Чому вакцина Pfizer проти COVID-19 не скоро з’явиться в місцевій аптеці

Робота з розповсюдження експериментальної вакцини проти COVID-19, яку розробили компанії Pfizer Inc PFE.N та BioNTech SE BNTX.O, готується після того, як компанії оголосили про успішні проміжні дані раніше в понеділок, але найближчим часом для широкої громадськості вона не надійде до місцевих аптек.

Дані, що призвели до рекордних для США запасів, показали, що експериментальна вакцина двох компаній є ефективною на 90% у запобіганні COVID-19. Вони все ще чекають даних про безпеку, які можуть надійти пізніше цього місяця.

читайте також: Дослідження: один зі зразків вакцини проти Covid-19 ефективний на 90%

Pfizer та BioNTech повинні змусити регуляторів підписати контракт, перш ніж зможуть розпочати доставку вакцин тим, кого держава вважає найбільш потрібними. Медичні працівники та люди, які проживають у будинках для престарілих, ймовірно, будуть в цьому списку.

Але складні вимоги до умов зберігання вакцини є перешкодою навіть для лікарень Сполучених Штатів і можуть вплинути на те, коли та де вакцина буде доступна для тих, хто перебуває у сільській місцевості чи бідних країнах, де ресурси обмежені.

Основне питання полягає в тому, що вакцину, яка базується на новій технології, яка використовує синтетичну мРНК для активації імунної системи проти вірусу, потрібно підтримувати при мінус 70 градусах Цельсія (-94 F) або нижче.

"Холодний ланцюг стане одним із найскладніших аспектів проведення цієї вакцинації", - сказав Амеш Адаля, старший науковий співробітник Центру охорони здоров'я Джона Хопкінса.

"Це буде складним завданням у всіх умовах, оскільки лікарні навіть у великих містах не мають приміщень для зберігання вакцин при такій наднизькій температурі".

Дійсно, одна з найпрестижніших лікарень США, клініка Майо в Рочестері, штат Міннесота, заявила, що наразі не має такої можливості.

"Ми говоримо про вакцину, яка потребує зберігання при мінус 70 або 80. Це величезна логістична проблема не тільки в США, але і поза західним світом", - сказав д-р Грегорі Польс, вірусолог та дослідник вакцин з клініки Мейо.

"Ми є головним медичним центром, і у нас немає таких сховищ. Це буде стосуватися всіх. Це логістична перешкода".

Прессекретар Pfizer Кім Бенкер заявила, що компанія тісно співпрацює з урядом США та державними чиновниками щодо того, як доставити вакцину зі своїх розподільчих центрів у США, Німеччині та Бельгії по всьому світу.

Детальний план включає використання сухого льоду для транспортування заморожених флаконів з вакциною як повітрям, так і сушею при рекомендованій температурі до 10 днів, сказала Бенкер.


В ЛЬОДІ

Державні та місцеві медичні працівники відповідають за зберігання та введення вакцин після їх того, як її доставлять.

Їх можна зберігати в морозильній камері з наднизькою температурою до шести місяців або протягом п'яти днів при температурі 2-8 градусів С — типі холодильного обладнання, яке зазвичай доступне в лікарнях, сказала Бенкер.

Блоки зберігання Pfizer також можуть наповнюватись льодом до 15 днів.

Але вакцина зіпсується приблизно через п’ять днів при нормальній температурі охолодження трохи вище 0. Генеральний директор BioNTech Угур Сахін заявив Reuters, що компанії наразі аналізують, чи можуть вони продовжити цей час на два тижні.

Moderna Inc MRNA.O, яка працює над вакциною на основі подібної технології, не потрібно зберігати при такій низькій температурі.

Інші вакцини, включаючи зразки від Johnson & Johnson JNJ.N та Novavax Inc NVAX.O, можна зберігати при температурі 2-8 градусів С, температурі звичайного холодильника.


РОЗПОВСЮДЖЕННЯ

Northwell Health, головна лікарняна система в Нью-Йорку, розширює свої потужності для зберігання ультрахолодних продуктів. Хоча можна вводити вакцину до того, як вона зіпсується, головний фармацевтичний директор Northwell Health Онісіс Стефас заявив, що лікарня вирішила, що доступ до морозильної камери забезпечить плавне розповсюдження.

Експерти заявляють, що вимоги до холодного зберігання можуть перешкодити можливості Pfizer дістатися до сільських систем охорони здоров'я та будинків для людей похилого віку або до менш заможних країн, які можуть не мати коштів на холодильні установки.

"Якщо Pfizer's є єдиною вакциною, яка буде дозволена протягом найближчих кількох місяців, ми турбуємося про справедливість, коли йдеться про розповсюдження її в сільській місцевості", - сказала Клер Ханнан, виконавчий директор Асоціації менеджерів з імунізації державної служби охорони здоров’я, які займаються вакцинами.

Поставки ультрахолодних морозильних камер вже обмежені, оскільки лікарні стикаються з запасами, сказав Стефас.

Деякі штати заявляють, що у них не вистачає морозильних камер з надхолодною температурою, згідно з документами, які штати подали до Центрів контролю за захворюваннями США.

У документах видно, що Нью-Гемпшир придбав додаткові морозильні камери з надхолодною температурою і, як і інші держави, лобіює адміністрацію Трампа.

Каліфорнія також заявила, що постачання ультрахолодних морозильних камер обмежене, і приблизно половина департаментів охорони здоров'я штатів прагне придбати або взяти в оренду додаткові товари для охолодження.

Він запропонував побудувати розподільчу мережу морозильних камер з надхолодною температурою, включаючи мобільні клініки для вакцинації, щоб охопити райони, що не охоплюються територією штату. Каліфорнія заявила, що не буде постачати вакцини в установи без належних можливостей для зберігання в холодильнику.

Без додаткового обладнання лікарі матимуть дилему: зберігати вакцини у звичайних холодильниках та розміщувати всі 975 доз у кожному контейнері вакцин Pfizer менш ніж за п’ять днів або поповнювати запаси сухим льодом і відкривати лише два рази на день, щоб продовжити життя вакцин, сказала Ханнан.

"Я думаю, що це буде важко, але виходячи із завдання і того, наскільки воно важливе, люди робитимуть все можливе, щоб забезпечити вакцинування", - сказав Стефас.

за матеріалами Reuters


11.11.2020 2048
24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

571
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

1223
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2738
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

1118
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

1357
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

2804

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

1075

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1647 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1882

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1963
01.10.2022

У Калуші соціальна їдальня для вимушених переселенців працює на базі другого ліцею.  

158
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

493
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

698
29.09.2022

У Крихівцях при парафії Святих Кирила і Методія будують дитячий садочок, який матиме назву «Ковчег». Цей процес триває вже 3,5 роки.  

232
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

786
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

680
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

882
26.09.2022

Це вже другий фільм режисера та кінокомпанії. Якщо першим фільмом в українському прокаті була новорічна кінокомедія «Все буде Ок!», то «Патерн» знятий в жанрі конспірологічного трилера.  

501
30.09.2022

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна буде вести перемовини тільки із новою владою росії.  

171
27.09.2022

Подоляк наголосив, що після успішного контрнаступу Збройних сил України на харківському напрямку політична еліта Росії почала розуміти, що вона може програти війну, а країни світу переконалися в слабкості армії та військово-промислового комплексу Російської Федерації.

368
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

478
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

593