Захворюваність у дітей росте: в Івано-Франківську відбулася пресконференція щодо цукрового діабету

В обласній державній адміністрації відбувся пресбрифінг про ситуацію із захворюваністю дітей на діабет в області. 

Вступне слово взяв заступник директора департаменту – начальник управління організації медичної допомоги населенню та медицини катастроф Володимир Дзьомбак. Він розповів про ситуацію із цукровим діабетом, передає Фіртка.

"Питання інсулінів та цукрового діабету досить важливе у цілому світі, в державі та нашій області. На Прикарпатті пацієнтів із даною хворобою близько 50 тисяч. Близько 6 500 пацієнтів отримують препарати інсулінів. Воно є дороге, воно однозначно, що впливає на стан здоров’я та працездатність", - розпочав посадовець. 

Також, заступник директора розповів, що держава приділяє значну увагу цьому питанню. Однак зазначив, що тепер фінансуванням інсулінів буде займатися Національна служба здоров’я:

“Що це означає? До першого жовтня, ми отримували кошти з державного бюджету (37 млн) і з місцевого бюджету (5 млн). Всі ці гроші розподілялися між територіальними громадами. Проте, для того, щоб наблизити дану послугу і забезпечити пацієнтів інсулінами, Національна служба здоров’я взяла таке зобов’язання.”

Володимир Дзьомбак пояснив, що тепер з першого жовтня можна отримати електронні рецепти в аптечній мережі, яка має договір зі службою здоров’я. Цих аптек в області стає більше, всі працюють, щоб отримати дозвіл, щоб мінімізувати відстань між такими аптеками. 

Щоб отримати електронний рецепт, пацієнт повинен в першу чергу, звернутися до свого лікаря ендокринолога, який формує план лікування. Для подальшого отримання рецептів, пацієнту потрібно звертатися до свого сімейного лікаря. 

Наступною, слово взяла Наталія Чорна, яка є експертом департаменту охорони здоров’я з дитячої ендокринології. 

"За останні десять років, кількість захворюваність на цукровий діабет у дітей росте. Десять років тому, у нас було 200-250 хворих дітей за рік в області, то на даний час їх уже - 460. Цифра подвоїлася", - поділилася інформацією експертка.

Також, Наталія Чорна звернула увагу, що останнім часом, збільшилась захворюваність у дітей до шести років - це величезна проблема, бо батьки не завжди орієнтовані, що у такому віці можна захворіти на таку хворобу. 

"Як бачимо з практики, малюки до шести років потрапляють у важкому стані до реанімації. Діти можуть хворіти на цукровий діабет, незалежно від віку. Є думка, що це хвороба старших людей, але це не так, насправді діти теж можуть хворіти від самого народження", - розповіла спеціалістка.

Додамо, що експерт департаменту охорони здоров’я з дитячої ендокринології назвала початкові симптоми:

  • спрага - діти п’ють  дуже багато, навіть вночі;
  • часте сечоспускання;
  • схуднення.

Якщо такі симптоми з’являються у ваших дітей, то зверніться до лікаря. Аналіз крові - це найпростіше, що є у будь-якій лікарні. 

Також, експертка розповіла, чи можна застерегти своїх дітей від цієї хвороби:

"На жаль, профілактики, яка дала б результат - не існує у цілому світі. Є спадковість по автоімунних захворюваностях - це велика група захворювань. І ось цей тригер - можна застерегти.

Тобто, те, що є генетично - ми це виправити не можемо, але тригер, спусковий гачок, ми можемо побачити. Якщо у сім’ї є захворювання на діабет, то ми можемо провести аналізи й побачити чи є схильність до цього.

Профілактика - це здорове харчування, здоровий спосіб життя, навіть вакцинація. Генетика, то генетика, але все інше, можна контролювати.",-підсумувала спеціалістка.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також:

Небезпека зубних імплантів: всі за і проти імплантації

Понад 98% українців, які госпіталізовані через COVID-19, не вакциновані


13.10.2021 Іван Муканик 1509
Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

2791
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1404
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1060
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2080
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3575
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1353

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1707

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

511

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1149

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1317
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

462
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24266
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

510
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

461
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

632
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1519
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

685
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5890
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

618
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1568 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

624
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

535