«Судини і мікроциркуляція – наше життя»: лікарка розповіла, як запобігти тромбозам

Щорічно 13 жовтня відзначають Всесвітній день боротьби з тромбозом. За даними МОЗ України, одна з чотирьох осіб у всьому світі помирає від станів, спричинених тромбозом.

При такому захворюванні згустки крові, тобто тромби, утворюються (найчастіше) у глибокій вені ноги й можуть пересуватися кровообігом та потрапляти в легені, повідомляє Фіртка з посиланням на сайт МОЗ.

Відомо, що глибокий тромбоз вен та тромбоемболія легеневої артерії – небезпечні та потенційно смертельні медичні стани.

Для того, аби пояснити читачам, хто найчастіше в зоні ризику, які передумови та яку профілактику застосовувати, кореспондентка Фіртки поспілкувалася з Іриною Дмитрів, доценткою кафедри судинної хірургії ІФНМУ.

«Серед передумов є дуже багато чинників, однак найперше – це малорухомий спосіб життя, неправильне харчування, захворювання внутрішніх органів, онкопатології та основна на теперішній час проблема – коронавірус, який спричиняє тромбози різних локалізацій», - каже Ірина Дмитрів.

За словами медика, вакцинація проти COVID-19 також пов'язана з частішим виявленням тромбозів у пацієнтів.

«Кожна маніпуляція має свої переваги та недоліки. Якщо врахувати всі плюси, які має вакцинація, то мінуси все одно нівелюються», - наголошує лікарка.

Спеціалістка каже, що тромбози часто є спадковою хворобою, яка дуже часто вражає молоде населення.

Однак, найчастіше в зоні ризику все ж старше покоління саме через малорухомий спосіб життя та наявність супутніх захворювань.

Крім того, Ірина Дмитрів зазначила, що в осінньо-зимовий період відбувається загострення тромбозів. Це першочергово пов'язано з інфекціями та вірусами.

«Правильне харчування – на першому місці. Старатися якнайбільше вживати свіжі овочі та фрукти, натомість уникати смаженої їжі та солодощів. Акцентувати саме на вітамінізованих продуктах.

Звичайно, більше рухатися та уникати стресових ситуацій. Ще дуже важливо багато пити звичайної води. В принципі, це профілактика від багатьох недуг, але тромбозів – тим більше», - радить Дмитрів.

Жінка каже, що кожна людина, у якої виявили тромбоз, повинна розуміти, що найчастіше це захворювання буде хронічним та рецидивним. Тромбоз неможливо вилікувати й бути впевненим, що до кінця життя ця проблема більше не турбуватиме. Чинник ризику можна усунути, але в будь-який момент може з'явитися новий, який запрограмує повторний розвиток тромбозів.

«Через це варто частіше організовувати огляди в сімейного лікаря. Тому що таке захворювання є актуальним не лише на Прикарпатті, але й у цілому світі. До цього причетні лікарі всіх спеціальностей, бо судини та мікроциркуляція – це наше життя.

Якщо є тромботичні ускладнення в судинах, то від цього страждатимуть всі внутрішні органи і якість життя загалом. В певних випадках може бути навіть постійна втрата працездатності», - додала Ірина Дмитрів.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Захворюваність у дітей росте: в Івано-Франківську відбулася пресконференція щодо цукрового діабету

В Україні зафіксували випадок зараження поліомієлітом


13.10.2021 18671
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1772
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1780
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1761
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5259 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2071 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1448

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

589

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

694

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

890

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

932
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1662
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3588
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10177
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26050
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10077 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7650
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

834
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1334
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

310
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1193
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

785
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1014