В Івано-Франківську спростили умови отримання фінансової допомоги для захисників

ЦНАПи Івано-Франківської громади продовжують приймати документи на виплати військовослужбовцям.

Про це повідомив очільник громади Руслан Марцінків, передає Фіртка.

Цього року список захисників, які можуть розраховувати на підтримку, суттєво розширився. Найпопулярнішою виплатою залишається допомога військовому на купівлю спорядження.

Відтак, на останній сесії міської ради прийняли ряд змін, щоби спростити процес і якомога більше військових змогли отримати цю допомогу від громади. 

"Військові частини, які розміщенні на території Івано-Франківської громади, і військовослужбовці, які служать у цих військових частинах, і були зареєстровані у 2024 році – зможуть отримати 20 тисяч гривень. Для всіх решти виплат військовослужбовець має бути зареєстрований до 1 січня 2024 року.

Також додалася ще одна виплата – це 30 тисяч гривень для тих військових, які вже отримали 20 тисяч гривень допомоги на спорядження, призвані, мобілізовані та не були на «нулі».

Після навчання потрапили на передову, брали участь у бойових діях, отримали довідку форми 6, то для них встановлена додаткова виплата ще 30 тисяч гривень", - каже начальник Управління взаємодії зі Збройними Силами України, Національною гвардією України, правоохоронними органами Департаменту по взаємодії зі Збройними Силами України, Національною гвардією України, правоохоронними органами Івано-Франківської міської ради Олександр Петрів.

Бойовий медик Володимир Панас прийшов до Центру надання адміністративних послуг, щоби подати заяву на отримання виплати на спорядження 50 тисяч гривень.

Невдовзі знову відправляється на бойове чергування під Бахмут. Поки є час, каже військовослужбовець, хоче оформити виплати на спорядження та за народження дитинки у родині захисника - також 50 тисяч з бюджету громади. 

"З потрібними документами можна ознайомитися в Інтернеті. Їх легко зібрати. Потрібні паспорт, ідентифікаційний код, довідка про безпосередню участь у бойових діях. Дуже багато речей потрібно закупити, тому така допомога від громади для військових - це дуже добра підтримка. Дізнався про це з мережі Інтернет, там було описано, що потрібно і куди звертатися", - каже військовослужбовець ЗСУ Володимир Панас.  

За даними Департаменту адміністративних послуг, понад тисячу заяв вже подали за перший місяць 2024 року. Для порівняння, минулого року виплати з бюджету громади отримали 3700 захисників та захисниць.

У 2024-му році, прогнозує міський голова Руслан Марцінків, програмою підтримки військових скористаються понад 5 тисяч захисників. Адже умови для отримання виплат спростили. 

"Зокрема забрали дату довідки форми шість і максимально спростили, щоби хлопці могли отримувати більше. Заяви можуть подавати рідні і навіть в онлайн режимі.

Такі зміни є добрими. Також ми змінили положення щодо виплат пораненим хлопцям. Затвердили програму на реабілітацію по 10 тисяч гривень, які виплачують як на фізичне, так і на психологічне відновлення. Робимо все, щоби хлопці отримували дієву допомогу від міської територіальної громади", - резюмує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Зауважимо, що на сайті ЦНАПу в окремому розділі «послуги для військовослужбовців» можна ознайомитися з переліком виплат та необхідними документами для їх оформлення.

Окрім того, нещодавно міський голова Руслан Марцінків розповів про створений ТГ-канал «Франківськ –Захисникам», де зібрана інформація про те, які є виплати діють для військових та їхніх сімей та як їх отримати.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На суму понад 14 мільйонів гривень: військовим з Івано-Франківської громади затвердили нові виплати


Коментарі ()

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

962
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1290
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1412
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2537
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2274
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2209

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

162

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1417

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2161

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2915
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

553
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

598
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

1069
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

446
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15887
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2797
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1073
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26550 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

922
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

778 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

598
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

1100