Нові ініціативи Уряду щодо земельного податку коштуватимуть громадам Прикарпаття до 40 мільйонів гривень недоотриманих доходів (ФОТО)

Ініціатива Уряду щодо перегляду методики нормативно-грошової оцінки земель може позбавити бюджети громад Прикарпаття до 40 мільйонів гривень надходжень від плати за землю.

Про це йшлося вчора на засіданні регіональної платформи з політичного діалогу на тему «Зміцнення фінансової спроможності громад та врахування пропозицій АМУ під час підготовки до другого читання проєкту Держбюджету на 2022 рік», яке відбувалося в Івано-Франківську з ініціативи регіонального відділення Асоціації міст України, повідомляє Фіртка.

Як зауважив виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук, 3 листопада цього року Кабінет Міністрів України ухвалив з доопрацюваннями проєкт постанови «Про затвердження Методики нормативно-грошової оцінки земельних ділянок», яка передбачає зменшення коефіцієнтів для нарахування земельного податку, що враховують цільове призначення земельних ділянок, зокрема для розміщення будівель та споруд залізничного транспорту; підприємств, що пов’язані з користуванням надрами, та енергогенерувальних підприємств.

Так, за новою методикою коефіцієнт, який застосовують в оцінці земельних ділянок для розміщення будівель та споруд підприємств, що пов’язані з користуванням надрами, зменшується з 1,2 до 1,0; для розміщення будівель та споруд залізничного транспорту – з 1,0 до 0,5; для розміщення, будівництва та експлуатації будівель і споруд енергогенерувальних підприємств, установ і організацій – з 0,65 до 0,5.

На практиці це означає зменшення розмірів плати за землю, а відповідно й обсягів надходжень від такої плати до бюджетів місцевих територіальних громад.

Зі слів Юрія Стефанчука, раніше на розгляд народних депутатів скеровували законопроєкти №№ 2065 та 2066, які взагалі передбачали надання АТ «Укрзалізниця» 100%-вої пільги щодо плати за землю.

«І ми вам дуже дякуємо, - зазначив виконавчий директор регіонального відділення АМУ до присутніх на засіданні народних депутатів, - що ви прислухались до місцевого самоврядування і не зробили цього.

Натомість ми бачимо, що Кабінет Міністрів України 3 листопада прийняв постанову по затвердженню методики грошової оцінки й понизив коефіцієнти для Укрзалізниці з 1 до 0,5. Втрата місцевих бюджеті в нашій області буде становити близько 40 мільйонів гривень».

Левову частку цих втрат зазнає бюджет Івано-Франківської міської територіальної громади.

Як зауважив міський голова обласного центру Прикарпаття Руслан Марцінків, з новими коефіцієнтами розмір надходжень з податку за землю від вказаних вище підприємств впаде щонайменше наполовину. При цьому лише від АТ «Укрзалізниця» при такій ситуації бюджет громади недоотримає щонайменш 10 мільйонів гривень.

«Сьогодні зменшили коефіцієнти по земельному податку для підприємств енергетики, а також залізниці. Що це означає? Це означає, що десь наполовину, а то й більше зменшиться податок від облгазів, від обленерго, від Укрзалізниці, тобто до органів місцевого самоврядування.

Тобто так, вони не повністю звільнені – ці підприємства, але завдяки тому, що зменшені коефіцієнти, ну, наприклад, для Івано-Франківської громади це зменшення на 10 мільйонів гривень тільки по Укрзалізниці ми недоотримаємо доходу наступного року.

Якщо взяти облгази, обленерго, які сплачують достатньо великі суми… ми – місцеве самоврядування вважаємо це несправедливим, зважаючи на цінову політику, зважаючи на те, що громадам сьогодні збільшили видатки на ці речі, ми знаємо, наскільки світло зросло до оплати й тут приймати такі податкові пільги – ми вважаємо це теж не правильно».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також: 

Представники органів місцевого самоврядування Прикарпаття відвідали всесвітню інноваційну виставку у Дубаї (ФОТО) 

Наступ на самоврядування та нівелювання децентралізації: голови громад Прикарпаття звернулись до парламентарів щодо змін до Бюджетного кодексу 

Громади заслуговують на довіру: в АМУ висловили зауваження щодо пропонованих Урядом змін до Бюджетного кодексу 

Відомі алгоритм дій та зразки документів щодо постачання природного газу для бюджетних установ за пільговими цінами 

Громади Прикарпаття в наступному році отримають вдвічі меншу додаткову дотацію на заклади освіти та медицини, ніж цьогоріч 

"Децентралізація сьогодні є призупиненою". В АМУ пропонують змінити механізм горизонтального бюджетного вирівнювання 

Голови прикарпатських громад: ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг    

В Івано-Франківську функціонує нова автостанція: що змінилося та що про це думає громадськість (ФОТО)  


30.11.2021 Сергій Білий 2187
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1971
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1869
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1863
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5533 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2159 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1516

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

751

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

804

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1007

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1009
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1776
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3688
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10264
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26155
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10192 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7720
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

907
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

220
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

269
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

388
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1287
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

892