«Збирають кошти та побутові речі»: учасники гурту «Скрябін» організовують благодійні концерти, аби допомогти постраждалим від війни (ФОТО)

Сьогодні, аби наблизити перемогу над російськими окупантами, кожен українець воює на «своєму» фронті.

Музиканти своєю ж чергою організовують у містах України та за її межами благодійні концерти. Цим самим збирають кошти чи то на потреби ЗСУ, чи то для цивільних громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії з боку росії, пише Фіртка.

Не виняток й гурт «Скрябін». Учасники збирають речі для українських родин, які постраждали від окупантів.

Відтак, в рамках всеукраїнського туру в Івано-Франківську такий концерт організували 22 вересня.

На концерті пам’яті Кузьми у кіноконцертному залі «Арена центр» музиканти гурту «Скрябін» збирали різноманітні побутові речі, котрі пізніше передають родинам, що постраждали від російських окупантів.

Наразі митці допомагають мешканцям Київщини, зокрема села Андріївка Бучанського району, де перед початком зими родини знаходяться у складному становищі, адже у селі 72 будинки зруйновані повністю, ще у 300 – знищені дахи та вікна.

«Чому саме Андріївка? Так вийшло, що у наших знайомих зруйнували будинок, там немає вікон. Якось нам розповіли про цей населений пункт і ми туди поїхали. Побачили на власні очі весь той жах, який там відбувається.

Неможливо проігнорувати і не допомагати тим людям. В них немає дахів над головою, дверей чи вікон.

До того ж їм ще не дозволяють розбирати ті будівлі, бо необхідно провести опис. Там на городі танки, а в полях – міни», - ділиться побаченим Олексій Зволинський, гітарист та менеджер гурту «Скрябін».

Зі слів артиста, зараз мешканцям Андріївки насамперед потрібні будівельні матеріали, щоб вони змогли побудувати собі хоча б маленькі літні кухні та мати де перезимувати.

Музиканти в рамках туру вже виступали у Дніпрі, Вінниці, Чернівцях, Львові, Кривому Розі та багатьох інших українських містах.

«Я сподіваюся, ми зберемо потрібну кількість речей, щоб допомогти їм перезимувати», - наголошує митець.

Відтак, аби долучитися до допомоги андріївцям можна зв’язатися з учасниками гурту через їхній сайт, або ж через їхню сторінку в мережі Фейсбук.

Крім того, є можливість відправити необхідні речі новою поштою.

«Можна відправити мені, або ж у Макарів. Там є волонтери, які возять все отримане в Андріївку.

Люди приносять потрібні речі навіть під час концертів. Ми розмістили спеціальне оголошення, де пояснюємо, що, хто принесе якусь річ – тому квиток безплатно на концерт», - продовжує гітарист.

До речі, концерт триває дві години.

«Чим більше міст ми об’їдемо – тим більше зможемо зібрати допомоги.

Одна із церков нам багато допомогла, і за ці кошти вже вдалося придбати та встановити вікна у п’ятьох будинках.

Відремонтували дахи у семи будинках.

Такою допомогою ми займалися ще до початку цих турів», - каже Зволинський.

Чоловік розповідає, що деякі люди наразі живуть у сусідів, які виїхали в інше місце. Однак в Андріївці навіть газ є не у всіх.

«Іноземці передали для місцевих тимчасові картонні будиночки, але за стільки часу вони вже почали протікати. Каналізації, опалення та води в таких будиночках теж немає», - наголошує гітарист.

Колектив вже неодноразово побував з волонтерською допомогою в Андріївці та склав список речей першої потреби, котрі допоможуть людям пережити зиму, а також допомогти облаштувати побут дітей.

На сьогодні просять за можливості поділитись із потребуючими наступним:

  • обігрівачі (перевага електрообігрівачам);
  • електроплити;
  • пральні машини;
  • холодильники;
  • душова кабіна (або піддон зі стояком для душу);
  • дрібна побутова техніка (мікрохвильовки, мультиварки, електродуховки, хлібопічки);
  • посуд для приготування їжі;
  • шафи/комоди;
  • ліжка/дивани/матраци;
  • килими, стільці, посуд, велосипеди (дитячі/дорослі);
  • дитяча література та іграшки, для дівчинки гітару;
  • ноутбуки/планшети для навчання дітям та вчителям.

Також музиканти будуть вдячні за допомогу в транспортуванні переданих речей. Тому, якщо хтось має можливість допомогти добрій справі, долучившись до перевезення речей своїм транспортом або ж задонатити на пальне, пишіть безпосередньо на сторінку гурту «Скрябін»

«Будь-які концерти під час війни можуть бути лише благодійними і нести добру ціль – збирати кошти для ЗСУ або постраждалих від цієї війни.

Я розумію, що допомога зараз потрібна скрізь, але «Скрябін» наразі вирішив, що зібрані кошти ітимуть на допомогу саме цивільним.

Але на передову ми також передавали багато необхідних речей, бо це першочергово. Війна триває, ми не маємо права втомлюватися.

Я нещодавно приїхав з «нуля» і знаю, що дуже треба на передову. Це зимові фліски, спальники, консерви, помідори і сало.

Якби не волонтери – нам було б дуже складно. Волонтерський рух в нас дуже розвинений.

Такої підтримки армії, мабуть, світ ще не бачив. Ми всім їм безмежно вдячні», - розповідає Юркеш, соліст гурту «Скрябін» та боєць добровольчого батальйону «Карпатська Січ».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Кожен повинен наближати перемогу на своєму фронті, - отець Йосафат Бойко розповів про волонтерську діяльність церкви (ФОТО)

Є прем‘єри: Івано-Франківський драмтеатр підготував для перегляду 30 вистав у жовтні


05.10.2022 Тіна Любчик 9661 2
Коментарі (2)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1142
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2833
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

992
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1053
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1063 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3139 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

919

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

788

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

372

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1099
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

164
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2359
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1158
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

459
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15079
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7392
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

825
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

388
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

298
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

384
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

671
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1119