«Найгарніше українське село»: відомо, які населені пункти з Прикарпаття візьмуть участь у всеукраїнському конкурсі

До 20 вересня триває реєстрація у проєкті «Найгарніше українське село», ініціаторами якого є команда Made in Ukraine. Три села на Прикарпатті вже зареєстрували свою участь у конкурсі.

Про це повідомляє Фіртка.

Зокрема, йдеться про село Саджавка із кількістю населення 3 438 осіб, що входить до Коломийської ТГ. На території населеного пункту є Українська греко-католицька церква, православна церква, Саджавський ліцей Коломийської міської ради, дитячий садочок «Дударик», будинок культури та центр надання адміністративних послуг.

Крім того, готельно-ресторанний комплекс «Панський двір», заклад харчування «Колиба за селом», мінімаркет та продуктова база "Родзинка", продуктові магазини "Мрія", "Ольвія", "Центр", "У гуцула" та ще три будівельні.

Серед туристичних точок у селі:

  • пам'ятки (могили, хрести, каплиці присвячені УПА);
  • музей історії села Саджавка;
  • пам'ятна могила, присвячена визволителям України;
  • могила січовим стрільцям;
  • хрест, встановлений про заборону панщини та багато інших.

Саджавка розташована між Коломиєю, Буковелем та багатьма курортними карпатськими містами та селами. Через Саджавку проходить траса Міжнародного сполучення та протікає річка Прут. А також тягнеться один із хребтів карпатських гір — у селі цей хребет називають Діл.


Ще одне село, що розташоване на території Прикарпаття та візьме участь у конкурсі – Яблуниця, де проживає 1 986 місцевих жителів. Населений пункт підпорядкований Яблуницькій сільській раді у складі Яремчанської міської ради. На території Яблуниці розмістили 12 бугельних підйомників довжиною від 100 до 1000 м з трасами різного рівня складності й легким під'їздом до них, з яких вісім знаходяться в самому селі та два - на Яблуницькому перевалі, біля ресторану «Беркут».

Біля підйомників є місця, де можна перекусити, пункти прокату спорядження. Крім того, безліч готелів, гостинних дворів, віл, пансіонатів, відпочинкових комплексів, приватних садиб, ресторанів, барів та кафе.

Серед туристичних точок можна відвідати церкву Успіння Пресвятої Богородиці, пам`ятка XVIII ст., яка належить до будови 1895 р. та музей «Гуцульщина» і Карпатський ярмарок.

Яблуниця відрізняється від своїх гірських сусідів тим, що замість вулиць має груні, тобто ділянки. У селищі їх 11 і кожен має іншу назву, з якою пов’язана окрема історія чи легенда. 

Село розташоване на 960 м над рівнем моря і оточене горою Хом'як на півночі, Магурою на сході, вершинами Говерли та Петрос на півдні, Попадею та Довбушанкою на заході.


Крім того, на сайті Калуської міської ради повідомили, що село Пійло Калуського району також змагатиметься у конкурсі.

«Це проєкт про естетику, натхнення, нові подорожі та спогади. Саме з метою візуалізації самобутності села Пійло старостою Пійлівського старостинського округу Галиною Гелегою разом з головним спеціалістом загального відділу виконавчого комітету Калуської міської ради Мар’яною Думенко було подано аплікаційну форму для участі в конкурсі від команди Made in Ukraine», - йдеться в повідомленні.

З 25 вересня по 25 жовтня триватиме голосування.

З 1 по 15 листопада працюватиме професійне журі.

Оголошення результатів – 16 листопада.

Переможець отримає винагороду на розвиток своєї громади від команди та партнерів проєкту.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Наші освітяни – наша гордість: уряд збільшив премії переможцям та лауреатам конкурсу «Учитель року»


11.09.2021 Тіна Любчик 12447
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1306
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

565
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

917
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1983
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3495
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2388 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

743

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

645

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

623

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

646
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10279
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1126
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5193
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

931
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2735
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1130
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

326
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

649
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

561
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

612
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

965 2