Як дістатися з Києва до Праги?

Будь-яка поїздка, особливо закордонна, вимагає ретельної підготовки та детального планування всіх етапів подорожі. Важливо заздалегідь прокласти маршрут, відібрати потенційні місця проживання, харчування та розваг. Найважливішим і найвідповідальнішим моментом є підбір транспорту, яким можна дістатися до Чехії. Спочатку потрібно точно розібратись, як і де придбати квиток на поїзд, літак чи автобус Київ - Прага. Від цього залежить маршрут, час та вартість самої подорожі.

Як дістатися до Праги з Києва

Існує чотири основних варіанти, чим можна дістатися з України до Чехії: автобус, літак, особистий автомобіль та поїзд. Щоб зробити найбільш вдалий вибір, розглянемо особливості, переваги та недоліки кожного виду транспорту для поїздки.

Літаком

Це найбільш швидкий спосіб, оскільки пряме повітряне сполучення між Києвом і Прагою становить лише 1144 кілометри. Таким чином переліт між столицями займе трохи більше двох годин. При цьому є один, але досить вагомий мінус – ціна квитків. Авіапереліт – це найдорожчий варіант дістатися до Праги. Звичайно, є можливість знайти бюджетні місця в економ класі, але і в такому випадку ціна квитків залишається досить високою.

Для економії бюджету можливо вибрати переліт з пересадками, але навіть одна така зупинка може збільшити час польоту до 13 години. На етапі планування подорожі слід пам'ятати про необхідність оплати міського транспорту чи траснфера до аеропорту і назад.

Переваги:

  • максимально швидкий варіант подорожі;
  • непоганий рівень комфорту.

Недоліки:

  • висока ціна квитків.
  • при пересадці час польоту значно збільшується;
  • додаткові витрати на трансфер.

На поїзді

Класичний та популярний варіант, який дозволяє дібратись з Києва до Праги за одну добу. При цьому графік руху поїздів досить частий, за рахунок чого можна підібрати зручну дату виїзду. Вартість квитків нижче ніж на літак, але залежить від рівня комфорту та маршруту. Щоб точно виїхати в запланований день потрібно попереднє бронювання.

Переваги:

  • досить часті відправлення;
  • комфортні умови.

Недоліки:

  • час у дорозі може перевищувати 24 години;
  • квитки слід брати заздалегідь.
  • середня ціна.

На автобусі

Зараз це найбільш популярний варіант подорожі до країн Євросоюзу. Щодня з Києва транспортні компанії відправляють численну кількість автобусів до Чехії. За рахунок цього проблем із купівлею квитків не виникає, але час у дорозі може займати понад 20 години. На маршрутах працюють сучасні комфортабельні автобуси, які надають чудові умови для подорожі.

Головна перевага цього способу поїздки – доступна ціна квитків. Оскільки маршрут проходить територією відразу трьох країн (України, Польщі та Чехії) пасажир може насолодитися дивовижними пейзажами. На всьому шляху сполучення передбачені зупинки для гігієнічних процедур та харчування.

На одному рейсі завжди працює два водії, що гарантує максимально безпечне пересування. Сучасні автобуси оснащені біотуалетом, мультимедійними системами, контролем клімату та ергономічними кріслами.

Переваги:

  • найдоступніша ціна;
  • гарний рівень комфорту;
  • цікавий краєвид за вікном
  • високий рівень безпеки.

Недоліки:

  • час подорожі складає біля 24 години.

Автомобілем

Як не дивно, але це досить затратний варіант для поїздки за кордон. Щоб потрапити до Праги з Києва треба подолати відстань близько 1400 кілометрів. Для цього потрібно мінімум 18 годин безперервної їзди. Це важко і небезпечно, відповідно під час планування необхідно враховувати час на відпочинок та сон. Крім того, вартість палива на поїздку до Європи не дуже потішить. Витрати можна порівняти з цінами на авіапереліт.

Переваги:

  • можливість зупинки в будь-який час;
  • можна міняти маршрут.

Недоліки:

  • високі витрати;
  • шлях досить непростий для водія;
  • багато часу дорозі.

Всі перелічені варіанти та їх особливості дозволять кожному обрати оптимальний варіант для поїздки до Праги.

Партнерський матеріал


14.03.2023 3568
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1315
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1022
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2041
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3522
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1318
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1307

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1624

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

470

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1109

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1279
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24236
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

486
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2646
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

587
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1481
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

656
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15349
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

462
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

552
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1362 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

596
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

512