Підсумки тижня. Весняне загострення міського «безвладдя»

 

Початок весни – традиційний період своєрідного «безвладдя» в Івано-Франківську. Після зимових свят, численних вихідних  в мешканців міста активізовуються почуття зогостреної уваги до благоустрою в обласному центрі. Міська влада заходить в стан ступору перед зверненнями, скаргами, мітингами, діями громадських активістів і небайдужих містян.

 До типово жахливого стану доріг в Івано-Франківську в березні додались ряд інших проблем: початок продажу в одному з вагончиків на вулиці Вітовського (центр!) шаурми, маючи дозвіл від міськради лише на реалізацію української автентики і сувенірів, де ще раніше винахідливий підприємець спробував облаштувати валютний обмінник; лобіювання спорудження в Меморіальному сквері позаду Драмтеатру замість каплички нової церкви, яка згідно із запропонованим проектом відверто дисонує з ансамблем скверу; активізація апетиту забудівників, один з яких планує використати внесення змін до Генплану міста для багатоквартирної забудови території міського озера зі сторони вулиць Ленкавського та Гурика з незначною ділянкою під «озеленення»; прагненням перевізників протиснути затвердження виконкомом нових тарифів на проїзд в міському громадському транспорті без виконання попередніх зобов’язань перед владою та іванофранківцями.  

Наразі міська влада ніяк не може вийти з зимової сплячки. Хоч місцеві вибори вже скоро, та шансів залишитись при владному кермі в нинішньої команди міського голови і більшості представників виконкому невеликі. А клубок проблем з кожним днем зростає. Чи не єдиним світлим променем стало те, що іванофранківський виконком на початку тижня не погодив підвищення тарифу на вивіз сміття для мешканців міста, чого вимагали підприємства, які займаються вивезенням побутових відходів.

А в понеділок, 16 березня, у виконкомі пройшли непрості громадські слухання щодо підвищення вартості проїзду в міському громадському транспорті. Перевізники хочуть зростання вартості проїзду, натомість не палають бажанням встановити в автобусах GPS-трекери та зареєстровані квитки (повинні були зробити ще минулого року), систематично порушують ПДР, що створює численні затори в центральній частині міста, особливо в години-пік; інколи - етичні норми, завчасно сходять з маршрутів у вечірній час. Вже ніхто не говорить про встановлення в автобусах касових апаратів, які при оплаті за проїзд видають пасажирам підтвердження, на якому вказана дата, ціна, маршрут, перевізник, контролюючий орган.

Тож чи не час вести мову про те, що невиконання попередніх зобов'язань перед міською владою та громадою Івано-Франківська має призвести до перегляду тарифу 2,75 грн. У БІК ЗНИЖЕННЯ до попереднього розміру - 2 грн.? Якщо щось не влаштовує певних перевізників - нехай ідуть з ринку. Прийдуть інші. Впевнений, що навіть такі умови не призведуть до зменшення кількості бажаючих взяти участь в наступному конкурсі на перевезення в Івано-Франківську. Але чомусь ніхто – ані міська влади, ані громадські активісти не ставлять питання таким чином. Натомість активісти говорять про потребу облаштування автобусів GPS-трекерами за рахунок коштів міського бюджету або ж надання перевізникам муніципального кредиту на це.

Перевізники постійно шантажують міську владу страйком. А міський голова Віктор Анушкевичус інерційно твердить про те, що тариф буде підвищено, бо зросла вартість солярки та запчастин. Мер говорить про 3 – 3,5 гривні за проїзд. За кілька ж днів чуємо в ході громадських слухань цифру 5 грн. від перевізників і 4 грн. від влади.

Театр абсурду, в якому мешканці Івано-Франківська виявились звичайними маріонетками.

Чому ж не оголосити загальноміський бойкот перевізникам? Один день грошових втрат змусить перевізників замислитись. Один день можна скористатись послугами таксі, попросити підвести на роботу родича, друга, знайомого, врешті пройтись пішки. Цей день бойкоту дасть можливість громаді міста диктувати свої умови не лише перевізникам,а й міській владі, якій вже час робити чіткі кроки щодо створення конкурентноспроможного комунального транспортного підприємства в Івано-Франківську. Окрім того треба добитись встановлення єдиної тарифної сітки для перевізників в умовах наступного конкурсу на маршрути. В такому разі виявиться чи громада міста таки є, чи це суто аморфне поняття...

В соціальних мережах після понеділкових слухань по перевезеннях заявили про себе «пішоходоактивісти». Але ініціатива наразі виглядає такою, що спонукає хіба до якихось подальших роздумів та без системних дій слугуватиме приводом для кепкувань. Потрібно діяти, інакше залишимось фактично рабами перевізників.

Ще однією ложкою дьогтю для міської влади став найгучніший за останні роки (після історії Гаркота-Колковського-Ломея) корупційний скандал. Затримано директора Фонду комунального майна в Івано-Франківську Богдану Чупірчука, який за попередньою інформацією, вимагав хабар за проведення конкурсу щодо надання частини муніципального приміщення стадіону «РУХ» з метою приватного використання. Пізніше Віктор Анушкевичус скаже, що справа Чупірчука – чорна пляма на все місто. Однак чи матиме це вже якесь значення…

Весняний авітаміноз минає. Будемо сподіватись, що суттєво гірше не стане.

 

 

Джерело: http://ankontr.if.ua/?page=digest&p_id=47449


22.03.2015 Василь Кедик 2199 2
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1361
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

575
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

920
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1986
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3497
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2394 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

745

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

647

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

626

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

646
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10284
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1129
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5198
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

933
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2740
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1133
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

330
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

651
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

564
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

613
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

968 2