Дорогою від оптимізму

Так сталося, що 20 лютого 2014 року я був на конференції у Відні. Знаходячись у одному із палаців імператорської родини отримав мало зрозумілу СМС від дружини з України: «Янукович утік…». Куди утік? Як утік? Невже перемога?

Почали з колегами шукати wi-fi, щоб зрозуміти, що насправді відбулося на Батьківщині? Мало що второпали, але зрозуміли, що злочинну владу повалено.

Те, що було далі важко забути і не знаю, чи ще зможу коли-небудь пережити подібне. Увечері, після конференції, за вечерею, австрійці проголошують перший тост. І цей тост був за Україну, її вільний народ, який є справжнім символом демократії у Європі. До мене підходили представники різних держав з келихом вина і вітали. Сльози накочувалися на очі… Як, я тоді пишався тим, що я українець.

«Господи невже це правда?», - задавав собі запитання, навіть не вірячи, що це можливо. Відтепер ми будемо жити по-іншому! Ми вільні! Ми показали Європі, усьому світу, що ми народ, нація! Ми непереможні! Ми справжні!

Повертаємося на автомобілі додому. Їдемо землями Австрії, Чехії, Угорщини. Ми переконані, що дуже скоро ми будемо жити так само, як і вони. Ми частина спільної Європи. У нас будуть такі ж дороги. Ми житимемо гідно! «Яке щастя, що ми є свідками цього! На наших очах твориться історія. Наша історія!», - так ми тоді думали.

Перетинаємо кордон і заїжджаємо до першої колиби. Беремо каву і пів години не відриваючись дивимося 24 канал, щоб зрозуміти, що насправді відбулося у країні, за ці два дні, що нас не було. «Таки направду перемога!».

Їдемо від кордону, бачимо блокпости, вітаємо усіх з перемогою і на повні груди вдихаємо повітря свободи. Воно таке п’янке і неймовірне. «Ми українці, нащадки давніх героїв…».

Пройшло майже два роки. Я знову збираюся за кордон на конференцію і вагаюся. «Чи варто їхати? Що я скажу тим людям які нас тоді так щиро вітали?». Сьогодні у мене немає чіткої відповіді, що сталося, у чому причина того, що з нами відбулося? Чому вкотре відбувся антиморальний експеримент над українським народом і доки це триватиме? Чому саме ми? Чому українці постійно мають переживати злети надії, після яких неймовірне розчарування, апатія і зневіра.

Саме у такі часи відчаю ключові позиції, на усіх суспільних рівнях займають аферисти, негідники, некомпетентні особи, які ведуть у прірву, як країну на глобальному рівні, так і на локальних, місцевих мікрорівнях. Замість омріяного процвітання, розруха, занепад, сльози, приреченість, втрата свідомості людей у відділах кадрів, де їм повідомляють про скорочення.

Хто це з нами чинить? Чи можливо ми самі винні у тому, що відбувається? Винні у своїй толерантності, так і не спромігшись провести люстрацію, про яку вже ніхто не згадує? Важко дивитися на фото, кадри відео на яких вже проскакують обличчя колишніх регіоналів, які кладуть лицемірно квіти до пам’ятників Героям Небесної Сотні.

У переважній більшості підприємств сидять менеджери розвалу, які там незмінні з часів коли ще керували країною «проффесіонали», вони саботують роботу і розвиток держави на усіх рівнях, щоб покарати нас за мрію бути вільними.

Невже мені варто саме про це говорили на майбутній конференції? Про біль, яка розтинає серце, тому що важко дивитися у розумні очі студентам, яким можливо немає, що робити у цій державі. Наші думки вже точаться навколо того, як вберегти, не втратити це юне покоління, яке виросло у Незалежній Україні, державі, яка може стати мачухою своїм дітям лише тому, що вони вважають себе вільними і хочуть такими бути…

Не знаю. Мабуть не поїду на конференцію. Соромно… Сподіваюсь не лише мені…


19.11.2016 Ігор Макарук 1796 4
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1155
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

554
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

913
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1967
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3485
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2382 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

740

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

641

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

620

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

623
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10274
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1121
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5182
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

926
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2732
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1128
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

321
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

647
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

557
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

611
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

962 2