Меморіальна дошка Назарію Лугарєву та молебень: як пластуни в Івано-Франківську відзначили 111 річницю організації

Сьогодні свою 111-ту річницю відзначає ПЛАСТ - найбільша і найдавніша молодіжна організація України.

Саме 12 квітня 1912 року у Львові пластуни склали першу пластову присягу. Місією Пласту є творити успішну Україну через спроможних пластунів - всебічно розвинених лідерів українського суспільства, пише Фіртка.

День Першої Пластової Присяги - це одна з найважливіших подій пластового року. У 1912 році перші пластові гуртки склали присягу і відтоді українські скаути щорічно відзначають цю дату, як день заснування своєї організації.
Історія підготувала для Пласту чимало складних життєвих іспитів, проте українські скаути з гідністю їх складають і сьогодні.

Багато пластунів захищають Батьківщину у Збройних Силах України та лавах територіальної оборони, ще більше займаються активною волонтерською роботою.

Сьогодні в Івано-Франківську близько двох сотень пластунів День першої пластової присяги відзначили молебнем за Україну та її Героїв. В присутності родини, друзів, бойового командира та побратимів по зброї відкрили меморіальну дошку Назарію Лугарєву.

Меморіальна дошка Назарію Лугарєву на фасаді єдиної в місті пластової домівки по вулиці М.Павлика, 10 увіковічить пам'ять про багаторічного очільника станиці Івано-Франківськ та пластуна, що не зламав своєї присяги - бути вірним Богу та Україні.

В час жахливої окупаційної російсько-української війни й цей день став надзвичайно трагічним. Сьогодні, 12 квітня, стало відомо про ще одну втрату у пластовій родині - захищаючи Україну, загинув Петро Ткачівський, який відновив осередок Пласту в місті Галич та очолював Івано-Франківську округу впродовж двох каденцій з 2017 по 2019 р.


Довідково:

ЛУГАРЄВ Назарій (30.07.1990, м. Івано-Франківськ – 7.12.2022, поблизу м. Гуляйполе, Запорізької обл.)
Пластове юнацьке псевдо «Лу». Військовий позивний «Філософ». Вступив до Пласту у 2005 році. Належав до гуртка «Торнадо» юнацького куреня ч. 79 ім. В. Липинського. В старшопластунстві став членом 3 куреня УСП «Лісові чорти», де отримав псевдо “Вертихвіст”.

З 2018 виховник гуртка “Пекельні бешкетники” в юнацькому курені ч. 79 ім. В. Липинського. Учасник, співорганізатор та організатор десятків пластових подій, таборів, вишколів. Плекав військове пластування в станиці. У 2019 комендант станичного табору “Мідгард”.

Голова Івано-Франківської станиці Пласту впродовж трьох каденцій, від 2018 і аж до загибелі. З 2021 член окружної пластової ради Івано-Франківської округи.

Активний в громадському житті міста. З 2009 по 2010 рік гітарист поппанк групи The Pizza Boyz! Навчався у школі №16 в Івано-Франківську. Вищу освіту здобув за спеціальністю «Політологія» в Прикарпатському Національному університеті ім. В. Стефаника, який закінчив у 2021 р.

Як студент 2 курсу магістерської програми «Політологія» виборов перемогу (20 місце серед 93 переможців) у конкурсі стипендіальної програми “Завтра.UA” Фонду імені Пінчука 2022/2023. Тема конкурсної наукової роботи була «Національна скаутська організація “Пласт” у процесі державотворення в Україні». З 2011 по 2012 – проходив строкову службу в 95-й окремій аеромобільній бригаді. У 2013-2018 рр. – проходив службу за контрактом у 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді, у складі якої брав участь в бойових діях на Сході України. Ветеран АТО.

Опісля проходив службу за контрактом у резерві у 78 батальйоні. З початок російського вторгнення, зголосився до оборони України. Брав участь у боях в Запорізькій області як головний сержант 1-го стрілецького взводу 2-ої стрілецької роти 78-го окремого батальйону 102-ої окремої бригади ТрО імені полковника Дмитра Вітовського. 

Загинув з двома побратимами зі своєї роти під час виконання бойового завдання внаслідок мінометного обстрілу поблизу м. Гуляйполе, Запорізької області. Планувалося його призначення на офіцерську посаду з подальшим присвоєнням офіцерського звання. Залишилась дружина Мар’яна та син Данило.

ТКАЧІВСЬКИЙ Петро
(26.02.1971, с. Козина, Галицького р-ну, Івано-Франківської обл. – орієнтовно 10.04.2023, поблизу с. Шипилівка, Лисичанської міської громади Сєвєродонецького р-ну, Луганської обл.)
Пластове псевдо «БРП». Військовий позивний «Мольфар». Пластун сеньйор праці. Відновник пластового осередку в м. Галич та довголітній його керівник. Новацький та юнацький виховник. Організатор пластових мандрівок, вишколів, таборів. Розвивав пластову оселю в с.Курипів. Окружний Івано-Франківської округи впродовж двох каденцій з 2017 по 2019 р.
Закінчив школу в с. Єзупіль. Відбував строкову військову службу в Сибіру.
Активний у громадському житті. Депутат районної ради Галицького р-ну. Член ГО «Твереза Україна». Пропагував тверезий спосіб життя. В рідному селі в храмі Святих апостолів Петра і Павла запровадив «Золоту Книгу Тверезості», де місцеві селяни підписували присягу не вживати алкоголь. Працював автомеханіком. Захоплювався бджолярством. Одружений. Дружина Марія. Донька Маріанна та син Степан.
Після повномасштабного вторгнення російських окупантів 5 березня 2022 р. зголосився до війська. Службу проходив у військовій частині № 1241 50 полку імені полковника Семена Височана Національної Гвардії України.
Після навчань та тренувань виконував військові завдання в м. Вараш Рівненської області. З 4 квітня 2023 р. відправлений на Луганщину. Загинув в бою поблизу с. Шипилівка, Лисичанської міської громади Сєвєродонецького району Луганської області.

Редакція Фіртки висловлює щирі співчуття сім’ї, родичам, близьким та друзям з приводу непоправної втрати. Світла пам'ять Героям України!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Вірні Богу та Україні: як в Івано-Франківську відзначили 110 років ПЛАСТу (ФОТО)

Як пластуни в Івано-Франківську наближають перемогу України: місяць згуртованої роботи (ІНФОГРАФІКА) 

ПЛАСТ в час карантину

У Тисмениці відкрили пластову домівку

Аби малеча не втрачала дитинство: в Івано-Франківську пластуни запрошують на "Весняні майстерки"

На повну силу: як працює волонтерський штаб прикарпатських пластунів (ВІДЕО) 

Де починається Україна: пластуни Івано-Франківська організували сімейний табір для переселенців (ФОТО)

Мандрівні черевики: як пластуни з Прикарпаття та вимушені переселенці таборували в Італії (ФОТО)

Вручення Залізних Хрестів: як відзначили 14 жовтня прикарпатські пластуни та пластунки (ФОТО/ВІДЕО)

Таборове літо у пластунів: легенди, особливості та цікавинки

Пластове таборування: навчання чи відпочинок?

Фотогалерея


12.04.2023 2373
Коментарі ()

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

3175
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

895
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

694
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10466 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2801 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2064

Як московити крали історію наших предків.

485

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

267

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

809

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

836
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

243
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

344
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

564
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

263
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

246
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

506
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

573
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5856
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

168
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

304
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

464
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

542