Захисники обвинуваченого у вбивстві болгарської студентки просять випустити його з-під варти

В Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд у справі студента з Туркменістану Ельдара Астанова, якого обвинувачують в умисному вбивстві болгарської студентки франківського медичного університету Дішлі Елі Зія.

Справу розглядає колегія суддів — Руденко, Деркач та Хоростіль. Захисники обвинуваченого Кучкуда, Шпак та Розметов, пише Фіртка.

Сьогодні під час засідання підсудний сказав, що в Україні нема демократії, а його захисник у клопотанні  додав, що є сумнів, щодо неупередженості колегії суддів і саме тому просить їх відвід.

Судді відправились в нарадчу кімнату.

Після повернення суд вважає, що заява не підлягає задоволенню, оскільки жодної з визначених законом підстав щодо необхідності відводу суддів у клопотанні не наведено. Відтак суд відмовив та пояснив, що ухвала оскарженню не підлягає. Судове засідання продовжили.

Відповідно поставили на розгляд питання щодо продовження обвинуваченому запобіжного заходу.

Прокурор наголосив, що стаття, за якою обвинувачують Астанова тяжка, також навів ризики, а саме обставини, які були виявлені на стадії досудового розслідування. Також наголосив на ризику впливу обвинуваченого на ще недопитаних свідків, ризик щодо переховування від суду та просить продовження перебування під вартою на 60 діб.

Захисник Розметов звернув увагу, що його підзахисного не затримували, він не тікав.

"Його поведінка не вказує на те, що він хотів втекти. Він добровільно ходив на допити, надавав дозволи на огляди. Щодо обвинувального акту за час, протягом якого Астанов перебуває під вартою, він не наводив жодних погроз, не висловлював думку, що він втече чи вчинить інший злочин. Щодо свідків у нас заявлені громадяни України і з-за кордону. Потерпілий у справі брат написав заяву, що він не хоче перебувати у суді на час розгляду справи. Щодо трьох свідків, вони знаходяться у Болгарії, але вони не можуть нічого пояснити крім того, що вони були знайомі з потерпілою. Вони нічого не скажуть іншого тому що не були свідками цих подій", - додав захисник Розметов.

За його словами ризики, про які говорить прокурор, не доведені.

"Є багато інших запобіжних заходів, які можна застосувати. Наприклад, вилучити закордонний паспорт, чи призначити заставу. І, на мою думку, зрозуміло, що за цим обвинувальним актом вирок буде скасований в апеляційному суді чи за моєю заявою, чи за заявою прокуратури", - додає Розметов.

Також відмітив, що уже пройшло майже два роки з моменту, коли обвинуваченому був застосований запобіжний захід тримання під вартою.

"Моя думка, що наведення тяжкості статей, за якими обвинувачують мого підзахисного та наведених ризиків без доказів не виключають обрання лише такого запобіжного заходу, як тримання під вартою", - зазначає захисник Розметов.

Крім того він відмітив, що незрозуміло, чи зможе обвинувач привести свідків з Болгарії для того щоб їх заслухати у суді. Відтак просить змінити запобіжний захід на будь-який інший, окрім тримання під вартою.

"Бо, не будучи засудженим, мій підзахисний вже два роки відбуває покарання", - зазначив захисник Розметов.

Захисник Кучкуда також звернув увагу, що прокурор не надав жодного доказу щодо ймовірних ризиків.

"Сторона обвинувачення не може знайти свідків, в той же час каже, що наш обвинувачений може на них впливати. Це ж припущення. Прокурор мав би зібрати докази ризиків. Кому суд надасть перевагу? З огляду на що? Хто краще сказав?", - вважає захисник.

Адвокат Шпак підтримала думку своїх колег та зазначила: "Сам обвинувальний акт не є твердженням того, що обвинувачений скоїв цей злочин. Презумпцію невинуватості ще ніхто не відміняв. Тому прошу застосувати інший запобіжний захід, а якщо він його порушить, то тоді повертайте його під варту".

Обвинувачений наголосив, що прокуратура не спрацювала достатньо.

"Медуніверситет тут в центрі, прокуратура знала, що свідки з Болгарії, вони завершують навчання і поїдуть з країни. А тепер їх не можуть привести", - каже обвинувачений Астанов.


06.05.2019 2307
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

121
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1666
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3121
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1119
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1145
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1180 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

214

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1086

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

908

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

405
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

304
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2470
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1225
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1292
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

535
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15165
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7466
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

312
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

473
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

429
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

366
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

457