Політолог
В Івано-Франківську, гадаю, щонайменше 10 % виборців не відвідали виборчі дільниці через ситуативний абсентеїзм (загроза коронавірусу).
Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.
Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.
Нещодавнє призначення вже ексголови Івано-Франківської ОДА на високу урядову посаду прямо не стосується якихось преференцій чи переваг для конкретного регіону або області.
Завжди уважно ставлюсь до результатів їх досліджень. Однак днями дещо в моєму сприйнятті трансформувалось.
Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».
Протягом останніх місяців одразу кілька потенційних претендентів на найвищий пост в державі зосередились виключно на осінній парламентській кампанії.
Завершується 2016-ий. Рік, в якому життя по новому звичайні українці не відчули. Фінал політичного 2016-го на мінорній ноті.
Міська влада («Свобода») зараз поділена на дві внутрішніх групи впливу. Щоб зберегти баланс сил, Руслан Марцінків оточує себе надійними кадрами, які не потраплять під вплив іншої групи впливу.
Днями у виконкомі Івано-Франківська відповіли на електронну петицію «Де 3 грн. за проїзд у маршрутках?». Петиція була опублікована 8 січня цього року та зібрала 298 підписів із 250 необхідних.
Початок тижня запам’ятався дуже неоднозначною ситуацією, пов’язаною з активістом прикарпатського Майдану та волонтером Ярославом Ободянським. Він опинився в Росії, де, начебто, просить політичного притулку.
Традиційний період політичного затишшя в Івано-Франківську, зумовлений затяжними вихідними, після «совкового» першотравня продовжився святкуванням Дня пам’яті та примирення, чергової річниці Дня міста, традиційним Святом ковалів та ярмарками.
Недільне акція «свободівців» мала типовий характер: активісти з районів, місцевий актив плюс члени молодіжного партійного крила, які виконували роль прапороносців. Та й спікери традиційні. Єдина цікавинка – лівацькі гасла...
Подією тижня номер один в Івано-Франківську стало вівторкове засідання івано-франківського виконкому, на якому розглядалось одразу кілька важливих для міста питань та деякі проблеми, які набули суспільно-політичного присмаку.
В Івано-Франківську заговорили про підготовку місцевої «Свободи» до затяжної війни з «Самопоміччю».
Початок весни – традиційний період своєрідного «безвладдя» в Івано-Франківську. Після зимових свят, численних вихідних в мешканців міста активізовуються почуття зогостреної уваги до благоустрою в обласному центрі.
Днями в Івано-Франківську відбувся круглий стіл на тему: «Вивіски та реклама на фасадах. Шляхи вирішення проблеми». Проблема для міста не нова, фактично перманентна.
Профспілки на рівні з бізнесом мають бути залучені до процесу формування політики, забезпечуючи згоду своїх членів з ухваленою соціальною політикою.
Вірогідно, боротьба за депутатський мандат в окрузі розгорнеться між Михайлом Довбенком та Василем Кіндієм – керівником Івано-Франківського регіонального відділення «ПП «ОККОНАФТОПРОДУКТ».
Перемовини у Донецьку між Кучмою, Шуфричем, Царьовим, Медведчуком та сепаратистами засвідчили, що сподівання на зміну змісту не позначаються на зміні форми вітчизняної традиції ухвалення політичних рішень в критичні моменти.
Популярність дебатів сьогодні пов’язана із застосуванням їх у політичному, зокрема, виборчому процесі. Минулого тижня відбулися дебати кандидатів в народні депутати по 83 виборчому окрузі (м.Івано-Франківськ) в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника.
Акція чоловіка виявилась спонтанною, а напис на плакаті доволі претензійним, але це не відміняє свободу слова та вільнодумство в місті. Івано-Франківськ повинен залишитись містом толерантних людей, де критика політиків та партій завжди матиме місце та відсутня потреба у «священних коровах».
Напередодні Установчих зборів ВО "Майдан" Івано-Франківщини моє бачення принципів формування та функціонування структури.
А ще цікавіше було спостерігати за губернатором, який прагнув демонструвати впевненість і навіть посміхатись. Втім, Василеві Чуднову тоді не залишалося нічого іншого, оскільки студенти з криками «Ганьба!» та «Брехня!» засвистали губернатора.
Вкотре переконався, що нам в облраді потрібна електронна система голосування. Хоча б така проста як «Віче», яку, наприклад використовують Львівська міська та обласна ради.
Результат ганебного голосування : 43 - «за» з 58 потрібних голосів...
Останні події довкола ОТБ «Галичина» стали не тільки передвісником можливої затяжної медіа-війни.
З прикарпатських обранців тільки один Олександр Сич сказав про власний досвід, завдяки якому міг би опинитись в президії ВР – так домовити самопіар на хвилі ейфорії від здобуття мандата.
На Прикарпатті в поті чола провели останні тижні виборчої кампанії різноманітні благодійні фонди, прагнучи здобути депутатський мандат для власних покровителів, в деяких гірських округах ситуація дійшла до абсурду...
Лідери опозиційних сил запевняють про зроблені висновки, враховані помилки минулого та єдину дієздатну команду, яку у майбутньому парламенті не розтерзають персональні інтереси чи амбіції. Їхній сьогоднішній месидж – «тушок» не буде.
"Наша Україна" шукає ефективну стратегію до парламентських виборів. Однак намацати своє місце в політичному мейнстрімі поки не вдається. Як і не виходить визначитися з позиціонуванням партії.
Нещодавно дізнався про ще одну історію першоджерела помаранчевої революції. Дуже навіть цікаву. Можливо, за організацією помаранчевої революції стояло таємне товариство храмовиків, більш відоме як Орден Тамплієрів.
За даними «Корреспондента» якщо минулого, 2010 року, сумарні статки ста найбагатших українців дорівнювали 66,5 млрд. $, то сьогодні вони склали 83 млрд.$.
В середу, 22 червня, українців чекатиме ще одне штучне випробування на взаємотерпимість і толерантність. Штучне тому, що не з ініціативи самих людей відбувається протистояння на тлі проблем неоднозначної історичної пам׳яті.
Не хочеться починати з політики. Та все ж нехай приводом до першого запису буде історія з Радецькою. Недавно першого заступника Ігоря Насалика з питань охорони здоров’я Віталіну Радецьку одноголосно таки звільнили місцеві депутати. Радості калушанам з цього небагато...