Covid-19: вакцина проти коронавірусу від Moderna ефективна на 94,5%

Згідно з попередніми даними вакцина біотехнологічної компанії Moderna (Кембридж, Массачусетс) на 94,5% ефективна проти коронавірусу.

Такі результати компанія оприлюднила сьогодні, 16 листопада. Це робить її другою вакциною в США з надзвичайно високим рівнем успіху.

"Це, очевидно, дуже захоплюючі результати", - сказав д-р Ентоні Фочі, провідний лікар країни з інфекційних хвороб. "Це насправді гарна новина - 94,5% - це дуже високий показник".

Результати Moderna отримала від незалежної комісії, яка аналізує дані клінічних випробувань в неділю вдень із членами Ради з питань безпеки та моніторингу даних.

"Це був один із найважливіших моментів у моєму житті та моїй кар'єрі. Надзвичайно символічно мати можливість розробити цю вакцину та побачити здатність запобігати симптоматичним захворюванням з такою високою ефективністю", - сказала доктор Тал Закс, медичний директор Moderna.

Вакцинація може розпочатися у другій половині грудня, сказав Фауці. Очікується, що вакцинація розпочнеться з груп ризику та стане доступною для решти населення наступної весни.


Несподівано високі показники ефективності

Минулого тижня Pfizer оголосив, що ранні дані показують, що його вакцина більш ніж на 90% ефективна проти цієї хвороби.

читайте також: Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%

У ході дослідження Moderna 15 000 учасників дослідження отримали плацебо, що представляє собою введення сольового розчину, який не має ефекту. Протягом декількох місяців у 90 з них розвинувся Covid-19, у 11 розвинулися важкі форми захворювання.

Ще 15 000 учасників отримали вакцину, і лише п’ятеро з них інфікувалися Covid-19. Жоден із п’яти важко не захворів.

Компанія заявляє, що вакцина не мала серйозних побічних ефектів. Невеликий відсоток тих, хто отримував її, відчували такі симптоми, як біль у тілі та головний біль.

Moderna планує звернутися до Управління з контролю за продуктами та ліками США щодо дозволу на виробництво вакцини незабаром після того, як до кінця цього місяця накопичить більше даних про безпеку.

Фочі каже, що він очікує, що перші щеплення Covid-19 почнуться ще "до другої частини грудня, а не до початку грудня".

Спочатку вакцини не вистачить для всіх. Найпріоритетніші групи отримуватимуть вакцину першими, серед них медичні працівники, люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями.

"Я думаю, що всі інші почнуть вакцинуватися наприкінці квітня", - сказав Фаучі. "І це триватиме в травні, червні, липні. Для цього знадобиться кілька місяців".


Нова технологія вакцинації

Вакцини Pfizer та Moderna мають схожі результати, оскільки використовують одну і ту ж техніку для активації імунної системи організму.

Вакцини забезпечують передачу РНК, або мРНК, що є генетичним рецептом для виготовлення шипів, що вкривають молекулу коронавірусу. Після ін’єкції імунна система організму виробляє антитіла до шипів. Якщо вакцинована людина пізніше зазнає впливу коронавірусу, ці антитіла повинні бути готовими до нападу на вірус.

Зараз жодна вакцина на ринку не використовує мРНК.

"Завжди скептично ставився до мРНК - вона абсолютно нова, і чи спрацює вона?" - сказав Фочі. "Те, що ми побачили в ході випробувань, полягає в тому, що реального занепокоєння щодо безпеки не було, а ефективність досить вражаюча. Ми бачили майже однакові результати [з Pfizer та Moderna], і це майже реально підтверджує дієвість мРНК".

Дослідження мРНК розпочалося за багато років до поточної пандемії. Агенція Фочі, Національний інститут алергії та інфекційних хвороб, співпрацює з Moderna щодо розробки вакцини.

Обидві вакцини вводяться у дві дози з інтервалом у кілька тижнів.


Практичні переваги вакцини Модерна

Хоча дві вакцини мають дуже схожі профілі безпеки та ефективності, вакцина Moderna має значну практичну перевагу перед вакциною Pfizer.

Вакцину Pfizer потрібно підтримувати при мінус 75 градусах Цельсія. Жодна інша вакцина в США не зберігається в таких умовах, а в кабінетах лікарів та аптеках немає таких морозильних камер.

читайте також: Чому вакцина Pfizer проти COVID-19 не скоро з’явиться в місцевій аптеці

Вакцину Moderna можна зберігати при мінус 20 градусах Цельсія. Інші вакцини, такі як вакцина проти вітрянки, потрібно зберігати при такій самій температурі.

Це означає, що вакцину Moderna можна зберігати в "легкодоступній морозильній камері, яка є в більшості лікарських кабінетах та аптеках", сказав Закс.

"Ми використаємо інфраструктуру, яка вже існує для інших вакцин, що продаються".

Ще однією перевагою вакцини Moderna є те, що її можна зберігати 30 днів у холодильнику, оголосила компанія у понеділок. Вакцину Pfizer можна зберігати лише п’ять днів у холодильнику.

за матеріалами CNN


16.11.2020 2765
30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

1804
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

891
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

945
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2036
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3537
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2447 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

772

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

675

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

645

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

662
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10313
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1162
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5240
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

975
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2772
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1158
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

371
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

686
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

590
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

641
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

991 2