22 червня догори дном

 

В середу, 22 червня, українців чекатиме ще одне штучне випробування на взаємотерпимість і толерантність. Штучне тому, що не з ініціативи самих людей відбувається протистояння на тлі проблем неоднозначної історичної пам׳яті. Більшість пересічних обивателів традиційно зайняті виживанням. Адже ці люди живуть в суспільстві де 60% ВВП контролюється олігархами-манкрутами, величезні кошта яких виводяться в офшори, не вливаючись в якісний технологічний розвиток національного виробника, створення нових робочих місць крім експортно- орієнтованих сировинних галузей, що забезпечують швидкий прибуток.  Їм просто не потрібно когось у чомусь звинувачувати. Але ж люди традиційно піддаються впливам середовища.

Сформоване суб׳єктивне розуміння історії важко змінити. Та на цьому завжди можна зіграти.  В українців немає спільного розуміння історії, як у більшості націй, які доволі довго перебували у бездержавній формі. Це ускладнює національний консенсус і формування так званої національної ідеї.  Факт. Але в людей немає і бажання через історію роздерти один одного. Та й розробники технологій штучних розколів цього не прагнуть. Їхня мета полягає у тому, щоб добитися короткострокових політичних дивідентів для замовника. Класичний приклад - так звана технологія «трьох сортів українців», обіграна на ментально-історичному аспекті, яка була розроблена  купленими російськими політтехнологами під президентські вибори 2004 року як міна для Ющенка.  Ця технологія як годинникова бомба повинна була спрацювати у визначений час і на визначеному етапі вітчизняного політпроцесу.

Гарячі голови трохи остудило рішення Конституційного суду про несумісність червоних прапорів з національною символікою держави. А Добкін заявив недавно, що не планує їхати до Львова з ветеранами в річницю вступу СРСР в Другу світову війну, щоб не "піарити Тягнибока". Але повокації будуть. Зацікавленим дуже легко знайти в середу червоний прапор у Львові чи групку «злісних бандерівців» у Харкові. При цьому «забуваємо», що двадцять другого червня почалася жахлива війна Сталінського та Гітлерівського режимів. Це не дата для мітинів і шумних політичних акцій.    Думаю, крім покладанння квітів до памятника Невідомому солдату всі інші речі зайві.

 Як і дев׳ятого травня випробування на толерантність нав׳язане країні політиками, які прагнуть робити на цій даті самопіар та створити завісу чорного піару для конкурентів. Тому насправді абсолютно всі пристрасті спровоковані штучно.  Це вуличне, майданне протистояння політиків на історичних символах знову планують закласти нам у голови при благословенні верхів.  За допомогою яскравої картинки по телебаченню, показати важливість відстоювання політичних позиції на цих питаннях -велика спокуса для свідомого політика відмовитись від гри.  

Вуличні пристрасті для тих, хто не дивиться телевізор і вимкнув радіо. важать не більше ніж, скажімо, вибори в США. Внутрішні фільтри, які допомагає ставити Інтернет роблять людей свідомішими. Але відбирають у політиків нинішній хліб. Тому досить скоро технології штучних політичних розколів відійдуть у минуле. Саме це покладе початок українській національній ідеї, якої нам так бракує.


19.06.2011 Василь Кедик 2150 0
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1959
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1860
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1855
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5487 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2153 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1509

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

743

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

796

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

998

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1004
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1768
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3679
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10256
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26146
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10182 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7712
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

897
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

205
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

262
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

379
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1276
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

883