Золота сотня і Бахматюк

Недавно журнал «Корреспондент» опублікував чергову версію  власного рейтингу найбагатших українців. Рейтинг знову підтвердив дедалі більш очевидне зростання прірви у доходах обраного прошарку людей, ми звикли іменувати їх олігархами, і простих смертних, які живуть у державі. 

 

За даними видання якщо минулого, 2010 року, сумарні статки ста найбагатших українців дорівнювали 66,5 млрд. $, то сьогодні вони склали 83 млрд.$. Цікава тенденція - олігархи, за деякими винятками (Гайдук, Тарута, основні спонсори БЮТ, крім тих які перейшли до ПР) не лише успішно пройшли кризу, але й почали скуповувати нові підприємства і навіть активно інвестувати в іноземні економіки. До речі, рейтинг показує прогресуюче зрощення приватного капіталу і влади в країні, адже кожен четвертий учасник Топ-100 є регіоналом. Всі ж рекорди побив Дмитро Фірташ,  бізнес-імперія якого за рік зросла на 540%(!!!) , а це навіть більше (вдумайтесь), ніж найдинамічніше зростання статків в світі, яке «Forbes» відзначив  в одного з засновників «Facebook» американця Марка Цукерберга. Цим самим Фірташ наче насміхається над законами віртуальної економіки, які панують у нинішньому світі.  Пересічні ж українці, хоч криза вже начебто минула, не збагатилися, бо потерпають від галопуючої інфляції, корупції, зростання вартості комунальних тарифів та й взагалі – від постійного здорожчання життя.А більш заможньому українцю, який заробляє, наприклад візьмімо, 2000 $  в місяць щоб потрапити в схожий рейтин довелося б відкладати гроші мало не півтисячоліття.

 

Цікаво, що з-поміж сотні виділився наш Олег Бахматюк. Будучи неодноразовим фігурантом різних рейтингів багатіїв (наприклад торік журнал «Forbes» оцінив його статки в мільярд доларів) , прикарпатець все ж жодного разу не піднімався так високо! Зі статками в 2,2 млрд $ Бахматюк зайняв почесне 8 місце (!) після згаданого Дмитра Фірташа, залишивши  позаду себе, наприклад, президента фінгрупи DCH і власника ФК «Металіст»Олександра Ярославського, одного з «любих друзів» колишнього президента , власника автокорпорації «Богдан», кондитерської фабрики "ROSHEN"  та «5 каналу» Петра Порошенка і металургійних князьків Сергія Таруту та Віталія Гайдука. 

 

Це статки зароблені не в металургії, хімії, чи банківському секторі, а в агробізнесі, де обертаються значно менші гроші. Та навіть у агро сфері Бахматюк обійшов по заробітку директора найбільшої зернотрейдерської компаній в Україні Олексія Вадатурського.  Як свідчать  Інтернет – джерела, за минулий рік Олег Бахматюк розширив свій бізнес, купивши  50% американської компанії «Towsends», а в березні цього року став власником ще двох українських агрохолдингів з широкою спеціалізацією від виробництва цукру до вирощування свиней. У недавніх інтерв׳ю він неодноразово заявляв, що основну ставку  на ближчу перспективу робитиме на вирощуванні цукру та кукурудзи. В результаті підконтрольна Бахматюку компанія «Ukrlandfarming» стала потужним власником сьльськогосподарських земель в країні та другим за потужностями виробником цукру. Таким чином завдяки новим придбанням, Бахматюк прагнутиме вийти за межі вузькоспеціалізованої ніші з постачання яєць і стати одним із провідних виробників сільськогосподарської продукції в Україні. Але сподіватись на дешеві м'ясо і цукор прикарпатцям, середня зарплата яких, до слова, за офіційними даними на 20% нижча, ніж за тим же показником по Україні, все ж не варто, бо левова частка продукції з великою ймовірністю йтиме на експорт, а ми живемо в умовах ринкових відносин.

 

Гроші зароблені багатими людьми, оліархами на практиці не працюють на державу, бо виводяться за кордон через офшори, або інвестуються  в економіку іноземних держав. Займатись благодійністю в своїй країні, чи створенням нових дотаційних (читай лакейських)  робочих місць–  щоб не було принаймі соромно дивитись людям у вічі, ну і зрештою - щоб совість не мучила. Враховуючи це в умовах, коли статки ста олігархів дорівнюють 60% вітчизняного ВВП, язик не піднімається назвати «золоту сотню» українською. Чи є інші думки?


23.06.2011 Василь Кедик 2336 5
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1161
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

554
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

913
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1972
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3486
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2383 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

740

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

641

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

621

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

623
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10274
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1121
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5182
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

926
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2732
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1128
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

321
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

647
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

557
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

611
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

962 2