Харчування під час Великоднього посту: як не нашкодити здоров'ю

Мета Великого посту полягає у приготуванні до святкування Великодня, а сам піст — має сенс очищення та покаяння.

У цей період необхідно дотримуватися обмежень в їжі, а також  займатися духовними практиками, наприклад, читанням молитов, зосередитися на духовному очищенні, проявляючи любов до ближнього, прощаючись з образами, уникаючи конфліктів, передає Фіртка.

Що варто їсти під час посту та як харчуватись, щоб не нашкодити, розповіла дієтологиня Тетяна Чевалюк.

На першому місці — бобові. Горох та квасоля викликають важкість, однак в цьому списку є й легші варіанти: нут, сочевиця, маш, які переносяться легше.

З них можна готувати, без перебільшення «чудеса». Можна як і відварювати, так і робити різні помазки для перекусу, хумус, крем-супи. Для прикладу, варіант перекусу з хумусу і нарізаних свіжих овочів буде і смачним, і корисним. З бобових також можна готувати пісні голубці з додаванням грибів, готувати салати, запіканки, пиріжки.

Під час готування цих продуктів необхідно звертати увагу на те, що їх краще вимочити, просто залити на ніч великою кількістю води, а вранці її злити. Бо  в бобових міститься фітинова кислота, котра блокує всмоктування кальцію в кишківнику, а при вимочуванні частина її виходить у воду.

Рослинний білок містять у собі й гриби, але тут потрібно врахувати, що не весь він засвоюється, тому що в організмі людини немає ферментів, які перетравлюють клітковину гриба. Вона досить важка для перетравлення, тому і їх не рекомендують давати діткам до семи років. Однак, вихід є: з дрібно нарізаного гриба організму легше витягнути білок і його засвоїти.

Назагал, чим дрібніше подрібнений продукт, тим його засвоюваність краща. Втім, це правило має свою особливість у випадку з вуглеводами: чим більше ми їх подрібнюємо, тим вищим буде їх глікемічний індекс, тобто здатність підвищувати цукор крові. Таким чином, картопля у мундирах буде кориснішою і безпечнішою, ніж картопля-пюре.

Гриби варто їсти ті, які вирощені промисловим способом, бо вони безпечніші, адже серед тих, які виросли в лісі, ризик завжди є, адже вони вбирають в себе всі речовини, з якими контактують, в тому числі важкі метали й токсини.


Як правильно їсти під час посту?


Важливо їсти не один-два рази на день, оскільки за два прийоми їжі отримати добову норму калорій і потрібних поживних речовин неможливо, та й на один раз припадає дуже багато їжі, яка не може в такій кількості добре перетравитись. А, якщо розділити на чотири прийоми, то якраз чудово.

Враховуючи те, що страви рослинні не такі ситні, то краще прийомі їжі робити все ж таки частіше.

Які ще продукти включити у свій раціон читайте у матеріалі: Без стресу та шкоди для здоров’я: як змінити своє харчування на 40 днів під час посту


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Їжа повинна бути здоровою підтримкою», — як харчуватися збалансовано та підготувати організм до зимового періоду

Не переїдати та тримати себе в тонусі: як харчуватись під час та після свят, щоб не нашкодити здоров’ю

“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації

Як нагріти чи приготувати їжу без електрики: поради, що стануть в пригоді


27.03.2023 5207
Коментарі ()

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

468
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2577 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2429
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6572 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2865
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2485

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

281

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1108

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2210

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3009
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

563
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

844
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

866
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

626
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

1961
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34469
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

1267
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27261 1
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

231
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

390
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2111
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

1093