Коли совість за кадром

 

 

Початок тижня запам’ятався дуже неоднозначною ситуацією, пов’язаною з активістом прикарпатського Майдану та волонтером Ярославом Ободянським. Він опинився в Росії, де, начебто, просить політичного притулку. Принаймні, такі висновки можна зробити з сюжету російського телеканалу vesti.ru. Основний лейтмотив сюжету – ситуація на Заході України просто жахлива, ідеї Євромайдану нівельовані, економіка погіршується, процвітає корупція, силові структури не діють, йде нагнітання військової істерії. «Люди, з якими ти стояв поруч, беруть гроші, щоб лобіювати якісь інтереси, не гребують рейдерськими захопленнями», - розповідає Ободянський. Більша частина сюжету – це голос з-за кадру, але й слова Ярослава Ободянського також красномовні. Пізніше з’ясується, що 12 червня в Івано-Франківську  проти нього порушено кримінальне провадження за статтею «умисне вбивство».

Один з друзів Ободянського пояснив ситуацію «проблемами з алкоголем». Та дуже важко повірити в те, що будь-які наркологічні проблеми можуть призвести до того, що людина опиниться  в іншій країні, тим паче країні-агресорці стосовно Батьківщини, просячи у цій державі політичний притулок та роблячи схожі заяви. Навіть пост Ободянського, який він опублікував наступного дня на власній сторінці у Facebook, викликає застереження щодо авторства. Ось чого тільки варті ці рядки з посту: «Росія, з різних причин: потік біженців, санкції, родинні зв’язки та інше, в першу чергу зацікавлена в нормалізації ситуації в Україні. Тому її медіа-площадка, навіть якщо обійти всі можливі маніпулятивні ходи, тут відкрита, а інформація не загубиться (в інформаційному потоці ). Посил був простий – зупиніть війну, домовтеся і все вийде». Знаючи Ярослава Ободянського з часів франківського Майдану важко назвати його нерозсудливою людиною, відтак набір версій суттєво обмежується: прагнення уникнути правосуддя в Україні; вербування російським ФСБ. Поки бачаться лише ці два варіанти. Надто багато факторів зійшлося в цій історії.

З кінця минулого тижня серйозним ньюсмейкером став франківський прокурор Ігор Настасяк, який відзначився коментуванням конфлікту голови Одеської ОДА Михеїла Саакашвілі з місцевим прокурором, заявою про те, що голова Івано-Франківської облдержадміністрації Олег Гончарук  радиться з прокурором та коментарем про династії в прикарпатській прокуратурі. І якщо перші дві позиції загалом були висвітлені в ЗМІ, то останній чомусь приділили значно менше уваги.

Питав Настасяка про династії в прикарпатській прокуратурі, ще коли його кандидатура проходила громадське погодження перед активістами івано-франківського Майдану. Одразу після Революції гідності. Питання було пряме - "Що в разі призначення Ви збираєтесь робити з династіями в нашій прокуратурі". Тоді Настасяк відповів, що в першу чергу треба дивитись на фаховість людини, а також не можна допускати прямого підпорядкування родичів. З сьогоднішньої відповіді видно, що в цьому плані не зроблено абсолютно нічого і більше того - це вже наче й не зле. Пояснювати династії працівників прокуратури браком робочих місць в області - це взагалі трохи дивно. Можливо, комусь справді пора у відставку? (Настасяка невдовзі справді звільнили)

В Івано-Франківську презентували дайджест «Україна 2015 – завдання нової країни». Участь в презентації взялиТарас Возняк, політолог, редактор незалежного культурологічного часопису «Ї», Тарас Стецьків, політик, громадський діяч, народний депутат І-IV та VI скликань, Тараса Плахтій, незалежний дослідник. У часописі зібрана візія різноманітних середовищ щодо того, як потрібно будувати нову країну, а також відомих дослідників як ось Валерій Пекар, Сергій Дацюк, Олег Покальчук. Як зазначив Тарас Возняк, зроблено спробу нагадати людям, яку країну ми хотіли будувати ще півтора роки тому, і чи будуємо її зараз. На думку Тараса Стецьківа, війна в країні не може бути виправданням тому, що 15 місяців уряд не здійснює кардинальних реформ. Брак політичної волі розпочати реформи – це головна проблема України. Відтак політик акцентує на потребі запустити зміни в державі через трансформацію політичної системи. Для цього потрібні не віртуальні партійні медіа-проекти великого бізнесу, а партія «середнього» класу. Така партія має будуватиметься за принципом полілідерства та систематичної діяльності, активність якої не обмежуватиметься виключно виборчим періодом і виражатиме інтереси представників нового активного революційного класу, народженого двома Майданами. Тарас Стецьків вважає, що успішне функціонування т схожої партії допоможе перезавантажити українську політичну систему та зробити суттєвий крок до якісних змін в державі.

Ну що ж – ідея досить цікава. Залишається тільки спостерігати за її втіленням в життя.

 

Джерело: http://ankontr.if.ua/?page=blogs&p_id=48208


27.06.2015 Василь Кедик 2225 0
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5207 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1841 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4051 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3176 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7970 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20301 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

282

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

824

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1917

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2396
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

193
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

702
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

483
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18388
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

985
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1220 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6106 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23398 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

299
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

997 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1187 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

503