - щоб совість не мучила. Враховуючи це в умовах, коли статки ста олігархів дорівнюють 60% вітчизняного ВВП, язик не піднімається назвати «золоту сотню» українською. Чи є інші думки?


23.06.2011 Василь Кедик 2002 5
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

2183 6
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3616
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4031
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5110
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4599
20.10.2023
Тетяна Дармограй

Як українські енергетики провели наймасштабнішу за всю історію незалежності ремонтну кампанію на енергооб’єктах та чи можливі відключення світла взимку — дізнавалась Фіртка.   

4820

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

293

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

936

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1419

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2159
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

153
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

255
26.11.2023

Реформа шкільного харчування: найближчим часом громади мають розробити локальну стратегію та місцевий план реалізації змін до 2027 року.  

637
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

563
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5166
16.11.2023

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

20015
11.11.2023

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

7229
26.11.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

1750
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1004
15.11.2023

Власне виробництво зброї в Україні є пріоритетом.  

2610
11.11.2023

У ВР зареєстрували шість проєктів постанов про скасування рішення щодо ухвалення закону №10037, згідно з яким податок на доходи фізосіб з забезпечення військових переспрямують з місцевих до держбюджету.  

2865