Путівник Європою потягом. П'ять простих кроків

 Залізничний вокзал Берліну. Cвітлина з sbahn.berlin.

Чи відомо вам, що Європою можна подорожувати потягом? Це найкращий спосіб роздивитися кожну країну, кожне місто. Потяги не так виснажують і подорожувати ними дешевше та цікавіше, ніж літаками чи автобусами. Розглянемо п'ять простих кроків планування подорожі Європою потягом.

Крок № 1: Вигідні квитки

У Європі є три різновиди квитків на потяг. Можна придбати:

Загальноєвропейський квиток Eurail

Цей квиток дає змогу користуватися залізницею у всіх 33 європейських країнах. Його можна придбати на різний строк: 15 днів упродовж 2 місяців, 10 днів упродовж 2 місяців, 7 днів упродовж місяця, 4 дні впродовж місяця тощо.

Квиток Eurail для однієї країни

Цей квиток діє на території однієї європейської країни та дає вам змогу дослідити кожен її сантиметр.

Окремі квитки

Якщо ви волієте діяти спонтанно, завжди можна придбати квиток безпосередньо на станції чи вокзалі. Зазвичай міжміські квитки коштують від 5 до 25 євро.

Крок № 2: Найкраща пора року для подорожі

Пора року для подорожі Європою залежить від індивідуальних уподобань. Тому наведемо лише стислий опис кожної пори року.

  • Літо: найзавантаженіша туристами пора року в Європі. Через суцільні натовпи ціни дещо кусаються. Погожі та довгі дні – ідеальні для походів та подорожей із наметами.
  • Весна й осінь: не так людяно, як влітку. Приємна погода та рівень температури – ідеальні умови для відпочинку на вулиці.
  • Зима: найнижчий за кількістю туристів сезон, тому й ціни на розваги й житло найнижчі. Але коротші дні скорочують можливості для досліджень. Деяким може не сподобатися холод, але якщо ви не з таких, то зима в Європі – чудова пора року для подорожей.

Крок № 3: Найбажаніший маршрут

Європа залишається бажаним туристичним напрямком через безліч чудових краєвидів, і саме з вагона потяга вони є найбільш мальовничими.

Тим, хто цікавиться історією, радимо маршрут Берлін – Відень – Прага, оскільки саме тут ви максимально зануритеся в культурне надбання Центральної Європи.

З іншого боку, тим, хто любить природу, пропонуємо взяти квиток на «Льодовиковий експрес» із напрочуд цікавими краєвидами швейцарських Альп. 

«Льодовиковий експрес». Cвітлина з Shutterstock Photo.

Чарівність подорожі Європою потягом у тому, що поряд із кожним цікавим місцем обов'язково буде залізниця.

Крок № 4: Що робити під час подорожі

Якщо ви бажаєте насолоджуватися напрочуд цікавими європейськими краєвидами з вікна потяга, приготуйтеся довго чекати. Заздалегідь подумайте про те, у які ігри гратимете з родиною чи друзями, або підберіть декілька книжок, які читатимете в дорозі.

Якщо мандруєте самостійно, візьміть щось, на чому можна грати у відеоігри, на кшталт Nintendo Switch, PS Vita, LYRA чи ASUS ROG Pro. На таких пристроях не обов'язково лише грати.

Якщо вам подобається дивитися кінострічки, ви легко можете насолоджуватися улюбленим серіалом. Ба більше, якщо вам подобаються азартні ігри, на пристроях на кшталт ASUS ROG Phone Pro можна безпосередньо в дорозі грати в будь-які ігри з онлайн-казино, які пропонують бездепозитні бонуси.

Крок № 5: Визначте пам'ятки, які неодмінно бажаєте побачити

Подорож Європою поїздом дає змогу побачити чимало міст і країн упродовж одного маршруту. Якщо ви заздалегідь визначитеся з тими пам'ятками, які неодмінно бажаєте побачити, то отримаєте максимальну користь від такої мандрівки. Наведемо кілька прикладів найпопулярніших пам'яток деяких європейських міст, які обов'язково треба побачити:

  • Амстердам, Нідерланди. Найбільш дружнє до велосипедистів місто Європи. Місто пронизане мальовничими каналами та багатою історичною спадщиною.
  • Прага, Чехія. Це місто ста веж, яке відоме барвистими історичними будівлями. Тут є все: Готика, Відродження, Бароко й Романський стиль.
  • Берлін, Німеччина. Це місто активного нічного життя та батьківщина найбільшої художньої галереї просто неба (Істсайдська галерея).

 

Істсайдська галерея. Світлина Rikin Katyal з Unsplash.

  • Барселона, Іспанія. Улюблене місто поціновувачів пляжного відпочинку зі зразковою кухнею.
  • Зальцбург, Австрія. Батьківщина Моцарта має багату історичну спадщину. Тут є мальовничі гори та сади.
  • Інтерлакен, Швейцарія. Це серце швейцарських Альп, яке неодмінно мають відвідати поціновувачі зимових різновидів спорту.
  • Париж, Франція. Місто вогнів здебільшого відоме чарівною архітектурою та відомими у всьому світі музеями.
  • Лондон, Англія. Це столиця культурного різноманіття та чудових розваг.
  • Рим, Італія. Старовинне місто з багатою історією вражає кількістю визначних пам'яток.

Важко планувати подорож Європою поїздом? Якщо виконувати ці п'ять простих кроків, то вже за мить можна насолоджуватися надзвичайною мандрівкою Європою.

Партнерський матеріал


28.07.2023 5825
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1212 4
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1474
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5971 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2257
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2082
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3265

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

738

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1905

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2640

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3401
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

420
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

536
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1108
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33956
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

858
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

997
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16495
15.10.2024

Улюблений дует мільйонів та різних поколінь українців знову виступить разом на сцені. 20 жовтня легенди української естради – Іво Бобул і Лілія Сандулеса — виступлять із двома концертами у Драмтеатрі.  

453
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

727
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

688
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

465