Нова українська література. Для Фіртки

Ну що, готові, друзі, до нової порції книжкових оглядів? Сьогодні я обрав для вас три несподівано прекрасні книжки трьох сучасних українських авторів. Кожна нещодавно вразила мене до глибини душі. Отож ділюся тепер цим з вами.

Відкриє мою сьогоднішню добірку дебютний роман «Плющ» українського кантрі-музиканта Саші Буля.

Книжка зовсім нещодавно з'явилась у київському видавництві «Люта Справа» і вже спричинила багато шуму.

Отож, перед нами розгортається постапокаліптична картина. Світ пережив пандемію коронавірусу, але став зовсім інакшим. Тут панують дикі закони. В центрі сюжету опиняється молодий хлопець Йона. Він зі своїм названим батьком мандрують Україною і продають коней. Ця справа годує їх і вчить життю.

Одного дня після чергової ярмарки на їх привал нападають розбійники, які, як згодом виявиться, колись були у банді його батька. Після того як вони жорстоко розквитаються зі старим, вкрадуть їхніх коней, а Йона дивом врятується почнеться найцікавіше і… найстрашніше. Тепер Йоною керуватиме жага помсти та бажання віднайти свою вкрадену кобилу.

Шлях постапокаліптичною Україною виявиться дуже нелегким. Усе, що йому зустрічатиметься дорогою, робитиме його сильнішим, але натомість забиратиме частку душі. Чи дійде Йона до кінця? Чи знайде свою кобилу? Яку ціну він за все це заплатить і які одкровення його чекатимуть? Про все у надзвичайно захопливому романі Саші Буля.


Наступною я обрав теж відносно нову книжку молодої української письменниці Ярослави Литвин«Не мій дім», яка з’явилася на початку осені у видавництві «Фабула».

Події цього роману також відбуваються у зовсім недалекому майбутньому.

На щастя, в романі Ясі Литвин людство обрало більш позитивний і прогресивний шлях. Головна героїня Сюзанна — молода мисткиня, чиї візуальні роботи свого часу тримали шалену популярність у всьому світі. Та зараз у її житті сталося вигорання, проблема, яка, не дивлячись на людей і їхні статуси, спалює всіх. Для Сюзанни — це смертельно небезпечно, вона не в змозі побороти проблему самотужки. Все розвалюється і схоже, що життя зовсім рухається до кінця.

Але одного дня на горизонті з’являється чоловік, який обіцяє їй усе змінити. Він красивий, успішний, харизматичний і, здається, кохає її. В пориві ніжності він пропонує нашій головній героїні стати його дружиною і почати жити разом. В якості подарунку він купує квартиру у Києві й пропонує Сюзанні зробити з неї дім її мрії, користуючись її талантом та новітніми технологіями, які присутні у світі.

Головна героїня приходить до тями. Можливість творити, і творити саме те, що хоче вона, — підживлює. Але все починає розсипатися як картковий будиночок в той момент, коли у їхньому домі з’являється покоївка-андроїд…

Авторка у новому романі підіймає дуже складні питання й, що цікаво, зовсім не про штучний інтелект, а про саме життя і людську крихкість. Перед нами розкривається нова, потужна українська драма.

читайте також: Для неї, для нього і для малого


А на завершення хотілося б розповісти про книгу, яку можна назвати водночас і сповіддю, і криком душі, і маніфестом життю. Це самвидавний роман нової української письменниці Карини Савариної — «Не вагітна».

Авторка вирішувала не вигадувати сюжет своєї книжки як це зробили попередні автори. В основу своєї книжки вона вклала реальну історію своєї молодої сім’ї. Після довгожданого весілля вони з чоловіком починаються планувати дитину.

Для Хрусталини (книжкове ім’я авторки) це завжди було мрією і найзаповітнішим бажанням. Але от минає рік… і нічого не стається. Ось минає другий… її подруги й знайомі одна за одною вагітніють. Минає третій-четвертий рік… її охоплює виснаження і депресія. Форуми вагітних заплутують, лікарі розводять руками не в змозі допомогти, друзі відвертаються через її нав’язливе бажання стати мамою.

Згодом Хрусталина з чоловіком відправляються в еміграцію, щоб змінити обстановку і спробувати інші варіанти. Але і це не допомагає. Після п’яти років невдалих спроб здається, що шансів немає жодних. Не допомагають ні операції, ні штучне запліднення. Залишається останній варіант — усиновлення. І от…після виснажливого підготовчого етапу вони нарешті стануть батьками…

Карина Саварина у своїй книзі розповідає непросту історію, сповнену болю й безвиході, але в той самий час перед нами розгортається історія незламності й боротьби. Історія шляху до мети.

Хтось подумає, що ця книжка для жіночої авдиторії, а я заперечу: «Не вагітна» - це та книжка, яку потрібно прочитати й кожному чоловіку, який кохає свою дружину. Адже підтримка одне одного — це вже половина успіху.

І на цій ноті я прощаюсь з вами до  наступної зустрічі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також інші блоги Фіртки:

Я не знаю про що цей допис…

Як змінювались канони краси за останні 100 років

Вартість Tesla дуже завищена


15.11.2021 Микитюк Остап 9914
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5201 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1837 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4047 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3172 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7962 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20294 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

277

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

819

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1913

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2392
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

188
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

695
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

478
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18381
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

977
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1216 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6100 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23392 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

294
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

991 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1176 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

498