Золота сотня і Бахматюк

Недавно журнал «Корреспондент» опублікував чергову версію  власного рейтингу найбагатших українців. Рейтинг знову підтвердив дедалі більш очевидне зростання прірви у доходах обраного прошарку людей, ми звикли іменувати їх олігархами, і простих смертних, які живуть у державі. 

 

За даними видання якщо минулого, 2010 року, сумарні статки ста найбагатших українців дорівнювали 66,5 млрд. $, то сьогодні вони склали 83 млрд.$. Цікава тенденція - олігархи, за деякими винятками (Гайдук, Тарута, основні спонсори БЮТ, крім тих які перейшли до ПР) не лише успішно пройшли кризу, але й почали скуповувати нові підприємства і навіть активно інвестувати в іноземні економіки. До речі, рейтинг показує прогресуюче зрощення приватного капіталу і влади в країні, адже кожен четвертий учасник Топ-100 є регіоналом. Всі ж рекорди побив Дмитро Фірташ,  бізнес-імперія якого за рік зросла на 540%(!!!) , а це навіть більше (вдумайтесь), ніж найдинамічніше зростання статків в світі, яке «Forbes» відзначив  в одного з засновників «Facebook» американця Марка Цукерберга. Цим самим Фірташ наче насміхається над законами віртуальної економіки, які панують у нинішньому світі.  Пересічні ж українці, хоч криза вже начебто минула, не збагатилися, бо потерпають від галопуючої інфляції, корупції, зростання вартості комунальних тарифів та й взагалі – від постійного здорожчання життя.А більш заможньому українцю, який заробляє, наприклад візьмімо, 2000 $  в місяць щоб потрапити в схожий рейтин довелося б відкладати гроші мало не півтисячоліття.

 

Цікаво, що з-поміж сотні виділився наш Олег Бахматюк. Будучи неодноразовим фігурантом різних рейтингів багатіїв (наприклад торік журнал «Forbes» оцінив його статки в мільярд доларів) , прикарпатець все ж жодного разу не піднімався так високо! Зі статками в 2,2 млрд $ Бахматюк зайняв почесне 8 місце (!) після згаданого Дмитра Фірташа, залишивши  позаду себе, наприклад, президента фінгрупи DCH і власника ФК «Металіст»Олександра Ярославського, одного з «любих друзів» колишнього президента , власника автокорпорації «Богдан», кондитерської фабрики "ROSHEN"  та «5 каналу» Петра Порошенка і металургійних князьків Сергія Таруту та Віталія Гайдука. 

 

Це статки зароблені не в металургії, хімії, чи банківському секторі, а в агробізнесі, де обертаються значно менші гроші. Та навіть у агро сфері Бахматюк обійшов по заробітку директора найбільшої зернотрейдерської компаній в Україні Олексія Вадатурського.  Як свідчать  Інтернет – джерела, за минулий рік Олег Бахматюк розширив свій бізнес, купивши  50% американської компанії «Towsends», а в березні цього року став власником ще двох українських агрохолдингів з широкою спеціалізацією від виробництва цукру до вирощування свиней. У недавніх інтерв׳ю він неодноразово заявляв, що основну ставку  на ближчу перспективу робитиме на вирощуванні цукру та кукурудзи. В результаті підконтрольна Бахматюку компанія «Ukrlandfarming» стала потужним власником сьльськогосподарських земель в країні та другим за потужностями виробником цукру. Таким чином завдяки новим придбанням, Бахматюк прагнутиме вийти за межі вузькоспеціалізованої ніші з постачання яєць і стати одним із провідних виробників сільськогосподарської продукції в Україні. Але сподіватись на дешеві м'ясо і цукор прикарпатцям, середня зарплата яких, до слова, за офіційними даними на 20% нижча, ніж за тим же показником по Україні, все ж не варто, бо левова частка продукції з великою ймовірністю йтиме на експорт, а ми живемо в умовах ринкових відносин.

 

Гроші зароблені багатими людьми, оліархами на практиці не працюють на державу, бо виводяться за кордон через офшори, або інвестуються  в економіку іноземних держав. Займатись благодійністю в своїй країні, чи створенням нових дотаційних (читай лакейських)  робочих місць–  щоб не було принаймі соромно дивитись людям у вічі, ну і зрештою - щоб совість не мучила. Враховуючи це в умовах, коли статки ста олігархів дорівнюють 60% вітчизняного ВВП, язик не піднімається назвати «золоту сотню» українською. Чи є інші думки?


23.06.2011 Василь Кедик 2392 5
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1147
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2842
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

997
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1064
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1067 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3153 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

926

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

798

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2362
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

464
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15083
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7395
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

302
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123