Зелений туризм - потенційна візитівка Прикарпаття

Нещодавно в Івано-Франківську в рамках Дискусійного майданчика «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ-2050», створеного на базі однойменної депутатської групи обласної ради, відбулася панельна дискусія: «Зелений туризм на Прикарпатті: інвестиційний потенціал та бізнес-можливості».

В дискурсі очолюваної мною депутатської групи «СТРАТЕГІЯ ПРИКАРПАТТЯ-2050» ініціювала даний захід, щоб створити інформаційний драйвер для широкої суспільної дискусії про майбутнє екотуризму на Прикарпатті, а також розкрити практичні кейси для людей, які прагнуть працювати у згаданій сфері.

Під час дискусії доповіді виголосили Володимир Великочий – доктор історичних наук, професор, член-кореспондент Академії туризму України, директор Інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника; Леся Аронець – проректор з міжнародних зв’язків Університету Короля Данила; Павло Горішевський – завідувач кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Університету Короля Данила, голова Івано-Франківської обласної Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні; Катерина Касапчук - директор туристичної фірми "Еней"; Надія Маківничук – засновниця Меморіального музею Петра Шекерика-Доникового у Верховині.

Цільовою аудиторією панельної дискусії стали бізнесмени-початківці, які цікавляться відкриттям екосадиб, власники «зелених» садиб, представники влади, громадських організацій, науковці, студенти профільних спеціальностей вузів.

Відзначивши важливу соціально-економічну роль сільського зеленого туризму в контексті сучасних пріоритетів розвитку територіальних громад Прикарпаття, вважаю, що зелений туризм має стати важливим складником стратегій багатьох прикарпатських територіальних громад, а для деяких – можливо основною бюджетонаповнюючою статтею. Зважаючи на природні особливості та соціально-економічні показники, екотуризм, гадаю,  раціональний шлях для розкриття не тільки туристичного, а й інвестиційного потенціалу нашого регіону. Це свого роду сходинка для залучення зовнішніх та внутрішніх інвестицій у прикарпатські громади. Для зацікавлення інвесторам потрібно показати локальні історії успіху, які можуть продукувати популярні екосадиби з їхньою туристичною атракцією.

Тому особливо важливими видаються рекомендації учасників панельної дискусії для органів місцевого самоврядування, територіальних громад та інших зацікавлених сторін. Серед цих напрацювань виділю наступні: органам виконавчої влади та відповідним органам місцевого самоврядування спільно з громадськими організаціями, малим бізнесом провести роботу щодо створення системи кластерів сільського зеленого туризму; при необхідності відповідним органам та установам місцевого самоврядування прийняти внутрішні нормативно-правові акти після ухвалення Верховною Радою нового Закону про сільський та сільський зелений туризм (номер реєстрації законопроєкту 5206 від 05.03.2021).

Також учасники панельної дискусії запропонували владі області: здійснити розробку та рекламу промо-турів успішних «зелених» садиб; активно задіювати зовнішню рекламу, рекламу по телебаченню, в онлайн-медіа, спрямовану на легалізацію та реєстрацію екосадиб; створити та підтримувати функціонування Порталу сільського зеленого туризму Прикарпаття (українська та англомовна версії), на якому крім загальної інформаційної складової, будуть присутні контакти та рекламні матеріали «зелених» садиб, що пройшли процедури стандартизації та категоризації; активно працювати над популяризацією та ухваленням програм щодо створення та підтримки функціонування скансенів – етнографічних комплексів-музеїв просто неба та цілісної системи атракції в сільському зеленому туризмі за допомогою фестивалів-реконструкцій, етнофестивалів, фестивалів-ремесл; займатися промоцією місцевої автентики шляхом сприяння функціонуванню етномузеїв.

Не менш важливими кроками, згідно з колективною думкою учасників панельної дискусії, передбачаються такі: організація навчальних семінарів для власників «зелених» садиб, обмін досвідом представників успішних екосадиб; фінансування участі власників кращих екосадиб Прикарпаття у міжнародних туристичних конференціях, форумах; виділення бюджетних коштів на випуск спеціалізованого каталогу об’єктів сільського зеленого туризму області, який розповсюджуватиметься на національних, міжнародних виставках, фестивалях.

Всі рекомендації оприлюднені в інформаційному просторі та відкриті для ознайомлення.

Загалом вважаю, що тільки поєднавши зусилля влади, бізнесу, громадського середовища вдасться здійснити якісний поступ у сфері розвитку зеленого туризму нашого регіону.

При правильному підході та системній роботі, екотуризм може стати не тільки туристичною атракцією, а й візитівкою Прикарпаття.


10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1612
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1702
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1688
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4998 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1997 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1387

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

260

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

580

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

750

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

869
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3505
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10076
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

716
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25959
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7578
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

769
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1272
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

224
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1101
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

714
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

947