Виборча програма для галичан

 

 

До парламентських виборів залишилася третина року, але досі невідомо, що нам збираються запропонувати ті, хто прагне отримати владу. Особливо ті, хто очікує на підтримку галичан.Що конкретно вони можуть запропонувати нам, чи мають для нас якусь особливу пропозицію?


Зрештою мешканці Галичини вже так звикли голосувати, орієнтуючись на симпатії до персони чи до ідеологічного спрямування політичної сили, що й не звертають уваги на таку, здавалось би, ключову справу, як виборча програма кандидата.



Кандидати про це теж знають, тому й заохочують свого майбутнього виборця гаслами, які не мають нічого спільного з конкретними заходами, які вони здійснюватимуть у разі перемоги. Заміть, скажімо, обіцяти в разі перемоги «всім виборця по 100 баксів», приколисують мантрами типу: «все буде гаразд».



Судячи з прогнозів, на цьогорічних виборах підтримку мешканців Галичини можуть отримати Об’єднана опозиція «Батьківщина», УДАР Кличка та ВО «Свобода». Які ж «месиджі» вони посилають нам за неповних три місяці перед виборами? Білборди опозиції з образами Яценюка і Тимошенко заявляють, що вони «об’єдналися заради України». Білборди Кличка запевняють, що «політика може бути щирою» чи «відкритою». А ВО «Свобода» не спромоглася на якусь серйозну обіцянку, крім «захисту української мови», що може означати відсутність конструктивних ідей.


Є ще, правда, заяви провідного київського націоналіста когось-там «розстріляти». (Судячи з виразу його обличчя під час виголошення цієї погрози, він охоче розстріляв би геть усіх).



Хоч би як, ці заяви не мають жодної конкретики щодо покращення життя у цій країні. Адже упродовж двадцятиліття української незалежності всі об’єднання політичних сил відбувалися «заради України» - ніхто досі не заявляв, що об’єднується заради Америки чи Росії. Зрештою, якщо вони й об’єдналися заради України, то яка користь з цього буде Галичині?



Слогани партії УДАР може й викликали б якщо не довіру, то хоч зворушення, коли б поруч з ними не було зображення Віталія Кличка. Це особа, яка все життя заробляла професійним мордобоєм, ніколи особливо не цікавилася, чим дихає Україна, тож ніяк не може бути щирою і відкритою в політиці, бо відразу вилізе її некомпетентність і невідповідність ролі політика.



А якщо загрозливу обіцянку київського «свободівця» екстраполювати на галицький ґрунт, то, враховуючи певну місцеву специфіку, можна припустити, що галицькі «свободівці» спочатку б воліли перестріляти одні одних, а потім вже взятися за всіх інших.



Тож нам, галицьким виборцям, з усіх цих заяв мало втіхи. Нам потрібні обіцянки конкретних вчинків, наслідки яким можна буде відчути, а за невиконання яких можна буде спитати. Обіцянки дій, які стосуватимуться нашого життя в межах нашої батьківщини – Галичини.



Чи є у когось із нинішніх претендентів на місце у парламенті така програма для Галичан? Якщо є, навіть автор цих рядків зобов’язується взяти участь у голосуванні за них і в агітації на їхню користь.



Що б у цій програмі могло бути? Ну, наприклад, обіцянка добиватися того, щоб всі посади у державних структурах і органах місцевого самоврядування, судової влади та МВС трьох галицьких областей, Львівської митниці, Податкової служби та залізниці займали мешканці чи вихідці з Галичини. Для чого ж нам тратити гроші і зусилля на навчання дітей, щоб потім вони поневірялися по якихось Луганськах чи Шепетівках?



Приватний же бізнес треба зобов’язати при оголошенні конкурсу на заміщення вакантної посади брати передусім місцевого фахівця, а з інших регіонів запрошувати тільки у разі, коли виявиться, що немає такого серед галичан. Це ж має стосуватися і некваліфікованої робочої сили чи персоналу.


Галичани також повинні мати пріоритет у викупі в держави чи місцевої влади земель і нерухомості у Галичині. Це ті базові пункти, що мають міститися у виборчій програмі кандидата, який розраховує на підтримку галичан.



Можуть бути, звісно, й інші. Типу «у разі перемоги на виборах обіцяю добиватися того, щоб:

- звільнити Європу від галицького заробітчанства;
- впровадити «карту Галичанина» і вимагати її визнання як проїзного міжнародного документа;
- впровадити курс історії Галичини до шкільних підручників;
- створити інститут вивчення та популяризації мов народів Галичини;
- захищати права української, російської та інших меншин в Галичині;
- на адміністративних кордонах Галичини поставити великі білборди на в’їздах: «Ми віримо в Бога» і «Тут діють закони».



Питання не в тому, які з цих гасел будуть реалістичними, а в тому, щоб кандидат в законодавчий орган держави від нашого краю мислив категоріями добра Галичини і її мешканців. Без цього нам не бачити ні добробуту, ні свободи, ні культури.


Бо зараз, поки Галичина спить і бачить сни про цивілізовану європейську «українську Україну», столичний Київ забирає її землю і нерухомість, обсаджує своїми васалами її систему управління, перетворюючи місцеву людність в обслугу тепер вже нової метрополії. Якщо Галичина не прокинеться сама, то буде, як у Шевченка: нові колонізатори «у сні її окраденую збудять», мовляв – досить спати, пора до роботи на нового пана.

 


25.08.2012 Володими Павлів 1851 2
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

446
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

665
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1035
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3959 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

3041
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

7220 7

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

177

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

266

І це ж нас жахають Хеловіном ті самі люди, які водять Маланку і Вертепи, заводячи чорта до церкви на Різдво, скачуть через багаття і запускають віночки в ніч на Івана Купала, святять яйця і ковбасу на Пасху і яблука на Спаса?

818

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

484
01.11.2024

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

170
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

350
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17381
31.10.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

8689 4
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

8165 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

620
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

1032
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27744 1
30.10.2024

Верховна Рада 29 жовтня ухвалила в цілому законопроєкт №11225 щодо вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи.  

803
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

535
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

541
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

928