Як на Прикарпатті утилізують засоби індивідуального захисту?

Вже практично два роки триває пандемія COVID-19. За цей час використано чимало засобів індивідуального захисту, спецодягу для медпрацівників та  медичного обладнання.

Фіртка вирішила дізнатися як  сортують та утилізують медичні відходи внаслідок боротьби з коронавірусом.


Звернулися в Івано-Франківську міську клінічну лікарню №1.

Тут розповіли, що працюють з медичними відходами згідно з чинним законодавством України, а саме відповідно до наказу МОЗ України №325 від 08,06, 2015 р. «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами».

Всі медичні відходи, що утворюються на території медичного закладу сортуються в місцях їх утворення та знезаражуються, в нашому випадку - хімічним методом  (способом замочуванням у дезсередниках  у спеціальних закритих ємностях). 

Після чого вже посортовані та  знезаражені медичні відходи  герметично запаковують в міцну тару залежно від їх походження. Так, м’які відходи (респіратори, халати, маски, бахіли, рукавички чи використаний перев’язувальний матеріал) - у міцні пакети, а тверді та гострі відходи в пластикові непроникаючі  контейнери з  кришкою, що не відмикається. 

Далі відбувається їх  маркування - вказується дата, відділ, звідки вони, якої категорії ці відходи, а ще робиться відмітка, що вони знезаражені. 

За словами помічниці лікаря епідеміолога Ольги Курилець, КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради» співпрацює за договорами по утилізації всіх медичних відходів з ТзОВ «Науково-виробнича компанія «Укрекопром»» з міста Одеса

«Всі медичні відходи зберігаються в спеціальному приміщенні  з обмеженим доступом спеціальних осіб, які відвантажують вивезені з відділень відходи у спеціальні великогабаритні контейнери  на території  лікарні.

Люмінесцентні лампи та ртутні термометри, що не підлягають подальшому використанню теж  здаються та зберігаються в металевих контейнерах  у спеціальному приміщенні лікарні з обмеженим доступом.

Згодом, в залежності від накопичення певного об’єму, все здають на утилізацію спеціальним фірмам, що мають ліцензію на вивезення та знешкодження даного типу відходів», - розповідає жінка.

читайте також: Забули, чи свідомо уникають: ситуація із вакцинацією від грипу на Прикарпатті

З цією ж фірмою співпрацює і МКЛ №1. Там перед утилізацією усі засоби індивідуального захисту обов'язково  проходять дезінфекцію. Про це журналістці Фіртки розповіла головна медсестра Світлана Ільницька.

«У нас є чиста, і брудна зона. Брудна – ковідна. Звідти ми збираємо речі та веземо по маршруту для цієї зони: через ковідне відділення веземо засоби індивідуального захисту у спеціально відведене місце. Там зберігаємо їх у промаркованих мішках до приїзду  працівників, що транспортують медичний одяг», - каже Світлана Ільницька.

Лікарі МКЛ №1 змінюють респіратори кожних вісім годин, маски – що три години, захисні халати – у міру можливості.

«Зараз вже все більш злагоджено та відпрацьовано, тому легше.

Влітку захворюваність була вищою, відповідно й об’єм використаних медичних засобів більший. Зараз же трохи менше. Для того, щоб зменшити ризик зараження медпрацівників, засоби індивідуального захисту не сортуються, а скидаються в спеціальний контейнер», - резюмує головна медсестра МКЛ №1.

Утилізація вакцин в разі закінчення їх терміну придатності  відбувається згідно з наказом  МОЗ України № 242 від 24.04.2015 "Про затвердження правил утилізації та знищення лікарських засобів".

У лікарні  спеціальною комісією створюється  Акт про наявність у закладі медичних препаратів, які не підлягають подальшому використанню, і  протерміновані ліки відправляються для подальшої утилізації.

читайте також: Три місяці без стресу, поганого настрою, відчуження: психологиня розповіла, як боротись з осінньою хандрою

Проте, за словами Ольги Курилець, на цей момент вакцини використовуються раціонально і необхідності їх утилізації не було.

«Проблема в утилізації  медичного сміття на цей час стоїть дуже гостро. Оскільки долаються дуже великі відстані для проведення всієї процедури знешкодження та знищення відходів. Затрачаються зайві кошти лікарень, та і держави на знезараження та транспортування.  

Відсутність  заводу по знищенню таких відходів значно ускладнює діяльність всіх закладів охорони здоров’я, а не лише нашої лікарні», - каже помічниця лікаря епідеміолога.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також: 

Мінцифра: як записатися на отримання тисячі за вакцинацію в "Дії"

Президентська тисяча за вакцинацію: подати заявку у «Дії» можна буде вже з 19 грудня

Спіймали на Львівщині: судитимуть прикарпатця за пособництво у підробці ковід-сертифікату

"Нам не потрібно розслаблятися": після свят на Івано-Франківщині прогнозують зростання захворюваності


17.12.2021 Ілона Шевченко 8416
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

686
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1974 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1144 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

567
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6912 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11412 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

346

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1103

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1124

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1117
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

86
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

294
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1098
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

659
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

765
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2961
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4456
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18450
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

93
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

331
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

363
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

671