Нові ініціативи Уряду щодо земельного податку коштуватимуть громадам Прикарпаття до 40 мільйонів гривень недоотриманих доходів (ФОТО)

Ініціатива Уряду щодо перегляду методики нормативно-грошової оцінки земель може позбавити бюджети громад Прикарпаття до 40 мільйонів гривень надходжень від плати за землю.

Про це йшлося вчора на засіданні регіональної платформи з політичного діалогу на тему «Зміцнення фінансової спроможності громад та врахування пропозицій АМУ під час підготовки до другого читання проєкту Держбюджету на 2022 рік», яке відбувалося в Івано-Франківську з ініціативи регіонального відділення Асоціації міст України, повідомляє Фіртка.

Як зауважив виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук, 3 листопада цього року Кабінет Міністрів України ухвалив з доопрацюваннями проєкт постанови «Про затвердження Методики нормативно-грошової оцінки земельних ділянок», яка передбачає зменшення коефіцієнтів для нарахування земельного податку, що враховують цільове призначення земельних ділянок, зокрема для розміщення будівель та споруд залізничного транспорту; підприємств, що пов’язані з користуванням надрами, та енергогенерувальних підприємств.

Так, за новою методикою коефіцієнт, який застосовують в оцінці земельних ділянок для розміщення будівель та споруд підприємств, що пов’язані з користуванням надрами, зменшується з 1,2 до 1,0; для розміщення будівель та споруд залізничного транспорту – з 1,0 до 0,5; для розміщення, будівництва та експлуатації будівель і споруд енергогенерувальних підприємств, установ і організацій – з 0,65 до 0,5.

На практиці це означає зменшення розмірів плати за землю, а відповідно й обсягів надходжень від такої плати до бюджетів місцевих територіальних громад.

Зі слів Юрія Стефанчука, раніше на розгляд народних депутатів скеровували законопроєкти №№ 2065 та 2066, які взагалі передбачали надання АТ «Укрзалізниця» 100%-вої пільги щодо плати за землю.

«І ми вам дуже дякуємо, - зазначив виконавчий директор регіонального відділення АМУ до присутніх на засіданні народних депутатів, - що ви прислухались до місцевого самоврядування і не зробили цього.

Натомість ми бачимо, що Кабінет Міністрів України 3 листопада прийняв постанову по затвердженню методики грошової оцінки й понизив коефіцієнти для Укрзалізниці з 1 до 0,5. Втрата місцевих бюджеті в нашій області буде становити близько 40 мільйонів гривень».

Левову частку цих втрат зазнає бюджет Івано-Франківської міської територіальної громади.

Як зауважив міський голова обласного центру Прикарпаття Руслан Марцінків, з новими коефіцієнтами розмір надходжень з податку за землю від вказаних вище підприємств впаде щонайменше наполовину. При цьому лише від АТ «Укрзалізниця» при такій ситуації бюджет громади недоотримає щонайменш 10 мільйонів гривень.

«Сьогодні зменшили коефіцієнти по земельному податку для підприємств енергетики, а також залізниці. Що це означає? Це означає, що десь наполовину, а то й більше зменшиться податок від облгазів, від обленерго, від Укрзалізниці, тобто до органів місцевого самоврядування.

Тобто так, вони не повністю звільнені – ці підприємства, але завдяки тому, що зменшені коефіцієнти, ну, наприклад, для Івано-Франківської громади це зменшення на 10 мільйонів гривень тільки по Укрзалізниці ми недоотримаємо доходу наступного року.

Якщо взяти облгази, обленерго, які сплачують достатньо великі суми… ми – місцеве самоврядування вважаємо це несправедливим, зважаючи на цінову політику, зважаючи на те, що громадам сьогодні збільшили видатки на ці речі, ми знаємо, наскільки світло зросло до оплати й тут приймати такі податкові пільги – ми вважаємо це теж не правильно».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також: 

Представники органів місцевого самоврядування Прикарпаття відвідали всесвітню інноваційну виставку у Дубаї (ФОТО) 

Наступ на самоврядування та нівелювання децентралізації: голови громад Прикарпаття звернулись до парламентарів щодо змін до Бюджетного кодексу 

Громади заслуговують на довіру: в АМУ висловили зауваження щодо пропонованих Урядом змін до Бюджетного кодексу 

Відомі алгоритм дій та зразки документів щодо постачання природного газу для бюджетних установ за пільговими цінами 

Громади Прикарпаття в наступному році отримають вдвічі меншу додаткову дотацію на заклади освіти та медицини, ніж цьогоріч 

"Децентралізація сьогодні є призупиненою". В АМУ пропонують змінити механізм горизонтального бюджетного вирівнювання 

Голови прикарпатських громад: ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг    

В Івано-Франківську функціонує нова автостанція: що змінилося та що про це думає громадськість (ФОТО)  


30.11.2021 Сергій Білий 1488
Коментарі ()

27.06.2022
Ілона Шевченко

З перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками волонтери передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.

278
21.06.2022
Ілона Шевченко

Автор легендарних мультфільмів: "Козаки", Енеїда", "Лис Микита" Едуард Кирич разом із дружиною з початку відкритої агресії рф проживає в Івано-Франківську – саме сюди подружжя переїхало через активні бойові дії у рідному місті.

720
17.06.2022
Наталія Луцик

Тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

1058
13.06.2022
Тетяна Дармограй

Як в Івано-Франківській територіальній громаді змінився ринок праці за понад сто днів війни, скільки готові платити роботодавці та які вакансії мають найбільший попит — Фіртка розпитала у заступниці директора Івано-Франківського міського центру зайнятості Вікторії Максимів.  

1850
12.06.2022
Ілона Шевченко

Олена Калайтан понад 30 років працювала журналісткою газети «Приазовський Робочий» у рідному Маріуполі та від початку повномасштабної війни працює у виданні «Донбас 24». 

1210
06.06.2022
Уляна Мокринчук

Понад сто днів війни в Україні. Інформаційний фронт тримають ЗМІ та журналісти, які стали основною мішенню переслідування російських військових злочинців на тому ж рівні, що й наша військова тероборона, оскільки нападникам наказано приховати сліди своїх злочинців. 

1789

Неодноразово доводилось зустрічати у сумнівних вокзальних чтивах  типу “100 порад на кожен день” – поради  на кшталт  “ікону якого православного святого прикладати до хворого місця”, або ”прикмети та заборони в день свята”, далі йде перелік що можна і чого не можна робити.  

606

Так, шановний читачу, я не помилився із заголовком статті і в цьому вбачаю парадокс публічного управління в умовах сучасної України. Моє намагання донести до виконавчої гілки влади та антикорупційної структури те, що через невиконання вимог законодавства

1019

Мабуть, немає для батьків страшнішого предмета в школі як християнська етика. Немає місця в дитячій голівці для понять “добра” і “зла”, для вивчення земного життя Ісуса Христа, як засновника християнства.

1082

Вже багато років, а особливо впродовж останніх 110 днів, ми  прокладаємо свій шлях до ЄС.

917
21.06.2022

Сезонні ягоди та фрукти і є для того, аби після зими та весни відновити організм. 

544
05.06.2022

Дефіцит гречки протримається до початку нового врожаю.

1700
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

3350 1
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

1725
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

3716
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

4558 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

5006
10.06.2022

Щоп'ятниці у таборі заплановані тематичні майстер-класи. Заняття проходитимуть у "світлиці талантів", бібліотеці в монастирі та в альтанках на свіжому повітрі. Дітей педагоги об'єднають у групи за віком та уподобаннями.

1409
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими. Про це пише Фіртка з посиланням на пресслужбу суду.  Враховуючи дані рішення в Україні з

971
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

4896
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

6792
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

7708 12