Підсумки тижня. Весняне загострення міського «безвладдя»

 

Початок весни – традиційний період своєрідного «безвладдя» в Івано-Франківську. Після зимових свят, численних вихідних  в мешканців міста активізовуються почуття зогостреної уваги до благоустрою в обласному центрі. Міська влада заходить в стан ступору перед зверненнями, скаргами, мітингами, діями громадських активістів і небайдужих містян.

 До типово жахливого стану доріг в Івано-Франківську в березні додались ряд інших проблем: початок продажу в одному з вагончиків на вулиці Вітовського (центр!) шаурми, маючи дозвіл від міськради лише на реалізацію української автентики і сувенірів, де ще раніше винахідливий підприємець спробував облаштувати валютний обмінник; лобіювання спорудження в Меморіальному сквері позаду Драмтеатру замість каплички нової церкви, яка згідно із запропонованим проектом відверто дисонує з ансамблем скверу; активізація апетиту забудівників, один з яких планує використати внесення змін до Генплану міста для багатоквартирної забудови території міського озера зі сторони вулиць Ленкавського та Гурика з незначною ділянкою під «озеленення»; прагненням перевізників протиснути затвердження виконкомом нових тарифів на проїзд в міському громадському транспорті без виконання попередніх зобов’язань перед владою та іванофранківцями.  

Наразі міська влада ніяк не може вийти з зимової сплячки. Хоч місцеві вибори вже скоро, та шансів залишитись при владному кермі в нинішньої команди міського голови і більшості представників виконкому невеликі. А клубок проблем з кожним днем зростає. Чи не єдиним світлим променем стало те, що іванофранківський виконком на початку тижня не погодив підвищення тарифу на вивіз сміття для мешканців міста, чого вимагали підприємства, які займаються вивезенням побутових відходів.

А в понеділок, 16 березня, у виконкомі пройшли непрості громадські слухання щодо підвищення вартості проїзду в міському громадському транспорті. Перевізники хочуть зростання вартості проїзду, натомість не палають бажанням встановити в автобусах GPS-трекери та зареєстровані квитки (повинні були зробити ще минулого року), систематично порушують ПДР, що створює численні затори в центральній частині міста, особливо в години-пік; інколи - етичні норми, завчасно сходять з маршрутів у вечірній час. Вже ніхто не говорить про встановлення в автобусах касових апаратів, які при оплаті за проїзд видають пасажирам підтвердження, на якому вказана дата, ціна, маршрут, перевізник, контролюючий орган.

Тож чи не час вести мову про те, що невиконання попередніх зобов'язань перед міською владою та громадою Івано-Франківська має призвести до перегляду тарифу 2,75 грн. У БІК ЗНИЖЕННЯ до попереднього розміру - 2 грн.? Якщо щось не влаштовує певних перевізників - нехай ідуть з ринку. Прийдуть інші. Впевнений, що навіть такі умови не призведуть до зменшення кількості бажаючих взяти участь в наступному конкурсі на перевезення в Івано-Франківську. Але чомусь ніхто – ані міська влади, ані громадські активісти не ставлять питання таким чином. Натомість активісти говорять про потребу облаштування автобусів GPS-трекерами за рахунок коштів міського бюджету або ж надання перевізникам муніципального кредиту на це.

Перевізники постійно шантажують міську владу страйком. А міський голова Віктор Анушкевичус інерційно твердить про те, що тариф буде підвищено, бо зросла вартість солярки та запчастин. Мер говорить про 3 – 3,5 гривні за проїзд. За кілька ж днів чуємо в ході громадських слухань цифру 5 грн. від перевізників і 4 грн. від влади.

Театр абсурду, в якому мешканці Івано-Франківська виявились звичайними маріонетками.

Чому ж не оголосити загальноміський бойкот перевізникам? Один день грошових втрат змусить перевізників замислитись. Один день можна скористатись послугами таксі, попросити підвести на роботу родича, друга, знайомого, врешті пройтись пішки. Цей день бойкоту дасть можливість громаді міста диктувати свої умови не лише перевізникам,а й міській владі, якій вже час робити чіткі кроки щодо створення конкурентноспроможного комунального транспортного підприємства в Івано-Франківську. Окрім того треба добитись встановлення єдиної тарифної сітки для перевізників в умовах наступного конкурсу на маршрути. В такому разі виявиться чи громада міста таки є, чи це суто аморфне поняття...

В соціальних мережах після понеділкових слухань по перевезеннях заявили про себе «пішоходоактивісти». Але ініціатива наразі виглядає такою, що спонукає хіба до якихось подальших роздумів та без системних дій слугуватиме приводом для кепкувань. Потрібно діяти, інакше залишимось фактично рабами перевізників.

Ще однією ложкою дьогтю для міської влади став найгучніший за останні роки (після історії Гаркота-Колковського-Ломея) корупційний скандал. Затримано директора Фонду комунального майна в Івано-Франківську Богдану Чупірчука, який за попередньою інформацією, вимагав хабар за проведення конкурсу щодо надання частини муніципального приміщення стадіону «РУХ» з метою приватного використання. Пізніше Віктор Анушкевичус скаже, що справа Чупірчука – чорна пляма на все місто. Однак чи матиме це вже якесь значення…

Весняний авітаміноз минає. Будемо сподіватись, що суттєво гірше не стане.

 

 

Джерело: http://ankontr.if.ua/?page=digest&p_id=47449


22.03.2015 Василь Кедик 2074 2
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

1081 1
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

2374
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2024
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

1709
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

1671
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1926

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1287

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1380

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

2204

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

2216
11.12.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18802
05.12.2024

Зима – це час, коли наш організм потребує тепла, енергії та поживних речовин, щоб впоратися з холодом.   

588
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

980
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

435
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

9749
06.12.2024

Про День Святого Миколая, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

762
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7926
10.12.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

29185 1
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

389
08.12.2024

Нагадаємо, Зеленський підписав указ про введення санкцій проти проросійської влади Грузії, зокрема мільярдера експрем'єра Бідзіни Іванішвілі і його поплічників. Загалом санкції ввели проти 19 осіб.  

364
05.12.2024

Верховна Рада четвертого грудня ухвалила в цілому законопроєкт про підвищення акцизу на тютюнові вироби.  

3049