Прикарпатці, які прихистили переселенців, отримають компенсацію: коли надійдуть виплати за червень

Тим, хто надає прихисток переселенцям, відшкодують комунальні витрати.

Зокрема, повнолітні власники житла, які безоплатно прийняли внутрішньо переміщених осіб, зможуть отримати від держави близько 450 гривень на місяць за кожну прийняту людину.

Йдеться про відшкодування всіх витрат, що пов’язані з теплопостачанням, водопостачанням, водовідведенням, газопостачанням, купівлею дров, палетів та вугілля.

Громадам відшкодовуватимуть витрати на комунальні послуги, які надають з 1 березня 2022 року.

Заступник міського голови Михайло Смушак розповів журналістці Фіртки, як іванофранківцям отримати компенсацію на оплату комунальних послуг за прихисток переселенців та коли надійдуть перші виплати. 

«Є визначена процедура Кабінетом Міністрів України. Зокрема, така компенсація надається за тимчасове розміщення осіб, які перемістилися у період воєнного стану, на покриття витрат по оплаті житлово-комунальних послуг.

Сума компенсації розраховується з урахуванням кількості днів, протягом яких переселенці проживали у приміщенні, але не раніше дати інформації про включення таких осіб до бази внутрішньо переміщених осіб, тобто дати оформлення довідки», — пояснює посадовець.

За його словами, вже отримали компенсацію за березень 112 власників на суму 10 796 гривень, а за квітень — 878 власників на суму 673 098 гривень.

«За травень компенсацію отримають 832 власників на суму 1,1 мільйона гривень. Кошти будуть виплачені орієнтовно до кінця липня.

За червень нарахували понад 800 тисяч гривень компенсації, яку відповідно отримають орієнтовно до кінця серпня.

Тобто, маємо затримки з виплатами приблизно в місяць».

Як стало відомо, кошти надходять із запізненням через те, що програма фінансується з державного бюджету.

«Усі, хто прихистив людей, які вимушено покинули своє житло та звернулись з відповідною заявою до органу місцевого самоврядування отримають компенсацію.

Потрібно лише трохи зачекати. Маємо враховувати складну фінансову ситуацію, яка склалась в країні, та інші не менш пріорітетні програми соціальних допомог», — додав Смушак.


Як мешканцям Івано-Франківської громади отримати компенсацію?


Мешканці громади, які прихистили переселенців, можуть оформити отримання компенсації за житлово-комунальні послуги безпосередньо у приміщеннях ЦНАПу, і онлайн на сайті.

Так, власник приміщення не пізніше наступного дня з дня розміщення внутрішньо переміщених осіб має подати заяву, в якій зазначити відомості про кожну з розміщених осіб та копії документів.

Для цього потрібно зайти в розділ «Електронні послуги» на сайті ЦНАПу та авторизуватись за допомогою BankID, IDCARD, MOBILEID або логіну та паролю.

Щоб подати заяву необхідні наступні документи:

— копії паспорта громадянина України та реєстраційного номера облікової картки платника податків власника жилого приміщення;

— копії паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини внутрішньо переміщеної особи та реєстраційні номери облікових карток платників податків внутрішньо переміщених осіб (за наявності).

— документи про право власності на житло.

До п’ятого числа кожного місяця власник житла подає заяву на отримання компенсації витрат, що пов'язані з безоплатним розміщенням внутрішньо переміщених осіб за місяць.

Компенсація надаватиметься виключно у безготівковій формі. Подавати потрібно заяву з вказаними банківськими реквізитами власника житла для отримання компенсації.

Зауважимо, що в день припинення розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміни їх кількості власник приміщення також зобов’язаний подати заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у жилому приміщенні. Заяву можна подати в паперовій формі або засобами електронного зв’язку в електронній формі.

За достовірність поданої інформації відповідальність несуть власник приміщення та внутрішньо переміщені особи. У разі потреби, проводять перевірку наведених у заяві відомостей з відвідуванням місця розміщення переселенців.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Має працювати без перебоїв. Іванофранківців просять вчасно оплачувати за «комуналку»

«Комуналка» у липні: тарифи за світло, воду та газ


Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

828
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

642
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1712
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3062
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2476
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2456

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

79

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

643

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

618

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1480
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

228
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

583
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

444
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

234
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

310
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26946
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

766
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19602
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

329
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

330
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

657
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1111 1