
Тридцять два відсотки опитаних мешканців західних областей хотіли б отримати роботу за кордоном.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає Фіртка.
Загалом в Україні 28% хотіли б особисто працювати чи отримати роботу за кордоном. Натомість не хотіли б 70% опитаних.
Водночас 9% хотіли б поїхати за кордон на постійне місце проживання, 90% — не хотіли б.
Кількість тих, хто хотів би поїхати за кордон на постійне місце проживання критично зменшилася з 27% до 9% за два останні роки.
«Це в тому числі пов’язано з тим, що велика кількість знаходяться за кордоном у вимушеній імміграції.
Бажання працювати чи жити за кордоном більше притаманне мешканцям сходу, молоді та чоловікам», — наголошують соціологи.
Ситуація по регіонах наступна:
Тим часом за рік кількість тих, хто зазначив, що може впливати на свої доходи зменшилася з 60% до 50%. Війна та актуальна соціоекономічна ситуація є об’єктивними обставинами, які вірогідно зменшують відчуття суб’єктності впливу на доходи.
«Загалом активнішу стратегію щодо своїх фінансових можливостей має молодь, більш забезпечені та чоловіки, вірогідно через наявність відповідних ресурсів та традиційну цінність цих категорій на ринку праці та у бізнесі», — свідчать дані опитування.
Також майже удвічі зросла кількість бажаючих розпочати власний бізнес: сьогодні 45% хотіли б зайнятися підприємництвом, 9% — вже мають власну справу, 46% — не мають такого бажання.
Мешканці заходу, молодь, більш забезпечені, чоловіки, зайняті у приватному секторі та мотивовані на успіх більшою мірою виявляють бажання зайнятися власною справою.
читайте також: Зарплатня, графік та безпека: як мешканці Заходу обирають бажану роботу
Крім цього, дослідження поведінкових моделей економічної поведінки показало, що у випадку різкого скорочення доходів 62% будуть шукати додаткові джерела заробітку, 35% — скорочувати свої витрати. 53% хочуть жити не гірше інших, 42% — хочуть жити краще, ніж інші. Половина опитаних вважають, що можуть впливати на збільшення власних доходів, стільки ж — мають протилежну думку.
«Більшість українців продовжують демонструвати активну життєву позицію щодо свого матеріального становища та можливостей професійної реалізації у бізнесі», — резюмують експерти.
Нагадаємо, понад 40% мешканців західних областей готові особисто долучитись до відбудови інфраструктури України.
Заразом відомо, скільки мешканців західних регіонів втратили роботу через війну.
Довідково: опитування провели 23-24 липня 2022 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
У ньому взяли участь 1 000 респондентів.
Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18+) України за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання.
З дослідження вилучена Автономна Республіка Крим та м. Севастополь, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною.
Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,1%.
Читайте також: