Звільнення від газового зашморгу або як отримати 1 ГКал за 20$

До зими потрібно готуватись влітку, щоб потім не шукати вихід із «газового капкану» просто посеред Новорічних свят та Різдва.

Геополітична ситуація в країні та монополія на ринку газу та енергоресурсів посприяли посиленому пошуку альтернативних джерел тепла. Не виняток у цьому плані є Івано-Франківська область.

Про найбільш прийнятну альтернативу замислюються не лише мешканці міста та області, які прагнуть обігріти власне житло, а й місцеві підприємці, які жадають бути енергонезалежними та оптимізувати власні витрати на обігрів комерційних об’єктів (магазинів, готелів, ресторанів, офісів тощо). Такий запит суспільства не міг залишитись не почутим.

Так, цього року Інженерно-виробничим центром «Європрилад», для широкого загалу, була презентована блочно-модульна твердопаливна котельня, яка працює на базі котла Heizomat HSK-RA 75. Це високотехнологічний котел німецького виробництва, що виробляє тепло шляхом спалення біомаси та відходів деревообробки (в цьому випадку шкарлупи насіння соняшника).

Як розповів директор Руслан Федорів, основним напрямком діяльності підприємства є розробка та впровадження енергозберігаючих технологій, будівництво котелень, виготовлення та монтаж індивідуальних теплових пунктів, автоматизація та диспетчеризація технологічних процесів.

Така установка є єдина у нашій області. ТОВ «ІВЦ Європрилад» є ексклюзивним дистриб’ютором компанії «Heizomat» в Україні.

Дана котельна установка може працювати не лише на відходах зернових культур. У якості палива можна використовувати подрібнену солому, тирсу, щепу, пелети та ін. Обслуговування котельні – одна з основних витратних статей, яка формує собівартість одиниці виробленого тепла. Саме тут проявляється найбільша перевага котельного обладнання «Heizomat», котельня повністю автоматизована і практично не потребує обслуговуючого персоналу. Огляд достатньо здійснювати раз на 5-7 днів.

Також проведені роботи по диспетчеризації, що дає змогу дистанційно знімати показники приладів та керувати режимами роботи котла за допомогою комп’ютера або смартфону. Потужність установки на відео – 75 кВт (лінійка потужності обладнання: 15 кВт – 3 МВт).

Цього сповна вистачить для опалення споруд площею до 750 кв. м.  Регулярність обслуговування залежить від обсягу бункера та якості біомаси і може проводитися від 1 разу на тиждень до 1 разу на місяць. Оперативний бункер, вбудований у мобільній котельні, вміщує 10 м³ шкарлупи насіння соняшника. Цього запасу вистачить для роботи котла впродовж тижня.

При оптимальній схемі логістики та грамотному підборі сировини собівартість 1 ГКал може знизитись до небачених 20$! Середній термін експлуатації обладнання складає не менше ніж 15 років. Тому ми з впевненістю можемо сказати: «Альтернатива – є!», і вона доступна кожному.

партнерський матеріал


11.03.2020 5332
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

686
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

947
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

7482 14
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2416
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2321
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2551

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

403

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

751

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

846

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

548
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

249
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

426
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

526
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38024
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

406
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

543
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

701
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

248
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

359
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

289
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

982
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

626 1