22 червня догори дном

 

В середу, 22 червня, українців чекатиме ще одне штучне випробування на взаємотерпимість і толерантність. Штучне тому, що не з ініціативи самих людей відбувається протистояння на тлі проблем неоднозначної історичної пам׳яті. Більшість пересічних обивателів традиційно зайняті виживанням. Адже ці люди живуть в суспільстві де 60% ВВП контролюється олігархами-манкрутами, величезні кошта яких виводяться в офшори, не вливаючись в якісний технологічний розвиток національного виробника, створення нових робочих місць крім експортно- орієнтованих сировинних галузей, що забезпечують швидкий прибуток.  Їм просто не потрібно когось у чомусь звинувачувати. Але ж люди традиційно піддаються впливам середовища.

Сформоване суб׳єктивне розуміння історії важко змінити. Та на цьому завжди можна зіграти.  В українців немає спільного розуміння історії, як у більшості націй, які доволі довго перебували у бездержавній формі. Це ускладнює національний консенсус і формування так званої національної ідеї.  Факт. Але в людей немає і бажання через історію роздерти один одного. Та й розробники технологій штучних розколів цього не прагнуть. Їхня мета полягає у тому, щоб добитися короткострокових політичних дивідентів для замовника. Класичний приклад - так звана технологія «трьох сортів українців», обіграна на ментально-історичному аспекті, яка була розроблена  купленими російськими політтехнологами під президентські вибори 2004 року як міна для Ющенка.  Ця технологія як годинникова бомба повинна була спрацювати у визначений час і на визначеному етапі вітчизняного політпроцесу.

Гарячі голови трохи остудило рішення Конституційного суду про несумісність червоних прапорів з національною символікою держави. А Добкін заявив недавно, що не планує їхати до Львова з ветеранами в річницю вступу СРСР в Другу світову війну, щоб не "піарити Тягнибока". Але повокації будуть. Зацікавленим дуже легко знайти в середу червоний прапор у Львові чи групку «злісних бандерівців» у Харкові. При цьому «забуваємо», що двадцять другого червня почалася жахлива війна Сталінського та Гітлерівського режимів. Це не дата для мітинів і шумних політичних акцій.    Думаю, крім покладанння квітів до памятника Невідомому солдату всі інші речі зайві.

 Як і дев׳ятого травня випробування на толерантність нав׳язане країні політиками, які прагнуть робити на цій даті самопіар та створити завісу чорного піару для конкурентів. Тому насправді абсолютно всі пристрасті спровоковані штучно.  Це вуличне, майданне протистояння політиків на історичних символах знову планують закласти нам у голови при благословенні верхів.  За допомогою яскравої картинки по телебаченню, показати важливість відстоювання політичних позиції на цих питаннях -велика спокуса для свідомого політика відмовитись від гри.  

Вуличні пристрасті для тих, хто не дивиться телевізор і вимкнув радіо. важать не більше ніж, скажімо, вибори в США. Внутрішні фільтри, які допомагає ставити Інтернет роблять людей свідомішими. Але відбирають у політиків нинішній хліб. Тому досить скоро технології штучних політичних розколів відійдуть у минуле. Саме це покладе початок українській національній ідеї, якої нам так бракує.


19.06.2011 Василь Кедик 2277 0
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

1209 4
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

1471
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5971 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2257
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2081
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

3265

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

738

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1905

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2640

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3401
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

420
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

536
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

1108
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

33956
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

858
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

997
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16494
15.10.2024

Улюблений дует мільйонів та різних поколінь українців знову виступить разом на сцені. 20 жовтня легенди української естради – Іво Бобул і Лілія Сандулеса — виступлять із двома концертами у Драмтеатрі.  

453
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

727
11.10.2024

Верховна Рада 10 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про збільшення податків.  

687
09.10.2024

Верховна Рада 9 жовтня ухвалила у другому читанні законопроєкт про заборону мобілізації обмежено придатних віком до 25 років.  

465