В Україні розширили кількість військово-лікарських комісій шляхом їхнього створення у цивільних лікарнях.
Зокрема, Верховна Рада підтримала законопроєкти №9154 та 9158 щодо удосконалення роботи військово-лікарських комісій і питань оформлення документів для лікування військовослужбовців, передає Фіртка.
Зазначимо, що у законопроєкті №9158 підтримана правка №47, яка передбачає, що у разі неможливості направлення документів у електронному вигляді, обов’язок щодо направлення документів у паперовому вигляді покладається на саме на заклад охорони здоров’я або територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
Крім того, відповідно до закону, військово-лікарську експертизу можуть тепер здійснювати не лише військово-лікарські комісії, але вона може здійснюватися і при закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, за потреби – інших органів або військових формувань сектору безпеки і оборони.
Метою законопроєкту є спрощення процедури реалізації висновків ВЛК про надання відпустки для лікування та про непридатність до військової служби.
ВЛК розв'язує наступні питання:
-
медичний огляд;
-
визначення ступеня придатності до військової служби;
-
установлення причинного зв’язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв).
За результатами проведеного обстеження ВЛК виносить постанову. Постанова ВЛК приймається колегіально, більшістю голосів членів ВЛК.
У разі незгоди із рішенням, прийнятим ВЛК за результатами медичного огляду, постанова ВЛК може бути оскаржена. Постанову ВЛК можна оскаржити шляхом подання:
- заяви до цієї ж ВЛК про призначення повторного медичного огляду;
- скарги у ВЛК вищого рівня;
- подання скарги у ЦВЛК;
- подання позову до суду.
Оскарження постанови ВЛК не зупиняє її дії. Тобто, до моменту отримання нової постанови ВЛК або рішення суду про визнання протиправною, постанова ВЛК є чинною і має виконуватись.
Більше читайте у матеріалі.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни
Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок