Знімали до пізньої ночі: в Івано-Франківську презентували короткометражний фільм «Янгол у пітьмі» (ФОТО)

В Івано-Франківську презентували короткометражний фільм під назвою «Янгол у пітьмі». Митці передали реалії непростого життя дітей з вулиці, яким щодня доводиться боротися за виживання, тиняючись у пошуках харчів, даху над головою та навіть наркотиків, пише Фіртка.

Прем’єра соціальної кінокартини «Янгол у пітьмі» відбулася в середу, 18 серпня, у кінотеатрі «Люм’єр». Основними локаціями для зйомок фільму стали приміщення підвалу, де перебувають бездомні діти, Палац Потоцьких, квартири учасників знімальної групи, а також дах багатоповерхівки та тролейбус.

«Можливо, ви вже неодноразово чули назву «Янгол у пітьмі», адже попередньо це була вистава, яку показували в театральній школі «ЖИВБУВПЕС». Звичайно, ми виношували думку та бажання її екранізувати. Згодом, коли отримали цей проєкт від Українського культурного фонду, зрозуміли, що будемо знайомити дітей з мистецтвом не тільки з театрального боку, а й щоб вони спробували себе у кіно. Коли я вчу дітей, то сам від них вчуся», - розповідає Ігор Захарчук, режисер та сценарист короткометражного фільму.

Фільм розповідає про двох сиріт, Максима та Ольку, що опинилися на вулиці. Здавалось би, ситуація для дітей безнадійна, проте на їхньому шляху з’являється художник Сергій. Попри те, що в основі п'єси та фільму один твір - різниця між виставою та кінострічкою суттєва. Якщо в першому випадку головний герой  - маленький хлопчик, то у фільмі в центрі сюжету вже дорослий чоловік, який через допомогу дитині знаходить та рятує себе.

За словами учасників проєкту, це і є головним меседжем, що тільки рятуючи та допомагаючи комусь, людина рятує себе.

«Створення цього сценарію схоже на диво з самого початку. Це була, скажімо так, чужа для мене територія, бо до цього здебільшого я працювала над гумористичними сюжетами. Насправді дуже перейнялася цим сценарієм, тому що спочатку було багато складних, морально важких матеріалів. І я практично впала в депресивний стан, але водночас розуміла, що ми не можемо в цей же стан занурити глядачів», - ділиться Таїсія Веселкова-Люта, сценаристка та викладачка театральної школи «ЖИВБУВПЕС».

Крім того, за словами сценаристів, ще однією метою екранізації є не лише підняти соціально важливу тему, але й дати можливість талановитим дітям побачити себе на великому екрані. Кінострічку фільмували сім днів та сім ночей. За цей час діти дуже згуртувалися, невдовзі навіть чай робили одне одному та пледи носили.

«Сім учасників, які зіграли в короткометражці – це наші діти театральної школи «ЖИВБУВПЕС» і ще сім дітей – це вихованці Центру психологічної допомоги дітям «Серденько», які теж вже наші (сміється). Насправді в нас були деякі суперечки щодо головних героїв. Ми влаштовували кастинг і шукали по всіх театральних школах міста. Пропонували хлопцям відповідного віку зняти відео і тоді вже відбирали. Зупинилися на Григорію Веремко і, я впевнений, не помилилися», - додає Ігор Захарчук.

Самі ж юні актори розповідають, що спочатку було дещо складно, адже інколи сцена знімали до пізньої ночі, а окремі – взагалі до ранку. Однак з часом юні актори звикли до насиченого графіку. Крім того, дітей залучали не лише до акторської гри, але й давали можливість спробувати себе в інших театральних професіях, зокрема помічника та асистента режисера чи костюмера.

За словами Таїсії Лютої окремою гордістю колективу є Данило Савка, 13-річний композитор. Сценаристка каже, що хлопець створив для стрічки дуже тонке недитяче музичне полотно.

«Це було досить непросто. Ми кілька разів переробляли написане за першим разом. Щоб написати до картини музику, насамперед, треба відчути цей момент та настрій. В окремих моментах було таке, що передавали емоції без музики, а лише з музичним оформленням або підкреслювали емоції актора однією нотою», - ділиться Данило.

Зі свого боку, Василь Серденько, генеральний партнер проєкту, каже, що такий задум є дуже гарним напрямком психології, який показав свій результат, адже під час роботи над виставою, під час знімання фільму діти кардинально змінилися. Тож подібну драмо-терапію рекомендує розвивати далі.

«Нас запросили на відкриття українсько-ізраїльського фонду для допомоги онкохворим дітям. Ми вже маємо партнерські домовленості про те, що з виставами робитимемо покази і збиратимемо кошти для цих діток», - говорить Ігор Захарчук.

Відомо, що після прем’єри короткометражну стрічку ніде не транслюватимуть, окрім кінофестивалів. У фільмі окрім учасників театральних шкіл  обласного центру зіграли і знані актори Івано-Франківського драмтеатру.

«Коли до мене звернулися і попросили допомогти у такій роботі, то я, ще навіть не читаючи матеріал, одразу погодилася. Хай у мене був лише один знімальний день, зате виявився настільки цікавим, наповненим та гармонійним. Від цього я отримала колосальну насолоду», - ділиться враженнями Вікторія Юрців, актриса івано-франківського драмтеатру.


19.08.2021 Тіна Любчик 6669
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9797 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1260
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

653
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5757
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1563
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1424

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

497

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1311

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1145

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1041
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

389
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

466
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1408
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

463
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

731
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5775
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

485
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

348
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

676 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1120
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

975