"Війна диктує зміни пріоритетів в економіці", — очільник Івано-Франківська про наповнення бюджету міста в умовах війни

Про надходження до бюджету під час війни та розвиток підприємницької діяльності в Івано-Франківську.

Про це розповів міський голова Руслан Марцінків в етері програми "Запитай у влади", пише Фіртка.

"Зрозуміло, що нам зараз не варто розраховувати на великі міжнародні інвестиції. Дякуємо всім інвесторам, які прийняли рішення і не вийшли з міста.

Жодна компанія не вийшла з міста попри те, що війна", — говорить міський голова.

За словами Руслана Марцінківа, війна диктує зміни пріоритетів в економіці, а збільшення кількості робочих місць спостерігають на швейних виробництвах та в оборонній промисловості. Серед основних напрямків розвитку міста та наповнення бюджету вбачають у підприємницькій діяльності. Зокрема, цьогоріч молодих людей навчатимуть підприємства.

"Це релоковані підприємства, яких у нас зараз 79, з них 20 — досить потужних, які сплачують податки за місцем розташування, бо раніше законодавство дозволяло сплачувати їх там, де вони були зареєстровані.

Також як великий напрямок та потенціал ми розглядаємо в навчанні підприємництва. Цього року стартує великий проєкт, де тисяча молодих людей вчитиметься підприємницької діяльності, сто з них отримають підтримку та допомогу на свій невеликий бізнес, в тому числі для тих, хто повертається з війни.

Місто завжди було одним із лідерів за кількістю підприємців на 10 000 людей. Невелике швейне виробництво, для військових, меблів, металопродукції — це наша перспектива і бачення", — розповідає Марцінків.

Міський голова додає, що місто не має великих металургійних заводів, потужних підприємств, але пріоритетний напрямок розраховують, опираючись на малий та середній бізнес.

"Одним із пунктів є й інноваційний бізнес. Важливо, щоб Івано-Франківськ рухався в цьому напрямку. Ми максимально повинні збільшувати можливості міста у різних сферах.

По багатьох у нас вже є здобутки, але важко говорити про повноцінну економіку в умовах війни", — акцентує очільник міста.



26.02.2024 Діана Струк 689 1
Коментарі (1)

Підозріливий 2024.02.26, 21:38

Економіка має в першу чергу працювати на оборону і підтримувати життя в країні. Інвестиції внутрішні. Зовнішні у війну або меценатство співчуваючих або обдираловка чи заборонене в інших країнах.

Але про що це я? Сьогодні посадили Пашинського за справу 10-іч давності. Звинувачують у співучасті в привласнені нафти пророс Курченка, які конфісковували для держави. Було не було, та Нью Йорк Таймс писав що компанія Пашинського найбільший приватний постачальник зброї для мінооборони.

Перед цим посадили Лієва, який керував розробками перший рік війни. І йому закидають розтрату 1.5 млрд неотриманих снарядів з Хорватії.

Так само Гринкевичі, яких зробили символом "всі українці злодії" коли більшість ЗМІ фото їх саме у вишиванці поширювали, наче вони ходили у ній щодня. 

І в результаті що? Де "украдене"? Ці "злочинці" робін-гуди нічого з оборудок не отримали? А Гринкевичам уже неякісність закидають замість недопоставок бо їх недовели як виявилось.

Росія має гроші і агентів. Де Українська контр-розвідка не давати їм саботувати проукраїнський опір нехай неідальних людей? Всю власність у пророс і росіян, які взагалі не домомагають обороні, а чекають коли знову можна русмір спонсорувати і просувати, уже арештували, що взялись за "підозрілих українців", які принесли користі на в десятки разів більше ніж їм шкоду приписують? Можу звісно помилятись, та докази мають бути залізо-бетонні, а не підслухані розмови і крики безвідповідальних журналістів з Києва, які доводили що війни не буде і джинса це нормально. 

23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

523
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1435
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3022
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2069 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4139
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5914

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

367

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

390

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

388

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

520
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

821
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

790
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

1074
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

510
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2372
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

829
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1150
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34109 1
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

371
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

711 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

907
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

677