Повернувся з-за кордону та став на захист України: історія військовослужбовця Володимира Горбачова (ФОТО)

Володимир Горбачов до повномасштабного вторгнення працював гідом та організатором фізкультурно-оздоровчих, туристичних заходів і спортивних змагань профкому Єнакіївського металургійного заводу. 

Як змінилося життя Володимира Горбачова з 24 лютого 2022 року, чому повернувся з Польщі додому та як став начальником групи бухгалтерського обліку та звітності фінансово-економічної служби 4-ї окремої танкової бригади, військовий поділився з журналісткою Фіртки

Володимир Горбачов став на захист Батьківщини 8 березня 2022 року. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення росії на територію України перебував у Польщі, втім не зміг надалі там залишатися, адже розумів, що потрібно допомогти країні.

"Коли почалася війна, я був у Польщі на заробітках, доволі важко повертався у Чернівці. У Львові на вокзалі в той час був жахливий хаос. Жодного розкладу руху потягів не було, все відбувалося спонтанно.

Довелося багато пострибати рейками та проявити вправність. Але повернутися в Чернівці вдалося, тоді я відразу пішов у військкомат. А там вже на 8 березня призначили відправку", — зазначає військовослужбовець.

Про мотивацію вступити у лави Збройних Сил України запевняє, що іншого розвитку подій не міг й уявити.

"Це теж саме, що запитати, що вас мотивувало захистити маму або батька, коли на них хтось напав би. Як на мене, по-іншому просто і бути не могло".

Втім, шлях Володимира Горбачова розпочався у ЗСУ не так, як він собі це уявляв. За словами чоловіка, все відбувалося ніби за підручником військкомату — відправлення, формування нової танкової бригади в Черкасах і фронт.

"Я часто пригадую, як саме нас формували. Ми ночували на бетонній підлозі без будь-якого спорядження у восьмиградусний мороз, без харчування і двотижневого душу. Це ще те задоволення.

Навіть з моїм тридцятирічним досвідом туризму це було доволі важко. Згодом, після бетонної підлоги, спати на невеликому столі здавалося розкішшю. І ще досі згадую той момент 8 березня,  коли моя дружина Лариса проводжала мене.

Тоді ми вважали, що більше вже не побачимось, такі моменти не забуваються", — додає військовослужбовець.

Проте у Володимира жодного разу не виникало бажання опустити руки та залишити все.

"Утім, декілька разів виникало бажання перейти в інший підрозділ, але все залишити та піти — ні.

На щастя, моя мотивація з кожним днем тільки зростає. Звісно, мене багато чого в армії не влаштовує, але зараз не час "пір'я розпускати". Всьому свій час".

Щодо методів сьогоднішньої мобілізації військовослужбовець має своє бачення.

"Де ви таке бачили, щоб  гордість країни ганяли палками? Звісно, що ЗСУ — це гордість, але для тих, хто вже в армії та для тих, хто її підтримує, тобто волонтерів або робітників, що працюють для оборони країни.

Державі треба зробити так, щоб черги були в армію такі, як людей на вокзалі Львова в лютому-березні 2022 року.

Наприклад, мотивувати грошима, забезпечити гарну підтримку сімей військовослужбовців, тобто забезпечити за кошт держави їх проживання, а також навчання дітей в університетах, безкоштовні якісні сучасні послуги медицини.

Для новобранців — якісну, практичну підготовку.

Це все є, але не в повному обсязі. Прикро. Ось і результат".

Щодо ставлення суспільства до війни Володимир Горбачов запевняє, що наразі воно змінилося. 

"Ми бачимо відповідь щодня на вулицях. Звісно, ставлення змінилося. Суспільство звикло до війни. Для одних це те, що принесло велике горе, комусь це заважає, комусь вже просто байдуже, а для когось війна — це матір рідна.

Є така фраза, особливо для тих, хто на війні заробляє. Ну, а про новий прошарок суспільства — ухилянтів — згадувати вже нецікаво".

Військовослужбовець додає, для перемоги сьогодні не вистачає сил і хитрості, адже одного бажання не достатньо. Найбільше сумує за своїми рідними, друзями та туристичними подорожами.

"А ще сумую за котом Рижиком, хочеться його погладити. Ну, і звичайно, за горами, вони часто мені сняться. Після перемоги та повернення усіх окупованих територій, поїдемо в Єнакієве.

І вже подивимося на місці, що робитимемо. А якщо буде якась "інша перемога", тоді треба вирішувати, де будемо жити з дружиною.

Адже наша трикімнатна квартира залишилася на окупованій території. А та квартира, що ми зараз винаймаємо у Чернівцях, на всю сім'ю замаленька. 

Ще у планах сходити з друзями у Карпати, по маршруту засновника  "Карпатського волоцюги" Мирослава Мельничука. У нього найцікавіші для мене маршрути.

Ну, і зуби відремонтую нарешті — за два з половиною роки, адже в селах, де ми знаходимося, стоматологічних кабінетів немає", — зазначає Горбачов.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Я на своєму місці": як студентка франківського медичного університету лікує зуби військовим у Краматорську (ФОТО)

Від роботи на "Азовсталі" до фронту: боєць Ігор Ковальов про шлях у війську

"Війна — це хіба не мотивація?": військовий з Івано-Франківська Олег Стефанишин про шлях у війську, тил та мобілізацію


01.10.2024 6248
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1447
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2991
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1044
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1093
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1110 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3296 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати і одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

85

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1008

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

843

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

382
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

221
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2408
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1186
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

494
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15116
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7419
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

853
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

417
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

329
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

414
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

700
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1158