Афера чи профанація?

 
Я чемно чекав, доки пройдуть вибори, аби Руслан Романович Марцінків не міг використати свою улюблену відмазку про "політичне замовлення перед виборами".
Отож, про все по порядку.
 
1. До 25 жовтня ми були в карантині. Навіть двічі примудрилися втрапити до червоної карантинної зони, з якої ще покищо не вийшли.
 
2. З усіх карантинних і протиепідемічних заходів у місті застосували лише ОДИН - заборонили партнерські пологи, чим порушили чинне законодавство. Більше нічого не було.
 
3. Понад 3 місяці у нас в місті міський голова та його команда проводили концерти, збори, свята у дворах та іншого роду масові заходи, безкінечні агітаційні походи до шкіл. Був навіть концерт на стадіоні із масовим розпиття алкогольних напоїв. На вимогу надам посилання активістів, які це вже висвітлювали.
 
4. Міською владою активно нав'язувалася думка про те, що школи мають працювати. Мер виходив в ефіри і примудрився піаритися на небезпечних для нашого здоров'я речах.
 
5. Кожного разу ми чули, що присвоєння Івано-Франківську червоного карантинного статусу - це політичне замовлення проти мера-свободівця.
 
Цей список можна продовжити, але то ніяк не виправить ситуації.
 
Як змінилася ситуація після 25го жовтня?
 
1. Мер та його "команда" помітили, що ситуація в місті з CoVid19 дуже погана, але не критична.
 
2. У міських лікарнях закінчились ліжка для розміщення хворих на CoVid19. А щоб розвіяти будь-які маніпуляції, я зазначу, що закінчились абсолютно всі лікарняні ліжка, а не лише для хворих на CoVid19.
 
3. Великий борець з дистанційним навчанням відправив з 2 листопада 5-11 класи на дистанційне навчання.
 
4. І головне. Те в чому я вбачаю або АФЕРУ, або ПРОФАНАЦІЮ. Один із корпусів Міського клінічного перинатального центру переобладнають для лікування хворих на CoVid19. Мер та начальник міського УОЗ з усіх прасок заявляють, що корпус повністю ізольований від пологового будинку, будуть окремі входи, там кисень, все буде добре, все під контролем, ми там розмістимо 200 ліжок, щоб стабілізувати ситуацію. Що ж тут не так?
 
Почнемо з того, що стабілізувати ситуацію допомагають впровадження, дотримання та тотальний контроль протиепідемічних заходів. І мова не йде про закриття "всіх і вся", тут мова про соціальну дистанцію та її дотримання, масковий режим у громадських місцях, обробка рук антисептиками, просвітницька робота про все це із засобів масової інформації. 38 млн можна було не на піар своєї морди витратити, а на постійну просвітницьку роботу. Популяризація дистанційного навчання. Дистанційка це не є добре, але нам потрібно навчитися її сприймати, бо такі у нас зараз реалії. І контроль за виконанням та дотриманням цих всіх заходів. У нас же є КП "Добродій", поліція, національна гвардія.
 
А тепер про пологовий. Все, що вилетіло з рота мера та начальниці УОЗ з цього приводу суцільна брехня, окрім того, що відділення для ковідних хворих будуть на 2,3 та 5 поверхах корпусу. Від цього і будемо танцювати.
 
До цього корпусу можна зайти через 5 входів, але всі вони ведуть до одного ліфта та одних сходів, якими можна піднятися нагору.
 
У корпусі є 5 поверхів. Перший поверх - адміністративно-діагностичний. Саме туди водять щодня породіль на флюорографію. Якраз в той самий кабінет, в якому будуть обстежувати і хворих на CoVid19. На тому ж таки першому поверсі знаходиться приймальний покій, через який проходитимуть всі хворі на ковід. Також там є УЗД кабінет, де також зможуть обстежуватися ті ж таки хворі.
 
На другій половині третього поверха, котрий належить обласному перинатальному центру знаходиться відділення екстрагенітальної патології, де є вагітні жінки з важкою супутньою патологією, що супроводжує вагітність.
 
А на четвертому поверсі, котрий належить обласному перинатальному центру, знаходиться гінекологічне відділення з великою кількістю жінок і реанімація з важкохворими жінками. Контакт цих жінок з хворими на COVID неминучий, бо є лише одна спільна сходова клітка і один ліфт.
 
Є ще два пасажирські ліфти, проте вони заблоковані двома аптеками, які належать працівникам гінекологічного стаціонару і продовольчим магазином, котрий також належить працівниці гінекологічного відділеня.
 
Складається враження, що просто стало на часі, аби шматок "ковідного пирога" з держбюджету перепало і Стефанку - головному лікарю МПЦ.
 
Руслане Романовичу та пані Маріє Бойко, ви настільки переживали за здоров'я породіль, що заборонили партнерські пологи. Але вирішили ввалити в перинатальний центр ковідне відділення?
То що ж відбувається? Хто буде відповідати за цей п..дець?
 
Далі буде...


10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1624
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1706
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1693
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5010 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2004 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1390

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

334

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

584

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

758

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

875
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3510
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10081
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

720
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25971
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7584
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

777
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1275
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

228
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1107
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

718
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

952