Covid-19: вакцина проти коронавірусу від Moderna ефективна на 94,5%

Згідно з попередніми даними вакцина біотехнологічної компанії Moderna (Кембридж, Массачусетс) на 94,5% ефективна проти коронавірусу.

Такі результати компанія оприлюднила сьогодні, 16 листопада. Це робить її другою вакциною в США з надзвичайно високим рівнем успіху.

"Це, очевидно, дуже захоплюючі результати", - сказав д-р Ентоні Фочі, провідний лікар країни з інфекційних хвороб. "Це насправді гарна новина - 94,5% - це дуже високий показник".

Результати Moderna отримала від незалежної комісії, яка аналізує дані клінічних випробувань в неділю вдень із членами Ради з питань безпеки та моніторингу даних.

"Це був один із найважливіших моментів у моєму житті та моїй кар'єрі. Надзвичайно символічно мати можливість розробити цю вакцину та побачити здатність запобігати симптоматичним захворюванням з такою високою ефективністю", - сказала доктор Тал Закс, медичний директор Moderna.

Вакцинація може розпочатися у другій половині грудня, сказав Фауці. Очікується, що вакцинація розпочнеться з груп ризику та стане доступною для решти населення наступної весни.


Несподівано високі показники ефективності

Минулого тижня Pfizer оголосив, що ранні дані показують, що його вакцина більш ніж на 90% ефективна проти цієї хвороби.

читайте також: Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%

У ході дослідження Moderna 15 000 учасників дослідження отримали плацебо, що представляє собою введення сольового розчину, який не має ефекту. Протягом декількох місяців у 90 з них розвинувся Covid-19, у 11 розвинулися важкі форми захворювання.

Ще 15 000 учасників отримали вакцину, і лише п’ятеро з них інфікувалися Covid-19. Жоден із п’яти важко не захворів.

Компанія заявляє, що вакцина не мала серйозних побічних ефектів. Невеликий відсоток тих, хто отримував її, відчували такі симптоми, як біль у тілі та головний біль.

Moderna планує звернутися до Управління з контролю за продуктами та ліками США щодо дозволу на виробництво вакцини незабаром після того, як до кінця цього місяця накопичить більше даних про безпеку.

Фочі каже, що він очікує, що перші щеплення Covid-19 почнуться ще "до другої частини грудня, а не до початку грудня".

Спочатку вакцини не вистачить для всіх. Найпріоритетніші групи отримуватимуть вакцину першими, серед них медичні працівники, люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями.

"Я думаю, що всі інші почнуть вакцинуватися наприкінці квітня", - сказав Фаучі. "І це триватиме в травні, червні, липні. Для цього знадобиться кілька місяців".


Нова технологія вакцинації

Вакцини Pfizer та Moderna мають схожі результати, оскільки використовують одну і ту ж техніку для активації імунної системи організму.

Вакцини забезпечують передачу РНК, або мРНК, що є генетичним рецептом для виготовлення шипів, що вкривають молекулу коронавірусу. Після ін’єкції імунна система організму виробляє антитіла до шипів. Якщо вакцинована людина пізніше зазнає впливу коронавірусу, ці антитіла повинні бути готовими до нападу на вірус.

Зараз жодна вакцина на ринку не використовує мРНК.

"Завжди скептично ставився до мРНК - вона абсолютно нова, і чи спрацює вона?" - сказав Фочі. "Те, що ми побачили в ході випробувань, полягає в тому, що реального занепокоєння щодо безпеки не було, а ефективність досить вражаюча. Ми бачили майже однакові результати [з Pfizer та Moderna], і це майже реально підтверджує дієвість мРНК".

Дослідження мРНК розпочалося за багато років до поточної пандемії. Агенція Фочі, Національний інститут алергії та інфекційних хвороб, співпрацює з Moderna щодо розробки вакцини.

Обидві вакцини вводяться у дві дози з інтервалом у кілька тижнів.


Практичні переваги вакцини Модерна

Хоча дві вакцини мають дуже схожі профілі безпеки та ефективності, вакцина Moderna має значну практичну перевагу перед вакциною Pfizer.

Вакцину Pfizer потрібно підтримувати при мінус 75 градусах Цельсія. Жодна інша вакцина в США не зберігається в таких умовах, а в кабінетах лікарів та аптеках немає таких морозильних камер.

читайте також: Чому вакцина Pfizer проти COVID-19 не скоро з’явиться в місцевій аптеці

Вакцину Moderna можна зберігати при мінус 20 градусах Цельсія. Інші вакцини, такі як вакцина проти вітрянки, потрібно зберігати при такій самій температурі.

Це означає, що вакцину Moderna можна зберігати в "легкодоступній морозильній камері, яка є в більшості лікарських кабінетах та аптеках", сказав Закс.

"Ми використаємо інфраструктуру, яка вже існує для інших вакцин, що продаються".

Ще однією перевагою вакцини Moderna є те, що її можна зберігати 30 днів у холодильнику, оголосила компанія у понеділок. Вакцину Pfizer можна зберігати лише п’ять днів у холодильнику.

за матеріалами CNN


16.11.2020 2135
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1180
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2507
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2104
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2157
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6520 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2445 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

329

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1137

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1270

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1389
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

265
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

579
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2055
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26504
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

545
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10452 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8003
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

528
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

391
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

538
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

615
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1568